Makatta çatlak, Anal Fissür ameliyatı olanlar

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve serdi tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : serdi
  1. serdi

serdi Guest

günaydın arkadaşlar benim sorunum şu makatta küçük hemoroitlerim ve büyük bir çatlağım vardı 4 ay önce ameliyat oldum hemoroitlerim küçük olduğu için ellenmedi çatlağıma müdahalşe edildi çatlağım geçti ameliyattan sonra hiç kanamam olmadı ham dolsın fakat ara ara makatta sancım oluyor dün gene başladı ve bugün hala geçmedi hafif kaşıntıda vardı ama ağrısına zor dayanıyorum acayip canım sıkıldı neden oldu anlamdım yediğim bişeymi dokundu diyorum ama cevap bulamıyorum ağrı tam ameliyat yerimde tacrübesi olanlar yardım ederse memnun olurum..... teşekkürler...a.s.

2. 10 Kasım 2008
  3. Elis

Elis Guest

sadece gecmis olsun demek icin yazdim,hic bi bilgim yok inan.....istedigin bilgilere ulasirsin umarim............a.s.

4. 10 Kasım 2008
  5. serdi

serdi Guest

ben ameliyattan çok memnun kaldım benimde şikayetlerim senin gibiydi ve sürekli makattan kanamam geliyordu hamdolsun o şikayetlerim geçti normalde çok iyiydim ama dünden beri biraz rahatsızım buarada ameliyatını ertelemene gerek yok ben 2 gün rapor almıştım 2 günde hafta sonu girdi yetti.. oturabiliyosun bi sorun yok korkmana gerek yok yanlız biaraz ameliyattan sonra ızdırap çekiceksin ama merak etme şimdikinden çok olmuycak 12 günde tamamen iğleşiceksin inşallah yardımcı olabilmişimdir sağlıkla kal....

6. 22 Nisan 2011
  7. ERKAFAT

ERKAFAT Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ben yaklaşık bir ay önce fissür ameliyatı oldum çok rahatım herkese tavsiye ederim.

8. 23 Aralık 2011
  9. aslankomandomunmelegi

aslankomandomunmelegi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun :nazar: Ben de dün doktora gittim banada fissür dedi.iki krem verdi karıştırıp sürecekmişim.15-20 gün sonra tekrar gideceğim.geçmezse ameliyat dedi doktor.ameliyat olunca bir daha bu çatlaklar oluşmuyor mu acaba.doktorada sormak aklıma gelmedi birden :KK43:
    Çok zor bir rahatsızlık bıktım arrtık çok acı çekiyor insan :KK43:

10. 9 Şubat 2012
  11. svg24

svg24 sil baştan... Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bu ameliyatı yaşayanlar bana yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme: 9 Şubat 2012
  12. 9 Şubat 2012
  13. svg24

svg24 sil baştan... Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    ben geçen cumartesi fissür amaliyatı oldum tabi sadece fissür değil basürümde vardı yaklaşık 15-20 dakkika ameliyatım sürdü ameliyat sonrası inanilmaz ağrı yaşadım ağrı kesici iğne yapıldı ama fayda etmeyince morfin yaptırdım biraz rahatlama sonucu tekrar devam etti
    dr ameliyatımın ağır geçtiğini çatlağın derin olduğunu temizlemek için derin aldığını ağrılarımın şiddetliolacağını söylemişdi ama inanın dayanılacak gibi değil ağrım çok fazla tuvalet ihtiyacı gidermek tam bir işkence ağrıdan duramıyorum kontürole gitmem lazım ama evden çıkamıyorum ne oturabiliyorum nede yatabiliyorum ağrı kesicilerler biraz dindiriyo ama nereye kadar
    2 gündür de isahal oldum ağrım daha da artı bugün normale döndü ama gene ağrılarım devam ediyo
    sizinde böyel oldumu ne kadar zamanda iyleştiniz

14. 9 Şubat 2012
  15. svg24

svg24 sil baştan... Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    kızlar bana yardımcı olucak kimse yok mu?:KK5::KK5::KK5:

16. 9 Şubat 2012
  17. SLNDMT

SLNDMT Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım cok gecmıs olsun ıcım sızladı okurken dayanamadım acıl sıfalar dılıyom allah bır daha yasatmasın boyle acılar kımseye

18. 23 Şubat 2012
  19. topraksel

topraksel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, inanın çok üzüldüm. Öyle bir yerde ki temiz tutamıyorsun, üstünü kapatamıyorsun ve her tuvalette işkence devam ediyor. Doktora tekrar gittiniz mi bilmiyorum ama bi gayret tekrar görünmelisiniz belki ters giden bir şeyler vardır ve bu sıkıntıları bir daha yaşamanızı istemem. Çünkü ben hala yaşıyorum.
    8 ay önce fissürden ameliyat oldum ama iyileşemedim. Her zaman orada ufak bir sızı vardı, wc de bir sıkıntı bir doygunluk hissi hatta bazen zonklama hissi ve de bir kaç gündür kesik hissini yaşıyorum, yine aynı yerde bir yırtık daha oluşmuş, ayna yardımıyla görebiliyorum zaten ameliyattan sonra üstü hafifçe kapanmıştı sanıyorum şimdi yine açıldı. Bu şu an bende yıkım yarattı inanın. Çeken bilir.
    Bu sıra yine doktora gideceğim ve 2. ameliyatı düşünüyorum. Onun stresi, ameliyat sonrası 15 gün nasıl geçicek bilmiyorum. Ama gerçekten çok yoruldum.
    Size tavsiyem vaktinizi daha da geciktirmemeniz. Umarım bu sıkıntılarınız tamamen biter yakında.
    Çok geçmiş olsun.