Makyaj malzemeleri

Konusu 'Makyaj Ürünleri - Stilleri Resimli Paylaşımlar' forumundadır ve MeleklerKorusun tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 1. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  • Fondötenler
  • Pudralar
  • Allıklar
  • Kapatıcılar
  • Rimeller / Kirpik Bakımı
  • Farlar
  • Göz Kalemleri/Eyelinerlar
  • Rujlar/Dudak kalemleri
  • Ojeler/Tırnak Bakımı
  • Oje Çıkartıcılar
  • Makyaj Temizleyiciler
  • Diğer Malzemeler
  • Makyaj Çantaları
   
 2. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 3. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  fondöten


  fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük temin eder ve onu makyaja hazırlar. düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarı gösteren bir netice için fondöten tercihi çok mühimdir.
  kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine ideal olmalıdır; cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi tercih etmek akıllıca olacaktır.
  fondöten her vakit temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanmalıdır.

  uygulama

  1. kompakt fondöten dışında bütün fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı çoğalır. en mühimi daha doğal bir görünüm temin eder.  2. fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. az miktar ile başlayın, gerekirse ilave edersiniz. çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske tesiri de yaratır.  3. cildinize parmaklarınızla baskı uygulayarak ortadan kenarlara doğru bütün yüzünüze yayın. boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin.  4. yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üstüne ve gözün alt kısmına da ( kirpiklere değmeden ) sürün.  5. profesyonel bir netice diliyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üstünden geçin.  6. diğer uygulamalara geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir müddet bekleyin.


  fondöteni yeni sürmenize karşın sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamış olabilir. bir kapatıcı ( concealer ) ile bu hataları düzeltmek gerekmektedir.
   
 4. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 5. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  Pudra

  pudra, makyajın olmazsa olmazıdır. teni matlaştırır, bütünlüğü temin eder ve fondöteni sabitler. iki türü vardır: toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm temin eder. kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir netice verirler.

  uygulama

  1. toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra ponponu tercih edin. ( ponpon yoksa, bir pamuk pedin arasını açıp bir miktar toz pudra koyarak geçici bir ponpon yapabilirsiniz. )
  pudrayı hafif vuruşlarla, bütün yüzünüze uygulayın. daha sonra, büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.  2. kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur. pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır
   
 6. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 7. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  ALLIK

  Allık kullanırken fırçayı allığa fazla bulamamaya dikkat edin. Aksi takdirde acemice sürülmüş izlenimi verecektir. Bu yüzden önce fırçayı allığa batırın ve yüzünüze sürmeden önce fırçaya hafifçe vurarak fazlalıktan kurtulun.
  Allığı elmacık kemiklerinizden başlayarak kulağınızın üst kısmının hizasına doğru damla şeklini alacak şekilde sürün.
  Eğer allığınızı fazla sürdüğünüzü düşünüyorsanız, üzerinden yarı transparan pudrayla geçin.
  ıpuçları

  Genç kız görünümü yakalamak için allığınızı yanaklarınızın tam üzerine dairesel hareketlerle sürün.
  Krem allık daha doğal bir görünüm sağlar ve sıvı fondötenle çok uyumludur. Parmak uçlarınızla krem allığa dokunarak yanaklarınıza damla şeklinde sürün.

  KAPATICILAR

  Kapatıcılar hakkında bilmeniz gerekenler!

  Makyajda kapatıcıyı asla atlamayın. Kötü kapatıcı kuru, yağlı ya da tebeşir gibidir. ıyi bir kapatıcı ise kremsi, pürüzsüz, sarı tonludur. Cildinize kolay uyum sağlar ve cildinizi canlı gösterir. Alacağınız kapatıcının iyi olup olmadığını anlamak için elinize alıp, hissedin. Kapatıcı, gözlerinizin altındaki koyu renkteki halkaları gidermek içindir. Cildinizdeki lekeler için fondöten kullanın. Doğum lekeleri, güneş ve yaşlanma izleri için kapatıcı-fondöten kombinasyonlarını deneyin.
   
