Maeve Binchy -yazar

Konusu 'Yazarlar' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 27 Şubat 2007 başlatılmıştır.

27 Şubat 2007
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  1. Yagmurun_kizi

Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

Beğenildi:
    8.428
    Ödül Puanları:
    113
    Ustaca harmanlanmış incelik, mizah ve hüzün, ironi ve duygusallık... Binchy'den yine zekice kaleme alınmış, sürükleyici bir roman. Elinizden bırakamayacaksınız". New York Times "Gündelik hayatın yoğun duyguları, olağanüstü bir gözlem gücü... Ve Maeve Binchy."Sunday Times"Güldürüyor, ağlatıyor ve düşündürüyor. Maeve Binchy sıcaklığı ve sempatisiyle sıradan insanları destansı bir dille aktararak, sanatsal bir anlatım sunuyor."San Francisco ChronicleDublin'de doğan Maeve Binchy, 1969'da lrish Times yazarları arasına katıldı. End of Term ve Half Promised Land adlı iki oyunu Dublin The Peacock Theatre'da sahnelendi. Deeply Regretted By adlı televizyon oyunu Prag Film Festivali'nde En iyi Senaryo Ödülü'nü aldı. Aralarında İtalyanca Aşk Başkadır ve Yalnız Kadınlar Sokağının da bulunduğu son beş romanı en çok satan kitaplar listesine girdi. Eserleri sık sık televizyon ve sinemaya uyarlanan Maeve Binchy'nin Yalnız Kadınlar Sokağı^ İtalyanca Aşk Başkadır, Geri Döneceksin, Aşk Mutfakta Pişer, Hayatın Ta Kendisi Lokantası, Ateşböceklerinin Mevsimi, Yıldızlı ve Yağmurlu Geceler ve Aşkı Yarın Yaşayacaksın adlı romanları Doğan Kitapçılık tarafından yayımlanmıştır

2. 27 Şubat 2007
  3. EU1

EU1 Guest

bir dilek tut hariç diğerlerini okudum ama en çok yanlız kadınlar sokağına bayıldum..kesinlikle tavsiye ediyorum müthiş bir yazar..

4. 2 Mart 2007
  5. armesracu

armesracu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aşk mutfakta pişeriokumuştum oda çok güzel okumanızı tavsiye ederim

6. 5 Ağustos 2007
  7. nevval

nevval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aşk mutfakta pişer, Yalnız kadınlar sokağı, İtalyanca aşk başkadır beğendiğim kitapları. Ben bu kadının romanlarına, samimi ve akıcı diline bayılıyorum.

8. 19 Ekim 2007
  9. emotionum

emotionum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende Maeve Binchy kitaplarını çok merak ediyorum. galiba yeni alacağım kitap onun kitaplarından olacak

10. 19 Ekim 2007
  11. pegasus

pegasus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben okudum birkaç kitabını gerçekten çok güzel beğendiğim yazarlar arasındadır

12. 23 Ekim 2007
  13. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Severim bu yazarın kitaplarını...
    Basit ve herkesin anlayabileceği bir dille yazıyor.
    İtalyanca Aşk Başkadır
    Aşk Mutfakta Pişer
    Yalnız Kadınlar Sokağı, okuduğum kitaplarıdır. Okuyalı çok oldu ama kısa sürede bitirdiğimi hatırlıyorum. Sürükleyiciydi yani...

14. 23 Ekim 2007
  15. gulseven

gulseven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kitaplarını hemencecik okuyup bitiriyor insan.
    kitaplarını okumaya başlayınca sanki ahbap gibi oluyosunuz ve tüm çıkan kitaplarını okumak istiyosunuz.

Yıldızlı ve Yağmurlu Geceler benim favorilerimden.kendisi hakkında iki eleştirim olacak.
    1.kitaplarında çok karakter kullanıyo ve kafam karışıyo.bi ton isim hangi biri akılda kalsın:)
    2.adını söylemek çok zor:) kitabevinde falan delleniyo insan.hele benim ki gibi fransız dili okuyan bi arkadaşınız varsa yandınızkafamçokkarıştı

16. 12 Kasım 2007
  17. BenSergu

BenSergu SATRAB Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    en sevdiğim romantik yazarım, italyanca aşk başkadır ve geri göneceksin bir solukta derler ya aynen öyle okudum .. diğerlerinide okuyacağım ama bu ara şu çılgın türkler'i yeniden okuyorum ondan önce halide edip'in sinekli bakkalı yeni bitti ...

18. 5 Aralık 2007
  19. PrensesPeri

PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

Beğenildi:
    568
    Ödül Puanları:
    188
    Yalnız Kadınlar Sokağı, İtalyanca Aşk Başkadır, Geri Döneceksin, Aşk Mutfakta Pişer kitaplarını büyük bir zevkle okudum.kalanlarıda edinip okuyacağım inş.Hepsini tavsiye ederm.güzel romanlar.