Mama Takviyesi Yapan Anneler Dikkat!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve pxixrxixl tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : pxixrxixl
  1. pxixrxixl

pxixrxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütü artı mama ile bebeğini besleyen arkadaşlar bebeğini sizi emdikten 1 1.5 saat sonra mama verilmeli mama anne sütünün besleyici değerini etkiliyormuş anne sütündeki enzim ve proteinler midede mama ile etkileşimde bulunup değer kaybına neden oluyormuş buna bağışıklık sistemi için gerekli olan antikorlar da dahil.
    bebek emdikten hemen sonra mama vermemeliymişiz valla ben ilk mamaya başladığım dönemde vermek zorunda kaldım çünkü süt çok azdı bebeğim o kadar süre bekleyemezdi

2. 8 Temmuz 2009
  3. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bana doktorum emzir üstüne mama ver dedi öyle de devam ediyoruz canım ne yazıkki. sen bunu kimden duydun?

artık mamaların çoğu da probiyotik zaten bağışıklık sistemini onlarda destekliyor.

benim doktorum acıbadem hastanesi ınci aran hem çocuk doktoru hem onkolog çok da güveniyorum kendisine. bu bilgi bana garip geldi.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2009
  4. 8 Temmuz 2009
  5. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla değeri azalsa bizde azalırdı maşallah hem zeka gelişimi olarak hem boyut olarak oldukça iyi gidiyoruz

6. 8 Temmuz 2009
  7. pxixrxixl

pxixrxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeditepe ünv. prof.benal büyükgebiz dün tv de söyledi yapılan araştırmalar sonucu dedi valla benim doktorumda emzir arkasından mama ver demişti ben şimdi öyle yapmıyorum içimde şüphe olacağına

8. 8 Temmuz 2009
  9. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar süt yetmediğiiçin mi emzirip mama veriyosunuz benim kzuenin doktoru yetsede sen ver mamayı bitirmemeli hep artacak şekilde kalırsa doymuş demek demiş ben sadece emziriyorum kendi istemiyo doyunca bakıyorum süt var genelde 10 13 dakka birinden diğerinden aynı emiyo mama vermiyorum ardından