Mahallemizin sevilen genci meğerse.....

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve BenTulis tarafından 16 Haziran 2007 başlatılmıştır.

16 Haziran 2007
    Konu Sahibi : BenTulis
  1. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Çok tuhafım..
    Çok üzgünüm..Çok öfkeliyim.
    Mahallemizin tüm elektrik işlerini,anten işlerini yapan, bir elektirikçi dükkanını işleten iki genç vardı.
    Bir tanesi,küçük olanı,şimdilerde 18 yaşlarında olan..Bir zamanlar öğrencimdi.İkisi de mahallede dürüst ve sevilen insanlardı ve kimse elektrik işi olduğunda onlardan başkasını aramazdı.
    Büyük ağabey,daha terbiyeli,daha ağırbaşlı,daha tok gözlü olduğu için o daha çok tercih edilirdi,eve çağırılırken.
    Bir gün yine elektrik işimiz oldu,aradık..Cebi kapalıydı.Biz de dükkanı aradık.Babaları çıkardı her zaman ama bu kez bir çırak açtı telefonu.
    "***** ağabey,babasıyla darıldı..çekti gitti buralardan..Fethiyeye yerleşmiş,isterseniz ben gelebilirim" dedi..
    Üzüldük tabii..Severdik ne de olsa.Güvenirdik.Çırak eve geldiğinde,eşim de ben de meraktan sorup durduk,niye kızdı babasına,niye öyle çekip gitti diye.
    Eşim fikir yürüttü,
    -Bu çocuk çok sessiz sakindi..kesin babası çok üzerine gitmiştir..Gençtir,döner gelir....dedi.
    Dönmedi..
    Sonra,yani dün,biz asıl olayın iç yüzünü öğrendik.
    Bizim ağırbaşlı elektrikçimiz,dükkanlarının olduğu sokakta,bir inşaat bodrumunda,onbir yaşlarında bir kız çocuğunu kötü emellerine alet etmek üzereyken,kızcağızın çığlıklarına yetişen ailesi tarafından,o vaziyette yakalanmış ve don paça kaçmayı becermiş.Sonra?
    Sonrası yok işte..kaçış o kaçış..Polis her yerde onu arıyormuş ama izini kaybettirmiş.
    Mahalleli dükkanın camını çercevesini aşağı indirmiş galeyana gelip.
    Yazık...hem de çok yazık.
    Mahvettiği gençliğine mi acırsın,bunca sapıklığı hiçkimseye hissettirmeden etrafında bu kadar iyi biri olarak tanınıp ta...
    İçim bir şeylere çok acıdı.
    Çok..
    Neye olduğunu bir türlü anlayamadım.
    Oğlumu artık kendi başına gönderdiğim berber ağabeyine tek başına göndermeyeceğim.Dünya çok garip.Belli ki kurunun yanında yaş ta yanıyor ama o kızcağızın ailesi de mutlaka o delikanlıya güveniyordu.
    Hayatta hiç kimseye güvenemeyecek miyiz artık?
    Sahiden çok yazık....

2. 16 Haziran 2007
  3. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Tuliana bizimle paylaştığın bu olay hepimizi yaralıyor..Artık kime güvenilir belli değil
    Çocuklarımızın peşinden,hiç ama hiç ayrılmamalıyız.Bu devir o devir Canım,Duyduklarını paylaşman iyi oldu.Hepimize küpe olsun.
    Duyarlılığın için teşekkürler

4. 16 Haziran 2007
  5. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Sağolasın canım yeşilim.Bir musibet bin nasihatten yeğmiş.Allah kimseye musibet yaşatmadan,önlem aldırsın inşallah.Annelerimizin daha kuşkulu,daha şüpheli yaklaşmalarını istiyorum herkese.
    Bu iyi amca,bu iyi abi diye bir şey yok artık,öyle bir dünya olduk.Hiç bir amca,hiç bir abi göründüğü gibi melek olmayabiliyor işte...

6. 16 Haziran 2007
  7. gelincik06

gelincik06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    tuliana anlattıgın olaydan etkilendim ama dogrusunu söylemek gerekirse ben de sahit oldum böyle bir seye mahallede.kimseye güvenmeyip hep korumacı davranmaktan da bıktım..hayat ne kötü oldu böyle yaa

8. 16 Haziran 2007
  9. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    ya insanlar okadar iğrençleşmişlerki hiç kimseyi tanıyamıyoruz artık yazıklar olsun böylelerine................

10. 16 Haziran 2007
  11. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Konfüçyusun bir sözü vardır
    Pirinc ayıklarken içindeki siyah taşlardan değil,asıl beyaz taşlardan korkun der.
    Ne kadar doğru.Çünkü şüphelenmezsin beyaz taştan,pirinç sanırsın.Ama dişini kırarsın..Of,of.

12. 16 Haziran 2007
  13. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    çok doğru ve bir o kadarda yaralayıcı bir yazı...yazık yaa..gerçekten kimseye güvenemeyecek miyiz artık yaa:1shok:

14. 16 Haziran 2007
  15. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    belki gerçek yüzü gösterdiği yüzü iyi olan yüzü idi belki bir anlık nefsine uydu ama güven bitti gitti tabii yani artık nasıl güvenirsinki

16. 16 Haziran 2007
  17. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Yani yetişkin birine tecavüze yeltense insan yine bir yerde der ki şeytana uymuş...ama işte sabi meleğe,sübyana nefsi kalkınca,insanın midesi kaldırmıyor ne yazık ki...Hapise bile girse,sübyancıları pek yaşatmıyorlar biliyorsun,kim vurduya gidiyor bir şekilde.

18. 18 Haziran 2007
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Çocuk yakalandımı Tuliana.Bizide haberdar et olur mu???lütfen