Makyaj Teknikleri

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve aslxix82 tarafından 14 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  14 Haziran 2008
  Konu Sahibi : aslxix82
 1. aslxix82

  aslxix82 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  86
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  CANLI BİR MAKYAJ İÇİN PARLATICI


  1- Fondöten yada arzu ederseniz kapatıcı uyguladıktan sonra göz kapaklarınıza göz alıcı metalik mavi renkte bir far sürün. Farınızın toplanması için kaş kemiğinizin üzerine yayın. Hem üst hem de alt kirpiklerinizin dibine lacivert göz kalemiyle kalem çekin.  2- Çilek rengi bir allık uygulayın. Elmacık kemiğinizin üstünden başlayarak geriye doğru sürün. Bu ürünlerin dikkati gözlerinize elmacık kemiklerinize çektiğini unutmayın.
  3- Dudaklarınızın rengi fark edilir ama doğal olmalıdır. Eğer biraz belirginleştirecekseniz dudak kenarlarınızı boyamak için koyu kahverengi bir dudak kalemi seçin. Son rötuş bir dudak fırçasıyla uygulanacak çilek rengi bir ruj. Önce parlatıcıyı dudağınızın üzerine sürün, sonra bir fırçanın ucuyla dudağınızın köşelerine doğru yayın.

  [PARLAKLIĞI HİSSEDİN

  kaş pudranız kaşlarınızı donuk gösteriyorsa bir parça yüz parlatıcısı ile kaşlarınıza çeki düzen verin. Renkli dudak parlatıcınıza derinlik ve ekstra dolgunluk eklemek için tüm dudağınız da dudak kalemi yada renklendiricisi ile zemin oluşturun ve üzerine parlatıcınızı sürün.

  PUTRA VE ALLIĞIN UYGULAMASI

  Toz pudra uygulama için, önce fırçanızı pudraya daldırın,fazlalığı atmak için fırçayı pudraya çırparak silkeleyin. fırçayı anlınızın boyunca ve burun kemerine kadar aşağı yönde gezdirin. Yüzünüzün her iki yanında da, pudranın ayva tüylerinin altında toplanmaması için fırçanızı hep aşağı doğru kullanın.

  2- Allığı nereye süreceğinizi gözünüzde canlandırmanıza yardımcı olması amacıyla parmağınızla yanağınızdaki boşluğu belirleyin. Elmacık kemiğinizin gülünce kabaran ön kısmı tam bunu üstüdür. Allığı bElmacık kemiğinizin altına renk taşırmamaya dikkat edin.

  3- Eğer yüzünüzün tamamına yayılan bir ışıltı istiyorsanız ve biraz daha renge ihtiyaç duyuyorsanız uygulamanızı şakak kemiklerinizin üzerine çok az allık sürerek tamamlayın. Daha sonra fırçayı çene kemiğiniz etrafında gezdirin. Fırçaya daha fazla allık eklemeyin fırçanın üzerindeki ince kıllar üzerinde bu bölgeleri hafifçe renklendirecek kadar alık bulunur.

  PUTRANIZI SEÇİN
  Toz pudra tüm cilt tipleri için hafif bir makyaj tamamlayıcıdır. yağlı ciltler için genellikle en iyisi, kolay rötuş yapmak için kullanabilecek süngeriyle birlikte bulunan sıkıştırılmış pudralardır. cildi çok yağlı olan kadınlar, parlaklığı gidermek için emici küçük kağıtlar (pudrayla kaplı, ince,tek kullanımlık kağıtlar) kullanabilir,ardından da sıkıştırılmış pudra sürülebilir emici kağıtlar, el altında bulundurulacak faydalı yardımcılardır, salonunuzda ve cebe kolaylıkla sığar makyajda ortaya çıkabilecek parlamaları anında yok edebilirler

  BRONZ MAKYAJIN SIRLARI
  1- Kendi cilt renginize giden sıcak renkli bir nemlendirici kullanın. Tüm yüzünüze uygulayın ve saçınızın başladığı yer ile çene hattınız da iyice yedirin. Yada hafif bir etki için birkaç damla renkli, nemlendiriciyle yanaklarınızı ve çenenizi vurgulayın.Daha sonra büyük bir fırçayla kaş kemiğiniz, şakalarınız, burun kemeri, yanaklarınız ve burun çenenizin üzerine bronzlaştırıcı pudra sürün. Bronzlaştırıcı pudrayı çene altınız ve boynunuza kadar inmeyi ihmal etmeyin.
  2- Gözlerinizi aydınlatmak için göz kapaklarınızın üzerine yumuşak parıltılı altın rengi bir far sürün. Üst kirpiklerinize süreceğiniz bir kat rimelle devam edin. Bu görüntüyü daha da güçleştirmek için alt kirpiklerinizin dibine altın renginde bir kalem yada aynı renkte bir far sürün.