 8. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 9. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  Makyajınızın olmazsa olmazı rimel hakkında tüm ayrıntılar..  Çift etkili rimeller

  Çift yönlü kullanıma müsait olan rimeller, kirpikleri daha uzun gösterir. Önden sürülen, beyaz renkteki güçlendirici kirpikleri beslerken, kalınlaştırır ve kirpikleri esas boyalı rimelin sürülmesine hazırlar.  Hacim veren rimeller  Hacim verme özellikli rimeller; kirpiklerin olduğundan iki kat daha hacimli görünmelerini sağlar. Özel formülleri ve tasarım harikası fırçaları sayesinde kirpikler dolgunlaştırır.  Su geçirmez rimeller
  Su geçirmez rimeller sayesinde denize girebilir, yağmur altında yürüyebilir ya da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Tabii sadece su değil ısı ve tere karşı da oldukça dirençli.  Kirpik kıvıran rimeller  Kirpikleri yukarıya doğru ok ok kıvıran ve çekik görünmesini sağlar. Hatta orijinalde uzun kirpikleri olanlar daha şanslı! Bu arada bu tip rimelleri kirpiklerin dibinden ucuna doğru sürmeniz gerektiğini unutmayın.  RıMEL NASIL UYGULANIR?
  • Rimelin daha iyi görünmesi için kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Lens kullananlar, rimel sürmeden önce lenslerini takmalı.  • Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.  • ılk katı uyguladıktan sonra bir müddet bekleyip kirpiklerin kurumasını sağlayın. Daha sonra ikinci kata geçebilirsiniz.  • Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız; fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Kirpiklerin uzun görünmesini isteyenler; fırçayı dik tutup kirpikleri tek tek boyayabilir.  • Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.  • Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız birkaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.  RıMEL NASIL SEÇıLıR VE KULLANILIR?


  Makyajı bütünleyen rimellerinizi seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz...  • Maskara alırken ürünün fırçasına dikkat etmek gerekir. Çok sık ya da çok ayrık fırçalar değil, orta mesafeli olanlar tercih edilmeli.  • Nem oranının çok yüksek olduğu günlerde (özellikle yaz aylarında) waterproof, yani suya dayanıklı maskara tercih edin.  • Maskaralar çabuk kurur. Dolayısıyla rimellerin en fazla üç aylık ömrü olduğunu unutmayın.  • Kuruyan maskarayı yumuşatacağım diye içine su, aseton ya da badem yağı katmaya kalkmayın. Rimeli düzelteceğim diye daha da bozabilirsiniz. Hatta gözünüzün tahriş olmasına da neden olursunuz.  • Doğal görünmek istiyorsanız, sadece üst kirpiklere rimel sürün. Alt kirpiklere sürülen rimel daha iddialı bir görüntü yaratır.  • Değişikliğe gitmekten korkmayın! Artık piyasada sadece siyah ve kahverengi rimeller satılmıyor. Göz ve ten renginize uygun olarak mürdüm, lacivert, mavi, yeşil, mor ya da pembe rimel bile kullanabilirsiniz.  • Rimelin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylece daha önceki kullanımlardan kalan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topaklaşmayacak.
   
 10. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 11. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  Far (kozmetik)

  right Far, göz kapağına renk vermesi için kullanılan çeşitli renklerde, ışıltılı simli olabilen makyaj ürünüdür. Toz, bilyalı, likit, krem çeşitleri bulunmaktadır, fakat tercih edilen genellikle kompakt olandır. Göze dumanlı veya aydınlık bir görüntü verir. Tekli veya pek çok renk bir arada bulunabıLıR...

  Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır?

  Bilmeniz gereken en önemli şey, mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir

  Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir. Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

  Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri. Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin
   
 12. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 13. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  RUJLAR,DUDAK KALEMı NASIL UYGULANILIR?

  Dudak kalemi isteğe bağlıdır, ama kullanacaksanız, önce onu kullanmalısınız. Rujunuzdan daha koyu renkli bir dudak kalemi kullanmayın; çünkü eğer rujunuz solar ve dudak kaleminiz solmazsa, sadece bir dış çizgi ile kalırsınız. Nötr ya da ruj karışımlı bir kalem kullanın.

