Makinede yıkadığım bulaşıklar kokuyor,yardım!

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve xsxehrazat35 tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : xsxehrazat35
  1. xsxehrazat35

xsxehrazat35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bulaşık makinesinde ne zaman bulaşık yıkasam bardaklardan su içesim gelmiyor, kokuyor.Tablet ve biraz da domestos döküyorum.Kullandığınız ve bulaşıklarınızın mis gibi olduğu marka var mı,aynı zamanda su izi de yapmayan?

2. 15 Eylül 2009
  3. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.312
    Ödül Puanları:
    238
    sulardan da kaynaklanıyo olabilir

bende izmirdeyim, bi ara bende de vardı o problem

eşim deli ediyodu artık beni herşeyi kokluyodu

ama sonra geçti,

calgonit kullanıyorum ben

4. 15 Eylül 2009
  5. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    annem bu bardak kokuyo derdi de gülerdim uydurma diye..ama bakıyorum arada bana da kokuyo bu bardaklar..bende mi war bi huysuzluk diyodumki oluyomuş demek..calgonitin toz deterjanını kullanıyorum ben..bi de ya öle ya da bana ööle geliyo yumurta pişen yenen bişiy makinada yıkandıysa ozaman daha bi kokuyo sanki yıkananlar..yada ben bu yumurtadan tiksinme konusunda iice çıldırdım:))))

6. 15 Eylül 2009
  7. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenildi:
    293
    Ödül Puanları:
    163
    domestosa gerek var mı ki ? makine zaten el değmeyecek sıcaklıkta yıkıyor bulaşıkları, artı bir hijyen sağlamaya gerek yok bence...
    kokuya o neden oluyordur muhtemelen..sonuçta bulaşık makinesi için üretilmiş
    bir kimyasal değil CADIARZU

8. 15 Eylül 2009
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    En hassas olduğum konulardan birisidir.Bardakların çatalların yumurta vs. kokmaması..

Bak canım..
    Bulaşık makineleri için kokular var, asılıyor..
    Al onlardan as..Çok işe yarar. Benim sürekli vardır, bittiği gibi alır asarım özellikle limonlusu.
    Arada bulaşık makinesini çalıştırmadan azıcık çamaşır suyu gezdir bulaşıkların üzerine.

Yumurtalı, balıklı tabak çanakları makineye atma, atacaksan da ilkönce elden bir geçir öyle at..

10. 15 Eylül 2009
  11. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    bende bimin tablet detarjanını kullanıyorum hem fiyatı uygun hemde çok memnun kaldım birde bimde satılan kokulardan aldım onu asıyorum koku falan hiçbirsey yok

12. 15 Eylül 2009
  13. xsxehrazat35

xsxehrazat35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de Bim'in tabletlerinden kullanıyorum,koku oluyor,kaşık,çatallarımın üzerinde lekeler eksik olmuyor,bir yerlerden elma sirkesi duymuştum,acaba sirke çatal-kaşıklarımı parlatır mı?Bu arada makinelere asılan kokulardan ben de alıcam.a.s.

14. 15 Eylül 2009
  15. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım öcelikle aradığım soru benim ayağıma gelmiş.Sana şunu söylemeliyimki benimde bazı komşularım sen sakın üzerine alınma seni tanımıyorum lafım ortaya ucuz diye gidip bimin o toz yada tablet deterjanlarından kullanıyor.neymiş efendim o kadar para verilirmiymiş.Biz bu makinenin içinden çıkan kaşıklarla yemek bardaklarla su içiyoruz.Hepsi hemen hemen ağzımıza giriyor.İçinde mikrop olurmu? olmazmı? diyen yok...ondan sonra dün komşumunda bana sorması gibi bulaşıklarımda tencerelerimde leke var.Bardaklarımda buharlaşmış gibi demezmi? bende deterjanın ne dedim cevap aynı bimin deterjanından...Hemde makinesi daha 2 hafta önce aldı.Benim bu konuda cimri davrananlara önerim Allah aşkına elinizi biraz cebinize gitsinde şu bimin dandik ürünlerinde vazgeçin.:sinifsinif: Canım sana gelincede 2 senedir makinem var ve sadece calgonitin tabletlerinde leke bırakma olayıyla karşılaştım oda 30 40 da eriyemediği içinmiş sonradan anladım.şimdi tek 2 favorim var ikiside hala kullanıyorum.Biri pril biride bingo toz.muhteşem.tozu düşük derecelerde daha çabuk eridiği için aldım.Pril tabletide 50 70 kullanmak için aldım.paraya kıydım bingonun 2 kilo tozuna indirimde 10 ytl verdim.prilede 14 falandı sanırım tablet sayısını hatırlamıyorum ama çok şahane yıkıyor.bide lekelenme tabletdeki kireç çözücü yetersizse ondanda olabiliyor.Birazda toz dene derim.sonuçta 45 65 tabletler insana parası biraz pahalı ama 2 ay gidiyor.sende o üründen vazgeç derim.ayrıca makine kokuları calgonitin 2 renklisi kullandım çok güzel kokuyor.sana bir diğer tavsiyemde yumurta v.s gibi kokan yemek tabaklarını tavalarını iyi temizle ve aşağıya koy yukarı koyarsan bardaklara kaşıklarada koku ister istemez bulaşır canım sağlıcakla kal....opuyorumnanaktan

16. 15 Eylül 2009
  17. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben makineye asilan kokulardan kullaniyorum.

ayrica ayda bir kere ilac yerine camasir suyu dokup makineyi bos calistiriyorum

18. 15 Eylül 2009
  19. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca arkadaşlar asla bulaşık makinesine helede bulaşıkların üzerine çamaşır suyu döküüüüüüülmez.:umursamaz: Çünkü makine üretici şikayetlerindede bu tip sorular va cevabı şu: Çamaşır suyu makinenin hortumunun çabuk eskimesine neden olur makinede sizce o kadar sıcaklıkta o çamaşır suyu ne oluyor..ayrıca sirkede hem kokuyor hemde zararlı.neden sirkeli tabletler yok sizce....çamaşır suyu katılmış tabletler var onlardan kullanın onların hem içinde belirli miktarı vardır.Ne gerek var güzel yıkansın derken makineyi yıpratmaya..:eek:lmaz:kaydirigubbakcemile2..

Son düzenleme: 15 Eylül 2009