Makarna sosu tarifleriniz

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve MeleklerKorusun tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : MeleklerKorusun
  1. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar değişik makarna sos tarifleriniz varmı..neler katıyosunuz...siz becerikli kk kadınlarının yardımlarını bekliyorum..:enbuyukkk::1hug:

2. 16 Haziran 2008
  3. pamukcuk

pamukcuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben sarmısak doğruyorum onu yağda hafif çeviriyorum sonra salça,karabiber.kimyon.kekik. koyuyorum içine bir kesme şeker atıp 1 çay bardağına yakın su koyuyorum hafif kaynamaya başlayınca kapatıyorum bazen içine kıymada ilave ediyorum güzel oluyor bence...

4. 16 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

kekikli çok güzel oluyor gerçekten

ben de yeşil biberli seviyorum yeşil biberi biraz kavuruyorum rendelenmiş domatesi de kavuruyorum bir kaşık salça, karabiber haşlanmış makarnayla karıştırıyorum. istersen bir küçük kuru soğanda kullanabilirsin. en başta soğan kavrulacak.

bir arada sosisli yapmştım sosisi küçük doğrayıp biraz kavurup, domates rendesiyle biraz daha kavurup haşlanmış makarnayla karıştırmıştım. değişik olmuştu.

6. 16 Haziran 2008
  7. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Ben iki cesit peynirle kremayla beyaz sosla yapiyorum...Once biraz yag yada margarini tencerede eritip içine 250 ml sivi krema ekleyip kaynatiyorum içine rendelenmis kasar peyniri ve parmezan peyniri ekliyorum tuz ve karabileber ekliyorum..Makarnalari tencereye alip hepsini karistiriyorum...Cok guzel oluyor..Degisik yani...

8. 16 Haziran 2008
  9. moonxlight

moonxlight Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Makarnanızı haşlayın.Bu arada tavaya tereyağınızı vede zeytinyagınızı koyun içine küçük küçük doğranmış bir orta boy sogan ilave edin,biraz kavurduktan sonra 3 adet domates (küp küp doğranmış) ilave edin biraz kaynattıktan sonra sırasıyla 1 tatlı kaşığı feslegen, bir çay kaşıgı kekik .1 çay kaşıgı nane. bir tutam karabiber tuz ilave edin bir diş sarımsağıda rendeleyin biraz karıştırıp altını kapayın (istenirse 1 çay bardağı ince ince doğranmış siyah zeytinde ilave dilir)Makarnaları süzüp sosla karıştırılır. Servis tabağına alınır.Üstünede beyaz peynir rendelenir.Basit ama lezzetli bir tarif oğlum çok seviyor.(yağı makarnanın çokluğuna göre ayarlarsınız ama gerçek zeytinyağı olsun muhakkak)

10. 17 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

hazır soslar da var marketlerde pakette satılıyor yanlız hiç denemedim.

12. 17 Haziran 2008
  13. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    internetten aldım tarifleria.s.

14. 17 Haziran 2008
  15. EU1

EU1 Guest

bu tarif burgu makarnada çok harika oluyor burgu kaldıysa ewde sadece hemen bunu yap canım ..bir kase yoğurtun içine karabiber kırmızı biber tuz koy karıştır .makarnayıda domates sosuyla yap sadece domatesi üstüne koy demiyorum haa makarnayı yağlarken domates doğra kabukları soyulmuş sonra makarnayla birlikte iice karıştır makarna hafif kırmızımsı olacaktır sonra tabağa aldığında üstüne hazırlanan yoğurt sosunu dök.....okadar harika oluyorki eğer beğenmezsen ne dersen de bana özel msj at bişeler yap ama çok harka oluyor gülüm hadi afiyet olsunnn

16. 17 Haziran 2008
  17. EU1

EU1 Guest

kızlar kuskusun üstüne sarımsaklı yoğurt ve tavada sıvı yağ ile kızartılmış kırmızı biberi koyun çok mükemmel oluyorr bugün yaptım off hala tadı damağımda

18. 6 Temmuz 2008
  19. kaderim55

kaderim55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende makarnayı haşlayıp süzerim tavaya yağı koyar üzerine bolca doğranmış biber koyar yağda güzelce pişiririm içine biraz kıyma koyar güzelce kavururum sonra domates maydanoz koyar suyunu çekmesini beklerim sonrada hazırladığım sosu makarnayla buluştururum ohhh yanınada buz gibi bir ayran afiyet olsunnnn

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.