Malı Alıp Can Almayan Azrail

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve realist tarafından 5 Ocak 2008 başlatılmıştır.

5 Ocak 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    İşi şehir dışında olan bir adam her akşam iş dönüşü eve dönerken yolda bekleyen kişileri iyilik
    olsun diye arabasına alır, gideceği yere bırakırmış.
    Yine böyle bir iş çıkışı biri işaret eder ve hiç teredütsüz dururarak adamı arabasına alır. Yoldan
    aldığı kişi arka koltuğa oturur ve araba hareket edince"Ben Azrail'im senin canını almaya geldim."
    der. Adam git hemşerim benimle dalga geçme diye söylenir. Arka koltuktaki, bak sen benim Azrail
    olduğuma inanmıyorsun ama 500 metre ilerde birini daha alacaksın. Gerçektende 500-600 metre ilerde
    biri daha biner arabaya. Yeni binen kendini tanıtır ve şehir girişinde ineceğini söyler. Bu sırada
    sürücü yanındakine -Arka koltuktakini de iyilik olsun diye aldım ama o benimle dalga geçiyor,
    kendisi sözde Azrail'miş der. Ön koltuktaki yolcu arkaya bakar ve sürücüye -arka koltukta kimsenin
    olmadığını söyler.
    Sürücü öndeki yolcuya çıkışır.-Koskoca adamı görmüyormusun. Yolcu:-Tekrar arka koltuğa bakar ve
    sürücüye -Ya hemşerim sen benimle dalgamı geçiyorsun arabada bizden başka kimse yok!
    Bu sırada arka koltuktaki(Azrail) sürücüye -Sana Azrail olduğumu söylemiştim. Beni sadece sen görür
    ve duyarsın. Sürücünün diz bağları çözülmüştür. Azrail arabayı kenara çekmesini, fazla vakti
    kalmadığını ve 2 rekaat namaz kılmasını söyler. Adam titreyerek arabayı park eder ve ağlamaklı bir
    şekilde abdest almak için su ararken arabanın hareket ettiğini görür ama hala olayın şokundadır.
    Aradan zaman geçince kendine gelir ve arabasının çalındığını fark eder.

2. 21 Mayıs 2009
  3. MATMAZEL87

MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    Heh heeeeeeeeee

4. 22 Mayıs 2009
  5. atxixka81