Makyaj yapınca gözlerim şişiyor :((

Konusu 'Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)' forumundadır ve MeDuSa tarafından 6 Kasım 2008 başlatılmıştır.

    6 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

    MeDuSa Guest

    Kızlar makyaj yapınca gözlerime, bi kaç saat sonra gözlerim felaket derecede şişiyo kızarıyo ve dersi soyuluyo
    makyaja devam edersem derisi kat kat soyuluyo nerdeyse göz kapağımdaki tüm deri gidecek gibi :1shok:
    doktora dedim o da alerjidir dedi farklı marka dene dedi
    denedim ama her marka alarji yapıyo önceden böyle değildi dedim
    o zaman hiç göz makyajı yapma dedi senağlama
    bu durumu yaşayan varmı başka
    aslında günlük çok makyaj yapan bi insanda değilimdir
    düşünüyorumda düğün günümde makyaj yapamıcam yaaaa :çok üzgünüm:
    gözlerime rimel bile sürsem aynı şey oluyo
    şimdiden yıllar sonrası olacak düğünümü düşünüyorum rüyamda unutup makyaj yapıyorum düğünde gözlerim şişiyo rüyama bile giriyo :1shok:
    aynı durumu yaşayan var mı başka Allah hiçbirinize yaşatmasın ama :çok üzgünüm:
    ne yapcam bilemiyorum :uhm:
     
  2. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  3. island

    island Popüler Üye Üye

    Katılım:
    7 Ağustos 2007
    Mesajlar:
    6.454
    Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Çok ilginç ya:uhm:
    Bence başka bir doktora daha görün. Mutlaka bir tedavisi vardır.
    Çünkü sonradan oldu diyorsun. Bir süre hiç bir şey sürme bakalım.
    Bir de kirpiklerin için badem yağı falan kullanıyor musun?
    Ben bir ara geceleri badem yağı sürüyordum.
    Gözlerim berbat olmuştu. Şişip kızarmıştı.:tomato:
    Ama kullanmayı bırakınca hemen geçti.
     
  4. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  5. blackkk_pearl

    blackkk_pearl Aktif Üye Üye

    Katılım:
    4 Ocak 2008
    Mesajlar:
    47
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim cok gecmis olsun...cidden kotu bir durum

    bir kac doktora daha danis lutfen..
     
  6. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  7. MeDuSa

    MeDuSa Guest

    hint yağı sürüodum onu da bıraktım cnm ne sürsem kıpkırmızı oluo ve deri resmen soyuluo :KK43:
     
  8. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  9. rosenoire

    rosenoire Popüler Üye Üye

    Katılım:
    2 Ekim 2007
    Mesajlar:
    2.049
    Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım kesin kullandığın ürünler allerji yapıyordur .En iyisi deneme boyu ürünler iste ve dene .Birçok ürün bende de allerji yapıyor .Ama yapmayan bir ürün muhakkak bulursun .Aynı sorunları ben de yaşıyorum .Öyle ki kozmetik ve bakım ürünlerinden nefret eder hale geldim .Özellikle eczane ürünlerini kullanmanı tavsiye ederim .
     
  10. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  11. giznur

    giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

    Katılım:
    25 Ocak 2008
    Mesajlar:
    2.042
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bir ara bende de makyaj yapınca veya göz kremi sürünce kızarma oluyodu.. ürünler kalitesşiz diye gidip en pahalı markaları aldım ..ama yine oldu.. sonra malzemeden veya gözden değil midemden kaynaklandını anladık..evet yanlış değil mide asitim arttığı için yediklerimi yediğim yiyecekleri hazmedemiyordum ve karaciğerimde zorlanıyormuş.. mide ilacı kullandıktan sonra gözlerimde düzeldi.. bilemiyorum ama göz allerjisi başka bişeye dayalı olabilirmi acaba.. genel olarak bi tahlil falan yaptır canım ..
     
  12. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  13. MeDuSa

    MeDuSa Guest

    bende de gastrit var :bbo:
    belki onun etkisi olabilir
    çok saol cnm :CüvCüv:
    cilt doktoruna mı gitmiştin :uhm:
     
  14. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  15. giznur

    giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

    Katılım:
    25 Ocak 2008
    Mesajlar:
    2.042
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    göz dr..una gittim ben ..gözümde kılcal damarlarımında çatladığını söylemişti.. kontipasyon yani kabızlık varmı dedi .. bende yok dedim.. gastrit varmı dedi.. midemde o aralar rahatsızlık vardı evet ama ben dikkate almamıştım ..iç hastalıkları uzmanına gittim gastrit var dedi.. ilacı yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra gözlerim düzeldi.. şu anda 16 haftalık hamileyim ilaç kullanamadığım için gözlerim gene kızarıyor makyajda yapamıyorum ..
     
  16. 7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  17. almagester06

    almagester06 Popüler Üye Üye

    Katılım:
    2 Haziran 2008
    Mesajlar:
    1.582
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benimde cildim alerjik ürünümü değiştirdiğim gün kızarır şişer yüzüm özellkle gözlerim. bence kullandığın üründen dolayı. bende doktora gitmiştim bana da yapma dedi. ben bi süre yapmadım dermokozmetik ürünler kullanırım genelde ve markaları pek değiştirmem. bu arada bence bi süre makyaj yapma, dermokozmetik göz çevresi ürünü kullan ben öyle yaptım. bide şu var, her yağı falan sürmeyelim gözümüze yüzümüze sonra böyle tepki verebiliyo. bi süre belirli ürünleri keserek cildinin tepkilerini gözlemle. ben mesela avonun hiçbir ürününü kullanamam anında şişer yüzüm. bunun gibi ölç bi bakalım cildinin reaksiyonlarını. bide gözünün içine kalem falan çekiyosan o da yapabilir, rimelde yapabilir.geçmiş olsun. :asigim:Şeniz
     
  18. 3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  19. digital.girl

    digital.girl Yeni Üye Üye

    Katılım:
    3 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    70
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu gözlerinin hassas olduğunu gösterir. ya göz kalemi sana alerji yapıyor , ya başkasının göz kalemini kullanıyorsun , ya da göz kalemi sürdükten sonra yatarken çıkarmadan yatıyorsun. bunlar gerçekten en önemli faktörler. kesinlikle başkasının göz kalemini kullanmamalıyız. dediğim şeylere dikkat etmelisin.