makat gelişli bebekler.lütfen yardımmmm...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tektanem tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

24 Ocak 2010
    Konu Sahibi : tektanem
  1. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar 38+3 günlük hamileyim.yapılan rutin kontrollerde bebeğim hep makat gelişliydi.fakat bugün internette gezerken bebeğin makat gelişinin nedenleri diye bir başlık gördüm ve çok çok üzüldüm.işte doğumdan sonra kalça çıkıklığı görülebilir,kalp anotomileri görülebilir vs.gibi hastalıklar diodu.doktorum bana bunlardan hiç bahsetmemişti,normal bir olay gibi yaklaştı hep.şuanda ağlıyorum.lütfen daha önce bebeğinin makat gelişli olmasından dolayı sezeryan olan arkadaşlar ve bilgisi olan arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var.lütfrn yardımmm.senağlama

2. 24 Ocak 2010
  3. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    pardon arkadaşlar 37+3 günlük hamileyim.38 yazmışım.

4. 24 Ocak 2010
  5. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım 34+3 üm benim de bebik 1 aydır ters duruyor bana da dr. bu söylediğin ihtimallerden bahsetmedi.Ben de internetten okudum tüm bu ihtimalleri.Öncelikle söylediğin ihtimaller olsaydı mutlaka ultrason kontrolünde çıkardı diye düşünüyorum.Kladı ki bu risklerin allahın izniyle artık tedavisi var...Sen de küçük ihtimaller üzerine kendini üzme arkadaşım...Allahın izniyle bebeikini sağ salim kucağına alacaksın...

6. 24 Ocak 2010
  7. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    oncelikle uzulme stres yapma canim insallah doner bebegin doguma kadar
    doktorunla acikca konus tum korkularini anlat eger normal dogum yaprsan bebege ve sana bi zarari olup olmadigini sor
    senin bunlari bilmek en buyuk hakkin
    bu doktorlari bazen hic anlamiyorum biz anne adaylari zaten kildan nem kapar durumdayiz bizi bilgilendirecekleri yerde dahada cok telaslandiriyorlar
    eskiden makattan gelen bebekleri normal dogum yaptiriyorlarmis ama simdi genelde sezeryan yapiyorlar diye biliyorum .. sen doktorunla acikca konus eminim gereken bilgiyi verecektir sana ..

8. 24 Ocak 2010
  9. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canimmm hayir sorun yapma! böyle birsey yok1 doganlarda gayett saglikli! bende makattan gelmisim kaydirigubbakcemile2

10. 24 Ocak 2010
  11. mcoskun

mcoskun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişimde ters :) ama doktor son hafta döner büyük ihtimalle dedi...31+2 günlük hamileyim...korkmayın bişicik olmas :KK66:

12. 24 Ocak 2010
  13. meltemsahin

meltemsahin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    meraba canım.benim bebeğimde ters.makat gelişli.ve 38+4 üm.çarşamba günü sezeryan olcam.artık dönmez dedi dr um.bende senin gibi bakmıştım nedenlrine ve çok üzülmüştüm.ama benim dr umda hiçbişeyden bahsetmedi.emin ol bi sorun olsa söylerlerdi.mesela benim eşimde ters doğmuş ve normal doğumla tabi.ama bi sorun yok :)ayrıca öle bi arkadaşımda var. sakın bunları dert edip bebeğini üzme...

14. 25 Ocak 2010
  15. beyazgelincikk

beyazgelincikk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm cnm sakın dert etme internette her yazılana inanma komşumun oğlu ters geldi sezeryanla doğum yaptı ve çok sağlıklı bir oğlu var.. sıkma canını .. bu arada benımde 10 günüm kaldı dua et bana :)) görüşrüz

16. 25 Ocak 2010
  17. neverland10

neverland10 Guest

uzulme bende oyle dogmusum annem hep derdi sen iki katli geldin diye. cok zor olmus dogum hemde normal yolla dusunebiliyormusun sezeryan bile yokmus daha o zamanlar.
    ama cok saglikliyim cok sukur fiziksel olarak hicbir yerimde kirik cikik yok.kalbimde cok iyi calisiyor.ama psikolojik olarak iyi degilim oda hayatimdaki bazei nedenlerden dolayi.

18. 25 Ocak 2010
  19. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    üzülme canım benim ablamın tam doğum zamanı ters geldiği ortaya çıktı sezeryanla doğum yaptı son zaman ters dönmüş bebek ..maşallah koca adam oluyo çokta sağlıklı .......dr sezeryan diyosa yapacak bişey yok bebeğin sağlığı önemli hayırlı doğumlar..........sağlıkla al meleğini kucağına..