mama konusunda yardım kızlar ne olur !!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve tilsim_23 tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : tilsim_23
  1. tilsim_23

tilsim_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızar bebeğim 2.5 aylık 45 gün emdi sonra sütüm azaldı ve bıraktı emmeyi doğduğundan beride mama da veriyorum çünkü zayıf doğdu mamayla takviye ettik sorunum şu 1 haftadır mamayı istemiyor dilinle ittiriyor ancak uyutup verebiliyorum buda hem zor oluyor hemde günlük miktarı kadar mama içmiyor aptamil1 kullanıyorum acaba mamayı mı değiştirsem. yani sma gold içinde iyi mama yorumlarını okuyorum hangisi daha iyi sizce??? hangisinde bebek daha iyi kilo alır ve gelişir???

2. 1 Aralık 2009
  3. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bunu bebeğine göre değiştirebilirsin ben 15 gün aptamil aldım içmedi sma aldım hiç sevmedi 2 ay falan bebelac içti şimdi onuda bıraktı hero beby aldık ona bayılıyor doktorumuzda mama içerikleri aynı bebek neyi severek yiyorsa ona devam edebilirsiniz dedi

4. 2 Aralık 2009
  5. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde sütüm az olduğu için bebeğim iki haftalıkken mama takviyesine başladım. aptamil aldım olduğu gibi püskürterek çıkardı. bir arkadaşım sma gold en iyisi dedi. araştırmış. onu kullanıyorum şimdi. kokusu çok kötü ama bebeğim içiyor.

6. 3 Aralık 2009
  7. tilsim_23

tilsim_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende SMA a alıp denemeye başlıycam inşallah onu sever kızlar iyi bir mama die okuyorum yorumlarda çok sağolun bilgilerinize....

8. 3 Aralık 2009
  9. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım madem artık emmiyor milumil 1 kullanabilirsin. tadı lezzetli olduğu için hem mama hem de anne sütü alan bebeklere tavsiye etmiyor doktorlar. birçok mamayı reddeden bebekler bu mamaya hayır demiyor. denemeni tavsiye ederim.

10. 3 Aralık 2009
  11. yenianne26

yenianne26 ஐ ♥―♥―♥― Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende preaptamılle basladım benım bebeğimde erken doğdu 2 ay emdı sonra preaptamılle takvıye bızımkı sevdı ve cokta yaradı premature doğmasına ragmen cok cabuk toparlandı bagışıklık sıstemoı ıcın en ıyısı o dıe aldık sımdı 6 aylık ve aptamıl 2 kullanıorum hala
    ek gıdalarada basladık sen dıosunkı yıyodu sımdı reddedıyo ozaman ılk zaman yedığıne gore kabul etmış bu ara ıştahı olmayabılır bence bıraz sabret yer devam eder canım doktorumuz bebeklerde ınsan bazen yemek ıstemeyebılır demıştı canım sen devam et eger gene olmazsa artık baska cözum bulursun

12. 3 Aralık 2009
  13. yenianne26

yenianne26 ஐ ♥―♥―♥― Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasın dediğinede katılıorum ama mılumıl doymayan bebekler için die bılıorum canım ama genede bı dene bakalım genede yerse verırsın eger takıp eden doktoru varsa onda danış

14. 3 Aralık 2009
  15. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    haklısın canım. milumil doymayan bebeklere de kullanılan kalorisi yüksek bir mama. fakat iştahsız bebekle için de tavsiye ediliyor. sitesinde de bilgi var aslında önce bir oku derim. veya deneme boyunu iste sevip sevmediğni denemiş olursun.

16. 4 Aralık 2009
  17. H.Reyhan

H.Reyhan Guest

bu arada hemen evhamlanma..bende zaman zaman yapiyorum ama bebegin daha cok kücük.benim oglumla ayni zaman dogular belliki.oda iki bucuk aylik.ona biraz zaman tani.doktorumuz her zaman bize hatirlatiyor ve diyoki.sisman bebek saglikli bebek demek degildir.sadece haftada en az 100 gr alsin yeter.bence mama degistirmak icin biraz daha bekle.baktin olmuyor aptamil ar kullan ama doktorunla paralel olarak yap bunu ondanda ok.al..

18. 4 Aralık 2009
  19. H.Reyhan

H.Reyhan Guest

bu arada hemen evhamlanma.sisman bebek demek saglikli bebek demek degildir.bebegine biraz daha zaman tani.haftada en az 100 gr aliyorsa endiselenmei gerektiricek bir durum yok demektir.ama baktin olmuyor aptamil ar kullan bence.benim oglumun kabizlik problemi olmasa rahatlikla denerdim ama zaten burde kabizlik sorunumuz var.aptamil ar hem istah acici hemde cok faydali keci sütünden oldugu icin.eger kusma problemi varsa onuda önlüyor..