mahkemeden ücretsiz avukat nasıl talep edilir..?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve ozlemn tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ozlemn
  1. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    avukat arkadaşlar, bizim 2 yıldır devam eden bir mahlememiz var bu kadar uzucanı tahmin etmediğimiz ayrıca durumumuz olmadı içinde avukat tutmamıştık ilk başta şimdi tukmak ıstıyoruz.. mahkemede hakımden talep ediliyor ve dürüsmanın herhangi bir safhasında ısteme hakkımız var dıye bılıyorum ama, son mahkemede dosya adli tıptan gelmediği için apartopar içeri girildi, mahkeme ileri tarihe ertelendi ve cıkıldı avukat talebimizi söylemedik, ben sorum şu dilekçe ile talepte bulunabılırmıyız, olursa dilekçeyi c.savcılığına mı yazmalıyız, dava 1.aslıye hukukta görülüyor, yaza dilekçeyi yazıp dosyaya konması için kime vermeliyiz yardımcı olursanız cok sevınırım..

2. 12 Haziran 2009
  3. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bulunduğunuz ilin barosuna yapacağınız aşvuru ile adli yardımdan faydalanmaya hak kazanırsanız size avukat görevlendirilecektir. ancak birkaç şartı var. muhtardan fakirlik ilmuhaberi falan istiyorlar. baro kaleminden bilgi almalısınız.

4. 20 Haziran 2009
  5. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cevabınız için teşekkürler, ama cmk ceza mahkemesı oldugu için barodan değilde hakimden isteniyormus galiba, birde ceza mhakemesi oldugu için hakım atarsa fakırlık belgesı vs. istenmıyormus dıye okudum bı kaç yerde ama bakalım bu arada dava dosya adlı tıptan gelmediği için ertelendi araptopar girip çıkıldım içeri kardeşim söyleyeymemiş avukat talebını ekimi beklıcez şimdi..

6. 22 Ocak 2014
  7. aslii

aslii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.801
    Ödül Puanları:
    238
    dilekçe yazıp 1. asliye hukuk mahkemesi hakimine havale ettirip aynı mahkemenin kalemine vereceksiniz. hakim en kısa sürede kararını verecektir.

Son düzenleme: 22 Ocak 2014