Makyaj Tuzağı:

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve yessillim tarafından 10 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  10 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yessillim
 1. yessillim

  yessillim Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  711
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  108
  Kadınların cildi ve sağlığı üzerinde oynanan oyunlar

  Makyaj cildi öldürüyor.

  Cilt tahriş oluyor. Bu defa tahriş olan cilde yeni bir ürün çıkaran firmalar, kadınların güzellik zaafını paraya tahvil ediyor. Sonra..
  “Güzellikte Uzman” kartvizitli bir zümre devreye giriyor ve “bilinçsiz yapılan makyajın ciltlerde problemlere sebep olduğunu” söylemeye başlıyor. "Bilinçsiz makyaj malzemesi tüketicisi çok fazla. Cilt tiplerini bilmeden ürün alıyorlar. Cilt nemli mi nemsiz mi, yağlı mı yağsız mı, karma mı, çizgiler ne derecedir, elastikiyet ve lekelenme problemi var mı? Hepsine tek tek bakılmalı. Uygun ürün alınmalı" diyorlar.
  Bir başka deyişle, hem makyaj ürünlerinin sağlığı tehdit ettiğini açık açık itiraf ediyorlar, hem de bu hengamede kendilerine para getirecek ortamı hazırlıyorlar.
  Önce onlara gideceksiniz bayanlar.. Parayı bastıracaksınız, onlar, muayene sonucu, sizin neyi nasıl kullanmanız gerektiğini söyleyecek!
  “Aksi halde güzel olmak uğruna ciltleriniz tahriş olur ve zamanla çirkinleşirsiniz..”
  Kendileri yol gösterse de sonucun değişmeyeceğini aslında şu uyarıları ortaya koyuyor:
  "Makyaj ürünleri ciltteki gözenekleri tıkar. Cilt sık sık temizlenmeli ki ciltteki gözenekler açılsın ve nefes alsın. Makyajın çok uzun süre kalması doğru değil. İnsanlar kendilerini sevmeli ve temiz olmalıdır."
  Garabeti görüyorsunuz değil mi, son cümle ne kadar anlamlı:
  “İnsanlar temiz olmalı”
  Yani? Makyajla kendinizi kirletmeyin.
  Artı: Uluslararası şirketleri ve birtakım asalakları zengin etmeyin. Doğal güzelliğinizle yetinmeniz, hem sağlığınız, hem de paranızı ona buna kaptırmamanız, olup biteni iyi anlamanıza, kuralan tuzakları farketmenize bağlı.. Bakın ürün pazarlama çabasındaki bir firmanın (Nivea) anlayanlar için yaptığı samimi uyarıyı aynen alıntılayıp size naklediyorum:
  Hassas ve dış etkenlere tepki gösteren ciltler çok naziktir. Stres, ısı değişimi (sıcak, soğuk, kuru, ısıtılmış hava) veya cilde uygun olmayan bileşenler (parfüm, boya veya tahriş eden maddeler) karşısında tepki gösterirler. Bunun sonucunda cilt sadece gündüz değil gece de tahriş olur, kızarma eğilimi gösterir, gerilir ve rahatsızlık hissi verir.
  Tüm gün boyunca hassas cildinizle barışık olabilmek için cildinizin gece boyunca doğal dengesini yeniden kazanacak şekilde bakıma ihtiyacı vardır. Böylece sabah dengelenmiş, rahatlamış ve yenilenmiş bir cilt ile uyanabilirsiniz


  alıntıdır
   
 2. 17 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yessillim
 3. tulipbs

  tulipbs Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2007
  Mesajlar:
  378
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ben de aynı şekilde özel günler dışında yüzüme makyaj malzemesi sürmem sadece ruj kalem ve far kullanırım hatta yazları onları da kullandığım gün sayısı çok azdır
   
 4. 17 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yessillim
 5. nehir61

  nehir61 gül Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  174
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bende özel günler hariç hiç makyaj kullanmam özel günlerde de sadece kalem çekerim ruj sürerim o kadar bence doğal güzellik daha iyi yazık o güzel suratları hep maskara ediyorlar....
   
 6. 17 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yessillim
 7. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106