Maden suyu ve limonla sivilcelere son

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve ferday tarafından 21 Aralık 2007 başlatılmıştır.

21 Aralık 2007
    Konu Sahibi : ferday
  1. ferday

ferday Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu tarife bir sitede karşılaştım.denemekte yarar var bence zaten maden suyu ve limonun cilde zarar verme gibi bir durumu yok biliyorsunuz.aksine faydalı.
    denemek isteyenler buyrun

maden suyunun içine yarım limonu sıkın,buz kaplarına maden suyunu dökün donduktan sonra her gün bir tane buzu yüzünüzde gezdirin..maden suyunun içindeki limon sivilceleri kuruturken maden suyuda gözeneklerinizi kapatacak ..

2. 21 Aralık 2007
  3. kivilcim

kivilcim Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    ben bir kaç gün denedim fakat daha sonra bıraktım..fakat soğuk buz kalıbını yüzünde gezdirdiğinde doku altı kanaması yapabiliyormuş ve buda kanama olan bölgede kırmızılığa sebep oluyormuş..o yüzden korkuyorum kızlar açıkcası devam etmeye fakat aslında düzenli olarak yapmak istiyorum..

4. 22 Ocak 2008
  5. gzm (:

gzm (: Guest

evet bence de işe yarar limon ve maden suyu ancak cilt kuru ve hassassa ciddi derecede tahriş oluşabilir lütfen dikkatli olun uygulerken cilt tipinize göre bişiler uygulayın...yerimsenibenyerimseniben

6. 22 Ocak 2008
  7. :(emoxsx:(

:(emoxsx:( dönüşte uğruym ben sana.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim ben bu tarifi yağlı ciltlere öneriyorum limon cildin yağını alır maden suyuda içindeki minerallerle cilde can verir buz kalıbı yapmaya gerek yok
    sabah akşam yapabilirsiniz
    kuru ciltler sadece maden suyu kullanabilir

benden söylemesi

8. 22 Ocak 2008
  9. rock4ever

rock4ever ölümün dokunuşları... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    maden suyunu bende duymustum ama tv.de izledim cildiye uzmanımıydı ne anlatıyodu yüze sürülen maden suyunun cilde hiç bi yararı olmayacagını sölüodu bnde yapmadım,limonda yüzümü cok kızartıyo ondan sürmüom hiç

10. 22 Ocak 2008
  11. Kartanesi

Kartanesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaaa ben de yapmaya başlamıştım aslında cildim kuru ama sanki allık bölgemdeki gözenekler biraz açık gibi gelmişti kuru ciltte gözenek açık olmazmış hay allahım hala anlayamadım şu cildimi neyse ben bırakayım bari şunu ya çünkü cildim kırış kırış oldu gibi sanırım yağını aldığından

12. 23 Ocak 2008
  13. :(emoxsx:(

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kartanesi canım maden suyu mineral ve vitamin var niye kurutsun cildi sen onu yap yüzün kurusun üstüne nemlendirici sür bak bakalım cildin nasıl oluyo

ben yıllardır cildim yağlı diye nemlendirici kullanmadım ne büyük hata yapmışım halbuki her cildin neme ihtiyacı var
    ben habire kurutmaya çalıştım ama artık avene clenance diye yağlı ciltler için bi nemlendiricisi var onu kullanıcam

14. 23 Ocak 2008
  15. Kartanesi

Kartanesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya canım bilmiyorum ama cildim bi acaip oldu gibi geldi bana böyle derim kırışıyo gibi mimik falan yapınca ne bileyim anlatamadım ama işte kurumadı da ama acaba dedim bundan mı oluyo nemlendirici kullanmadan yapamam zaten hemen kurur cildim sürekli sürüyorum sanki yağını yitirdi iyice limondan kaynaklanıyo olabilir mi acaba

16. 23 Ocak 2008
  17. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bende denesem olurmu cildim kuru ama o kadar sivilce var ki özellikle çenemde ya elimde durmuyor ounuyorum bu kez de iz kalacak ne yapmalıyım banada yardım denesem olurmuy ki:çok üzgünüm::çok üzgünüm:çok sinir olyuorum bu duru ma

18. 24 Ocak 2008
  19. :(emoxsx:(

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

senin cildin kuruysa limondan uzak dur o yağlı ciltler için
    sen nemlendirici maskeler var
    onlardan yap salatalık cildin için süper olabilir mesela