Maden suyu mucizesi

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve mine_26 tarafından 29 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : mine_26
  1. mine_26

mine_26 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar bugün öğrendiğim şey beni çok heyecanlandırdı.Hemen sizlerle paylaşayım dedim.Maden suyu acayip saç çıkarıyormuş.Bugün kardeşimin saçlarına baktım gürleştiğini ve parladığını farkettim.Ne yapıyon kız saçına dedim çok sağlıklı görünüyo dedim :mymeka:
    :utangac::utangac:Ablacım maden suyuyla tonikliyorum dedi.Benden söylemesi denemek size kalmış.Kolay gelsin:dance::dance::dance:

2. 29 Temmuz 2008
  3. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet yüzünü maden suyuyla silip yıkayan bi tanıdıgımdan biliyorum onunda yüzündeki tüyler cok cıkar sacada faydası vardır elbet...

4. 29 Temmuz 2008
  5. eldeniz

eldeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sırnaşık şeysırnaşık şey
    cevaba bittim,allah iyliğini versin :CüvCüv:
    bilgi için teşekkürler...

6. 29 Temmuz 2008
  7. Poison

Poison tarçınlı kek =) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Evet ne şekilde kullanıyormuş bilgilendirirsen çok iyi olur. Teşekkürler.

8. 30 Temmuz 2008
  9. meldos27

meldos27 Papatya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah iyiliginizi versin koptum valla....:roflol::roflol::roflol:

10. 30 Temmuz 2008
  11. saral

saral Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    televizyonda bir programda da yeşim salkım 20yıldır haftada bir yüzünü maden suyu ile yıkadığını cildinin güzelliğini buna borçlu olduğunu söyledi ,hangisi doğru bunların.şaştım şimdi.

12. 30 Temmuz 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben de yıllardır maden suyu kullanırım en kolayıma gelen temizleyici-tonik. bir de kokusuz. Ama benim yüzümde tüylenme yok öyle. Kaş bıyık haftada bir en fazla bir iki tel, onlar da dev aynasıyla görünür ancak.

14. 30 Temmuz 2008
  15. inxsxirah

inxsxirah Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende geçen gün haberlerde gördüm,berberin biri anlatıyordu,hergün müşterisinin kafasını yıkıyomuş ve saçlarda bayağı artış olmuş.ama alışkanlık yapıyor dedi hergün yıkanmazsa terleme,sıcaklık hissi v.b rahatsızlık veriyormuş insana.

16. 30 Temmuz 2008
  17. bu çok iyi yaa maden suyunun tüylere iyi geldiğini öğrenmek bende gözenkler için kullnacaktım neredeyse

18. 30 Temmuz 2008
  19. denizyxixldxixzxix

denizyxixldxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece iki ay yeterli...
    26.07.2008 13:57
    Ankara'nın Sincan ilçesinde 18 yıldır berberlik yapan Turgay Topal, saç dökülmesi ve kelliğe karşı ilginç bir çözüm buldu.
    3 ay önce berber dükkanına gelen bir müşterisinin kafasını şaka olsun diye maden suyuyla yıkayan berber Topal, o gün bugündür saç sorunu yaşayan müşterilerinin kafasını sodalı suyla yıkıyor. Topal, bu yöntemin kel olan müşterilerinde etkili olduğunu savunuyor.
    Berber Topal, müşterilerini tıraş etmede maden suyunu nasıl kullanmaya başladığını şöyle anlatıyor; ''Şakalaşırken sonucu bulduk. Maden suyu içerken fazla geldi, bizde bunu şaka olsun diye arkadaşım olan müşterinin kel olan başına döktüm. Kendi başımada döktüm. Başımızda 3- 5 gün sonra kaşıntı yapmaya başladı. Ardından saçı dökük olan müşteri arkadaşımda saç çıktığını farkettik, o gün bu gündür saç sorunu yaşayan müşterilerimizde kullanıyoruz. Ve saç çıkarmada etkili olduğunu görüyoruz.'' diye konuştu.
    Müşterilerinin başını maden suyuyla yıkayan berber, yaklaşık 2 ay süreyle Mustafa İşleyen üzerinde bunu denediğini ve İşleyen'in kafasında kısa sürede saç çıkmaya başladığını önü sürüyor.
    Mustafa İşleyen, saçlarının 10 sene önce dökülmeye başladığını, yaklaşık 2 aydır kafasına maden suyu ile yıkadığını belirtiyor.
    Çevresinde de saçlarının çıktığını söyleyenler olduğunu belirten İşleyen, bu işlemi günde 2 kez berber dükkanında uygulatığını dile getiriyor.
    İşleyen, "10 senedir saçlarım dökülüyordu. Kafamın tepe kısımlarında hiç saç yoktu. 2 ayda bu hale geldi. Önceden kafam parlıyordu." diyerek çıkmaya başladığını iddia ettiği saçlarını gösteriyor.
    Uygulamanın ardından kafasının ferahladığını belirten İşleyen, ayrıca kafasının da terlemediğini ifade etti.
    Turgay Topal, bulduğu formülü şu şekilde uyguladığını belirtti: "Öncelikle müşterinin kafasını özel bir şampuanla yıkıyoruz. İyice duruluyoruz. Ardından 1 şişe maden suyunu saç olmayan bölgeye ovuşturarak döküyoruz. Ardından kuruluyoruz. Ama saçın kesinlikle temiz olması gerekiyor. Yoksa maden suyu köpürmüyor."
    Şampuanın bitkisel olduğunu belirten Topal, şampuanın formülünü sır gibi saklıyor. Berber, şampuanın içine başka bir madde karıştırmadıklarını söylüyor.
    Berber Topal, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bu işlemi uyguladığını söylüyerek, müşterilerinin de bunu ilgiyle karşıladığını belirtiyor.

Kaynak:Cihan