Makyaj yapmasn bilenler ltfen buraya!!!

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve pinar-20 tarafından 24 Ekim 2007 başlatılmıştır.

24 Ekim 2007
    Konu Sahibi : pinar-20
  1. pinar-20

pinar-20 Guest

arkadaşlar bende tüm makyaj malzemeleri var ama bi türlü makyaj yapmasını bilemiyorum inanılmaz kötü sonuçlar çıkyo ortaya bi tek ruj ve rimel sürüyorum şimdilerde çok moda olan göz makyajı varya onu farla mı yapıyolar yoksa kalemler mi anlamadım yapmasını bilen varsa lütfen bana tarif etsin sevgilerle...

2. 24 Ekim 2007
  3. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım makyajdan anlıyorum ama hangi makyajdan bahsettiğini anlamadım,üstelik modadır belki ama yüzüne gitmez,eğer buğulu bir makyaj istiyosan kalemden sonra o tonda bir farla üstünden git ve sonra kulak çöpüyle felan dağıt, eğer keskin bir ifade istiyosan sadece kalem kullan ve rimeli diplere uygula bahsettiğin makyajı bilmiyorum ama bu her tür makyajda uygulanabilecek bir tekniktir inşallah yardımım olur sevgiler:1hug:

4. 24 Ekim 2007
  5. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca aplikatör yerine fırça kullanmanı öneririm göz makyajında öpüldün

6. 25 Ekim 2007
  7. pinar-20

pinar-20 Guest

çok teşekkür ederim canım sorulaımın cevabını aldım sevgilerle öptümmmm

8. 25 Ekim 2007
  9. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Rica ederim canım yardım edebildiysem ne mutlu bana sevgiler:1hug:

10. 25 Ekim 2007
  11. pinar-20

pinar-20 Guest

canım çok oluyorum galiba ama bi sorum daha olacak kalemi göz kapagına nasıl uyguluyoruz sen bu işi biliyorsun engin bilgilerinden faydalanmak isterim canım yada sen bana şöyle güzel ve etkileyici bi makyaj için ne yapılabilir onu öğretsen süper olur canım sevgiler..

12. 25 Ekim 2007
  13. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kalemi göz kapağına uygularken bir elinle göz kapağını germen lazım diğer elinide biraz çenene yaslarsan elin kaymaz gözün iç kısmından başlayıp dışa doğru göz yapına göre eğer çekik gözlüysen ince,iri gözlerin varsa hafif kalın aşağı doru inen göz yapın varsa inceden kalına çekmen lazım kelemi...daha önce dediğim gibi buğulu bakışlar istiyorsan farla üstünden gidersin ve dağıtırsın biraz.Hepsinden önce beyaz yada açık krem rengi bir far kullanırsan kalemi sürmeden göz kapağına daha kalıcı ve kolay yapılan bir makyaj olur,hafifte gölgelendirme yapabilirsin son olarak kirpiklerin sağa sola dağıtarak uygula rimelini tarar gibi yani sadece diplere uygularsan da gayet hoş oluyor umarım anlatabilmişimdir aklımdakileri uygulamadan anca bu kadar oluyo yerimseniben makyajla ne kadar çok uğraşırsan okadar kusur bulursun silmemeye çalış mümkün oldukça tekrar tekrar yapma son olarak şunu söyleyebilirim bize güzellik kursunda şunu söylemişlerdi en güzel göz makyajı bayat olandır öpüyorum seni sevgiler:1hug:

14. 25 Ekim 2007
  15. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ben kalem çekme özürlüyüm .Elimi çok titretiyorum kalem çekerken oda çok kalın ve nokta nokta oluyor. Cesaret edemiyorum denemeye o yüzden. Benimde evde makyaj malzemesi çook. Ama bilmem pek. Ama şunu biliyorum kıyafetine göre göz kalemini göz altına çizgi çekip 2 kat rimel sürdünmü kirpiklere harika ve çok doğal oluyor. tavsiye ederim.

16. 25 Ekim 2007
  17. pinar-20

pinar-20 Guest

çok teşekkür ederim kızlar süpersiniz sevgilerle...

18. 29 Ekim 2007
  19. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    bende önce suratımdaki sevilceleri kapatmak için pudra sürüoyorum fondoten kullanmıyorum çünkü sevmiyorum sonra gözlatlarım için kapatıcı sürebilirsin ama ben açık renk pudra sürüyorum ben genelde far sürerken elimle sürerim pek fırçaya gereksinim duymam ancak gölgelendirme yaparken kullanırım fırçayı. göz kaleminide ben sadece göz kapağımın uç kısmına çekerim tamamına çekmem altınada sürerim ama kirpik diplerime içine deil eğer gözlerinin yapısı küçükse dahada küçültür içine çekmek. sonra maskaramı sürüyorum en son allık ve rujumu sürüyorum bitii benim makyaj yapmam sadece 5 dak.mı alıyor çok hızlı yapıyorum el alışkanlığı bu arada bi not eğer gözlerinin daha büyük gözükmesini istiyorsan içine beyaz kalem çekmeni tavsiye ederim...