  Üst dudağınızın ortasından başlayarak ve doğal dudak çizginizi takip ederek, her iki köşeye doğru bir çizgi çekin. Aynı işlemi alt dudağınız için de tekrarlayın. Rujunuz için ekstra tutma gücü isterseniz, tüm dudağınızı dudak kalemi ile boyayabilirsiniz.

  ıpucu: Ucunu daha kolay açmak için, dudak kalemini birkaç dakika buzdolabında soğutun.

  Rujunuzun altındaki toz pudra ya da bir miktar fondöten, kalıcılık gücünü maksimize edebilir. Her ikisi de dudaklarınızı kurutabileceğinden kremli bir ruj kullanın.

  Dudaklarınızı gerin ve alt ya da üst dudağınızın ortasından başlayarak, rengi köşelere yayın. Fazlalığını alın, yeniden ruj uygulayın ve tekrar fazlalığını alarak uzun süre kalıcı olmasını sağlayın.

  ıpucu: Rujunuzu, en doğru şekilde bir dudak fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz

  alıntı
   
 14. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 15. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  oje ve tırnak bakımı  eğer ojeyi çok kalın sürerseniz hiçbir vakit oje çıkartıcısı ile inceltmeye çalışmayın, bu ojenin parlaklığını ve dayanıklılığını azaltacaktır.

  ojenin kuruması için zamana ihtiyacınız olacaktır, yatmadan birkaç saat önce sürünüz. çok çabuk kurmalarını istıyorsanız buzlu suda birkaç dakika bekletmek işe yarayacaktır.

  oje koruyucusunu tırnağın altına doğru uzatırsanız, uçları daha iyi korumuş olursunuz.

  daha fazla parlaklık ve dayanıklılık için, oje koruyucusunu hergün yenileyebilirsiniz.

  oje renginizi seçerken unutmayın ki: koyu renkler kısa ve köşeli, açık ve pastel renkler uzun ve yuvarlak tırnaklarda daha iyi duracaktır.

  tırnaklarınıza biçim verirken tırnak tipinize en ideal biçimi vermeye dikkat edin. şayet tırnaklarınızı dar ise, köşeli törpüleyerek daha kuvvetli görünmelerini sağlayabilirsiniz. tırnaklarınız geniş ise daha uzun bırakıp, yuvarlak törpüleyerek daha ince görünmelerini sağlayabilirsiniz.

  ojelerinizi sıcak biryerde saklamak kıvamını bozacaktır, o yüzden en iyisi buzdolabında saklamaktır.

  tırnaklarınız için..

  tırnakların renklendirilmesi ve bakımı tarihten beri bilinen bir olgudur. hem kadınlar hem erkekler tırnaklarını renklendirmişler ve bakımlarını yapmışlardır.

  eski mısır’da eller ve tırnaklar kına ile renklendirilmişti. bazı kraliçeler ise kırmızı rengi tercih etmişlerdi. kleopatra pası renklendirmede kullandı. romalı askerler savaşa giderlerken saçlarını bukleler durumunda büktürtmekte ve tırnaklarını renklendirmekte idiler. tarihte ilk kez tırnakları renklendiren ve koruyan malzemeleri çinliler bulmuşlardır. altın, gümüş, siyah ve kırmızı o zamanlarda üretilen ve tercih edilen renklerdi.

  günümüzde gökkuşağındaki bütün renkler tırnaklara taşınabilse de, tırnak bakımı ve korunması daha önemli bir yer tutmaktadır. iyi ve kaliteli olarak seçilen cila çıkartıcılar tırnaklara ve cilde gelişi güzel bir zarar vermeden tesirlerini göstermektedirler. ideal nemlendiriciler tırnak ana hücrelerini güçlendirmekte daha sağlıklı ve kuvvetli tırnaklar sağlamaktadır.

