mama ısıtıcıda anne sütü ısıtılır mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ozlemisdar tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : ozlemisdar
  1. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim 5 aylık bi oğlum var.Çalışmaya başladım.Süt sağıp bırakıyorum.Kardeşim sütümü sıcak suda ılıtıp o şekilde veriyor.Yavaş yavaş ek gıdaya başlıcaz internette philips'in 3 ü 1 arada bir seti var.Isıtıcı sebzeleri haşlamak için bir hazne birde emzik ve biberonları steril etmek için bir bölüm var.Almayı düşünüyorum yanlız biz mama kullanmıyoruz sütü mama ısıtıcı bölümünde ısıtabiliyormuyuz?Bu konuda bilgisi olan var mı?birde söylediğim aleti kullanan var mı?paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. 14 Mart 2010
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım ısıtıyorsun. ben de arçeliğinkini kullandım. anne sütünü ısıtıp verdik bebeğime. onun zaten ayarı oluyor. kavanoz maması için ayrı, süt için ayrı.

4. 14 Mart 2010
  5. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bendede arçelik'in ısıtıcısı var ama sanki biberon ısıtma bölümü çok ısıtıyormuş gibi geliyor ben tam makinenin atmasını beklemiyorum

6. 15 Mart 2010
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım mantıklı. çok da kaynar olmamalı. zaten ayarı kısılıyor. ondaki amaç sütü yavaş yavaş ısıtıp besin değerini korumak. kaynar suyun içine direk koyunca ısı hızla yükseliyor. bu da çok istenen bişey değil.

8. 16 Mart 2010
  9. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    bende de philips var. ısıtıcısı buharla çalıştığı için anne sütü ısıtmanda bir sakınca olmaz. ayrıca ek gıda döneminde buharlı pişirici çok işini görür. sterilazatör bölümününde de biberon dışında küçük oyuncaklarını emziklerini mama kaşığını sterilize ediyorum. ben memnunum.

10. 22 Mart 2010
  11. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.Pikolata bişey sorucam buharda haşlama haznesi cam mı plastik mi? doktor bu tarz ürünlerde cam olanları tercih et dedi.çok araştırdım ama cam mı plastik mi yazmıyor.philips markasına da güvenirim aslında ama kararsız kaldım.

12. 22 Mart 2010
  13. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    malesef cam değil. büyük buharlı pişiricilere baktım onlarda cam değildi hemde çok yer kaplıyordu. 15 dakikada pişiriyor. çok fazla plastik kabın içinde kalmıyor. ben de markaya güvendiğimden aldım ve çok memnunum.