mama sandalyesi seçimi..

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve shrylz tarafından 16 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : shrylz
  1. shrylz

shrylz Üye Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    merhabalar,
    mama sandalyesi almayı düşünüyorum. 2 model arasında kadım.
    COMFY BONNY MAMA SANDALYESı
    Hepsiburada.com : COMFY BONNY MAMA SANDALYESı | Bebek & Çocuk
    ve
    CHICCO POLLY MAGIC MAMA SANDALYESI
    Hepsiburada.com : CHICCO POLLY MAGIC MAMA SANDALYESI CUBE | Bebek & Çocuk

aralarında bayağı fiyat farkı var. daha önce dondy beşik/mama sandalyesi almıştım.
    ancak dondy çok kullanışlı olmasına rağmen en yüksek haliyle bile önündeki tepsisi masanın altında kalıyor yemek yerken masaya yaklaştırdığımda kuyuda gibi kuzum. bu sebeple biz yerken eşlik etmesi için mama sandalyesi almaya karar verdim. chicco poliyi beğendim ama dondy de aldığım için gereksiz pahalı geldi. comfy kullanan varmı acaba? sitede kullananlar çok memnun olduklarını yazmışlar.
    siz ne dersiniz ? yerimde olsanız hangisini alırdınız? çok kararsızım yardım lütfen...
    Son düzenleme: 16 Ağustos 2009
  2. 16 Ağustos 2009
  3. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bizde almaya karar verdik ve inan bende çok karasızım.. bir kaç yerde daha araştıraqcağım...
  4. 16 Ağustos 2009
  5. endrflz

endrflz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  6. 16 Ağustos 2009
  7. endrflz

endrflz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  8. 16 Ağustos 2009
  9. endrflz

endrflz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  10. 16 Ağustos 2009
  11. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bence al hiç farkları yok ben babymax aldım o da çok kaliteli ve bütün özellikleri var
    comfyden de ucuz sanırım bence ona da bir bak
  12. 17 Ağustos 2009
  13. cnm bende dondolino almıştım kızım doğunca çok memnun kaldım ilk 6 ay
    ama sadece 6-7 ilk ay kullandım
    mama sandalyesi olarak kullanamadım çünkü zor yiyen bebeğim var dondolinonun masası çook ileride kalıyo bebekten bnm kızım ileri geri ileri geri oyun yapıodu kendine
    sonra deneme amaçlı komşumdan almıştım bi tane markasını hatrlamadım
    onada oturmadı onunda masası öndeydi yine oyun yapıodu ileri geri bnm kaşık yerlerde =)
    en sonunda gittim chicco polly aldım ve aldığım en ii kullandığım ürün
    masası karnının içine giriyo nerdeyse orda bi güzel kıstırıp yediriyodum
    hala mama sandalyesinde yio 18 aylık oldu çok memnunum
    çift kılıflı kustumu bişimi döküldü siliniyo kılıfı yıkamaya bile gerek yok ben eline keçeli kalemi kağıdı verip sandalyesine koyuorum sonra ıslak mendille siliyorum hiç ne iz ne bişi
    çift tepsili kocaa ön masasını lavaboya sokup yıkamıyosun tepsiyi çıkar yıka kuurla bitti
    ani misafir geldi al tepsiyle kaldır..
  14. 18 Ağustos 2009
  15. carpe_diem

carpe_diem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende kızıma dondolino almayı düşünüyorum. ilk aylarda beşik gibi kullanırım. ilerleyen zamanlardada mama sandalyesi olarak kullanırım diye düşünüyodum. ikinizde mama sandalyesi olarak kullanamadık diyosunuz. şimdi benimde kafam karıştı. dondolino yada dondy için ne dersiniz? kullanışlı değil mi? o kadar para vermiyim mi acaba?
  16. 18 Ağustos 2009
  17. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Ben de dondolino kullanıyorum canım, ilk zamanlar beşik olarak kullandık, şimdi de koltuk olarak kullanıyoruz. Oğlum onda oturmayı seviyor, arada yemeklerini de orada yiyor ama bunun yanında ben de poly mama sandalyesi aldım çünkü dondolinonun kemer sistemi bana çok emniyetli gelmedi. Şimdilerde kullanırken sorun olmuyor ama ilerde problem yaratabilir diye mama sandalyesi tercih ettim. Ben de poly den memnun kaldım, ama dondolino da ilk aylarda hayatımızı kurtardı bizim de...
  18. 18 Ağustos 2009
  19. shrylz

shrylz Üye Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    canım mama sandalyesi olarak kullanışlı değil.. ancak "o kadar para vereyim mi acaba?" dersen kesinlikle değer.. eli yüzü düzgün bir anakucağı bile 150 tl. böyle düşünürsen ilk 6 ay beşik ve anakucağı ilerleyen zamanda da oturup sallanabileceği yarı yatar pozisyonda biberonunu içebileceği 3 yaşına kadar kullanabileceği çok kullanışlı bir ürün. benim kuzum doğduğunda çok gaz sancısı vardı. kucaklarımızda sallamaktan helak olmuştuk. 20 gün dondy aldık çok rahat ettik 5 aylık olacak ayağımda 3-5 kere sallamadım evdeyken.gece gündüz içinde uyuyor.yalnız mama sandalyesi olamayacağını bilseydim sleeper tercih ederdim. hem daha şık bulmuştum hem de dondy'nin 4 hız kademesi var onun 5 hız bebek ağarlaştıkça sallanma hızı düşüyor. sleeperı daha uzun kullanırdım gibi geliyor.