  3.- Makyajınızı dudak fırçasıyla süreceğiniz altın tonlarında parıltılı bir kat ruj ile tamamlayın
   
  Son düzenleme: 14 Haziran 2008
 2. 14 Haziran 2008
  Konu Sahibi : aslxix82
 3. aslxix82

  aslxix82 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  86
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  MAT MAKYAJIN YÖNTEMİ

  1- Mat bir görüntüye zemin hazırlamak için pudra yapısında bir fondöten kullanabilirsiniz. Ancak likit fondöten tercih ediyorsanız aynı mat sonucu elde etmek için yağsız bir formül seçin. Fondöteni bir makyaj süngeri ile uygulayın. Ayva tüylerinin altında birikmesini önlemek için fondöteni aşağı yönde hareketlerle sürün. Eğer gözünüzün altında halkalar varsa sadece mor bölgelere bir parça kapatıcı sürün ve kenarlara iyice yedirin.  2- Sonra geniş yuvarlak bir fırça ile elmacık kemiklerinizin üzerine mat görünümlü biralık sürün. Elmacık kemiklerinizin güldüğünüzde kabaran ön kısmına sürmeyin ve daha sofistike bir görünüm için allığı elmacık kemiklerinizin üzerine altına taşırmadan arkaya doğru sürün.  3- Göz kapaklarınızın tümü üzerine doğal renklerde kremsi bir yapıda mat bir far sürün. Kaşınıza doğru yedirin. Renk göz kapaklarınızın ortasında daha yoğun olmalı ve kaşınıza yaklaştıkça silikleşmelidir. Kaşlarınızı fırçalayarak şekil verin. Ve kirpiklerinizi kıvırıp iki kat rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın.
  DUDAKLARINI KALICILAŞTIRIN

  Kremsi rujunuzdan vazgeçemiyor musunuz? Matlaştırın. Kremsi bir ruj kullanıyorsanız, ruju sürün, bir kağıt mendile bastırın sonra kağıt mendili üzerine koyun ve dudaklarınızı mendilin üzerinde hafifçe pudralayın. Uzun süre kalıcılık için bu işlemi tekrarlayın
   
  Son düzenleme: 14 Haziran 2008
 4. 14 Haziran 2008
  Konu Sahibi : aslxix82
 5. aslxix82

  aslxix82 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  86
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Angelina Jolie MakyajıFondöten / Kapatıcı:[/B]
  Bu görünümü elde etmek için göz haricindeki kısımlarda naturel tonlar kullanmanız gerekecektir. Nemlendirici uyguladıktan sonra mat ya da kadifemsi yapıda bir fondöteni uyguladıktan sonra göz altına ve göz kapağına kapatıcı uygulayın. Sivilcelerin üzerine de kapatıcı uygulayabilirsiniz. Daha sonra büyük bir pudra fırçası yardımıyla toz pudra uygulayarak makyajınızı sabitleyin.Göz çevresine toz pudra uygularken sünger ya da puf kullanabilirsiniz. Bu işlem göz kaleminizin daha kalıcı olmasını sağlar.

  Allık:
  Cilt tonunuza ve göz renginize uygun pembe ya da şeftali tonlarında allığınızı uygulayın. Eğer yüzünüz yuvarlak ise allığınızı elmacık kemiklerinize uygulayın. Yüzünüz oval ya da köşeli ise allığınızı elmacık kemiğinizin üst kısmına uygulayabilirsiniz.

  GÖZLER

  Göz Kapağı: Işıltılı doğal kahverengi ya da ten rengi far göz kapağınızın kat kısmına kadar uygulayın. Alt kirpik hizanınız boyunca da farı uygulayın.

  Göz Kapağı Kat Kısmı: Kahverengi ya da açık gri renklerinde farı köşeden köşeye göz kapağınızın kat bölümüne uygulayın.

  Kaş Altı: Ten rengi ya da krem farı kaş altı bölgesine uygulayın.

  Göz Kalemi: Bu görünümü elde edebilmek için iki farklı renkte göz kalemi kullanmalısınız. Siyah ve koyu kahverengi kalem. Kalem ya da ıslak pudra kalem olabilir.

  Önce koyu kahverengi kalemle işe başlıyorsunuz. Alt ve üst kirpik çizgisini kahverengi kalemle çizin. Üst kirpik çizgisine kalem çekerken aşağıdan alt kirpik çizgisine çekerken ise yukarıdan başlamakta fayda var. Fırça ile de kalemin üzerinden geçiniz.

  Daha sonra siyah göz kaleminizi alın. Üst kirpik çizgisine siyah kalem çekin. 1/4 ‘lük iç köşeden başlayarak çizgiyi dış köşeye doğru genişletin. Dış köşeye doğru geniş çekilen kalem, gözlerinizin daha dramatik görünmesini sağlar.

  Son olarak alt kirpik çizgisine siyah kale çekerek bitirin. Dış köşeden başlayarak 1/3’lük kısımda çizgiyi bitirin. Bu çizgiyi isterseniz ünger yardımıyla yayabilirsiniz. Bunun için ilk önce kahverengi kalemi toz pudra yardımıyla sabitlemeniz gerekmektedir.

  Kaş: Kaşlarınızı saç renginizden biraz koyu renkte bir pudra ya da kalem yardımıyla belirginleştirin.

  Maskara: Kirpiklerinizi kıvırın ve siyah uzun gösteren maskara uygulayın. Angelina, üst göz kapağının dış köşesine takma kirpik uygulamaktadır. Siz de dramatik bakışlar elde etmek için takma kirpik uygulayabilirsiniz.

  DUDAK

  Uçuk bir pembe ya da şeftali tonlarında ruj seçin. Bir kat uygulayın, peçete yardımıyla fazlasını alın. Parlatıcı uygulayın.
   
  Son düzenleme: 14 Haziran 2008