mama seçimi;yardım edinnn...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve seyrantepe tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

13 Haziran 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 1aylık bebeğim ve;sütüm yetersiz diye malesef mama kullanıyorum. aptamil kullanıyordum fakat duydum ki içindeki şeker oranı fazla die bebekler annelerini daha çabuk bırakıyorlarmış. zaten oğluma da mama çok yaramadı. çok kilo yapmadı son kutuda. size sormak istedğim hangi mama besleyici? bir de bebelac denemeyi istiyorum ama bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi???

2. 13 Haziran 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bebeğini güle güle büyüt. Bence mama seçimini doktorunla yapmalısın.

4. 13 Haziran 2009
  5. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim bence de dr a danis ona gore ver ben kizima ilk hipp vermistim dokundu dr aptamil pre tavsiye etti onu kullaniyorum.

6. 14 Haziran 2009
  7. EU1

EU1 Guest

bencede 4 ay kendi sütünle beslemeğe uğraşp,4 dolup 5e girince ek gıdalara başlamalısın.mamaya karşıyım ben.zaten biberona alışan ,biberonun rahatlığını gören bebek anneyi bırakırki biberonla çabalamadan cok cok beslenmek varken anne memesinden emmek gibi meşakatli bir işi niye yapsınki çocuk dimi ama.

8. 14 Haziran 2009
  9. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    genelde aptamil tavsiye ediyor dr lar.
    bir tanesi hangisini severse demişti.ama daha pahalı daha iyidir anlayısıyla hep aptamil verdim ben.şimdi migroslarda hipp görüyorum.eskiden olsa denerdim.birkaç kutu da sma vermiştim.
    sütüm yetersiz demişsin.bolbol emzirmeye devam et ki çoğalsın.olmazsa da üzülme , mamayla besledik biz de .

10. 14 Haziran 2009
  11. sabrina35

sabrina35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba .kutunun uzerınde yazan tarıfe gore yap mamayı.bende kızım defneyı 2 ay emzırebıldım.1 aydır mlıupa aptamıl kullanıyorum.mama hazırlamak emzırmeye gore daha zor.ınsanlara mama vermek sankı tembellıkmıs gıbı gelıyor.ama sut olmayınca ne yapalım.benım kızım gece 2 lere kadar ac kaldı.bızde agrısı var dıe dr gorurduk.megersem acmıs canım defnem.uzulme yıne de zorla kendını.allah yardımcın olsun.

12. 14 Haziran 2009
  13. patilas

patilas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede doktoruna danışmalısın mama konusunda. ben 29 kasımda doğum yaptım 3. ayda mamaya başladım. doktorun tavsiyesiyle sma veriyorum.

14. 16 Haziran 2009
  15. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    süt arttıran humana sitill tea çayını içmeyi denedinmi bekli sütünü arttırır.
    mamyı dr. la görüş aama genelde aptamil ve beblac öneriyorla

16. 16 Haziran 2009
  17. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende hep milupa aptamil kullandımm.cokta memmenum bi şikayetimiz olmadı cok şükürkaydirigubbakcemile5

18. 16 Haziran 2009
  19. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sma plus sms gold valla süper........dr.da tavsiyeetti ve kızımn iştahını açmıştı sma plus..kiloda ladırmıştı milupa aptamili denedik olmadı ....sma gold un içeriğide oldukça iyi araştırmıştım.....