Makyaj malzemesinin tutumlu kullanılması...

Konusu 'Makyaj Ürünleri İçin Öneriler' forumundadır ve green olive tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

5 Ocak 2009
    Konu Sahibi : green olive
  1. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Güzel ve bakımlı olmak makyaj ve bakım malzemelerinin fiyatlarından dolayı bazen kadınlar için sıkıntı olur. Fakat bu konuda da tutumlu bir kaç yöntem mevcut tabii. İşte bunlardan bir kaçı…

Rujunuzu ömrünü artırın. Bunun için çok kısalan veya dipte kalan ruju dudak fırçasıyla çıkararak kullanabilirsiniz. Br başka seçenek de kısa kalan rujları eritip tekrar kalıplayarak dondurmak.

Parçalanan pudrayı tek parça yapın. Bazen pudralar parçalanır ve kullanırken ziyan olabilir. Pudrayı tekrar tek parça kaline getirmek için parçaları alkolle karıştırın ve hamurumsu olarak iyice sıkıştırın.Alkol buharlaşınca tekrar tek parça pudranız olacaktır.

Ev yapımı makyaj temizleme kremi tarifleri:Tarif 1

1 ölçek su
    1,5 ölçek bebek şampuanı
    1/8 ölçek bebek yağı
    Tarif 2

1 öçek zeytin yağı
    1 ölçek hintyağı
    2 ölçek kolza yağı
    Malzemeleri bir şişede karıştırıp çalkalayın.

Sevgilerimlea.s.

2. 5 Ocak 2009
  3. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ev yapımı makyaj temizleme kremi tarifleri vermişsiniz ama, ikinci tarifte hint yağı ve zeytin yağı var.. bunlar yüzde tüylenme yapmaz mı?

4. 5 Ocak 2009
  5. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ilk defa tüylenme yaptığını duydum... Böyle bir durumla karşılanşan varmı acaba?

6. 5 Ocak 2009
  7. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben yıllardır makyajımı sadece bebek şampuanıyla yıkıyorum.ne temizleme sütü ne tonik vs hiç bişey sadece bebe şampuanı.ve çokta güzel oluyor.tüylenme fılanda yapmadı.

8. 15 Ocak 2009
  9. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.504
    Ödül Puanları:
    238
    sağol canım... ben pek makyaj yapmam ama yaptığım zaman da çok uğraşırım çıkarmak için...acemilik işte...
    bundan sonra bebek şampuanı kullanacağım ben de.. .dalin olur sanırım...oğlumun bebek yağına ortaktım şimdi de şampuanına ortak olayım... kaydirigubbakcemile3