  tırnak sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları aşağıda bulacaksınız

  tırnaklarınızı sudan uzak tutunuz. tırnaklar su emebilen yapılardır ve su emdiklerinde daha yumuşak ve zayıf bir yapıda olurlar. ev işlerinde kesinlikle eldiven kullanılmalıdır.

  ellerinizi ve tırnak köklerinizi kesinlikle besleyici ve nemlendirici kremlerle günde bir kaç kez destekleyin. bilhassa ıslanma öncesi ve sonrası kesinlikle kremleme yapın.

  tırnak cilalarınızı hiçbir vakit soymaya kalkmayınız. tırnaklarınızdan da ufak dahi olsa bazı kısımlar bu cila parçaları ile kopacaktır. cilaları soymak yerine ince bir kat daha sürmeyi ve cilaların kalkmasını önlemeniz daha doğru olur.

  Oje Çıkartıcılar Nedir?

  Ojeler tırnak cilalarını çıkartan kimyasal çözücülerdir. Aseton ismi yakın zamana kadar tırnak cilası ile eş anlamlı idi. Yeni çıkan tırnak cilası çıkartıcıları aseton kadar etkili ve tırnaklar için zararsızdırlar. Ayrıca içerdikleri bazı maddeler ilede tırnakalrı korumakta ve ek bakım yapmaktadırlar. Tırnak cila çıkartıcılarının içerisinde genelde iki gurup madde bulunur. Bunlar yumuşatıcı, koruyucu maddeler ve çözücü maddelerdir. Genelde kullanılan maddeler ve etkileri aşağıda özetlenmiştir Yumuşatıcı ve koruyucu maddeler Bu maddelerin amacı tırnak içi nem seviyesini korumak ve tırnak üzerinde su sızdırmaz bir katman yaratmaktır. Bu maddeler aynı zamanda tırnağa doğal bir parlaklık verir. Tırnak ölü hücrelerden oluştuğundan bu maddeler tırnağa kuvvet veremezler.

  Çözücüler Kimyasal çözücüler tırnak cilalarını çözer ve tırnaktan kolayca uzaklaştırırlar. Gelende 2 gurupta incelenirler aseton bazlılar ve aseton bazlı olmayanlar olarak. Her iki gurup çözücüde aynı etkiyi gösterirler. Aseton; Tırnak cilalarını etkin bir şekilde çıkartan kimyasal çözücüdür. Tırnakları ve tırnak köklerini etkiler. Tırnaklar daha kolay kırılabilir hale gelebilir.Ciltte tahriş yapabilir. Ethyl Asetat;Tırnak cilalarını çıkartıcı yapımında kullanılan bir diğer madde. Hafif meyva kokusu vardır.

  MaddeEtkisi BalmumuSıvı haldeki balmumu tırnakları korur ve ince bir su geçirmez katman sağlar LanolinTırnağın nem oranını korur Maden SuyuTırnağa nem vermekte kullanılır PanthenolÖzellikle tırnak köklerini besler, tırnakları nemlendirir ve cildi korur Vitamin EAntioksidan bir maddedir. Cildi ve tırnak kökünü korur, yağlı yapısı ile nemlendirmede de katkısağlar. Aloe VeraNemlendirici etkisi ile birlikte cildi korur, yara tamiri sağlar


  Madde Etkisi

  Balmumu Sıvı haldeki balmumu tırnakları korur ve ince bir su geçirmez katman sağlar
  Lanolin Tırnağın nem oranını korur
  Maden Suyu Tırnağa nem vermekte kullanılır
  Panthenol Özellikle tırnak köklerini besler, tırnakları nemlendirir ve cildi korur
  Vitamin E Antioksidan bir maddedir. Cildi ve tırnak kökünü korur, yağlı yapısı ile nemlendirmede de katkısağlar.
  Aloe Vera Nemlendirici etkisi ile birlikte cildi korur, yara tamiri sağlar
   
 16. 30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 17. AquaBarbie

  AquaBarbie change your my life!!! Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.879
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  hayatım çok aydınlatıcı bilgiler bunlar. çok teşekkür ederim. emeğine sağlık!!!...-tatlicadiarzu-