Mama takviyesi yapan anneler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aysbar tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aysbar
  1. aysbar

aysbar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebeğim(erkek) 50 günlük.sütüm az olduğu için mama takviyesi yapıyorum .Benim gibi olan anneler siz günde kaç öğün mama veriyorsunuz dün doktorum 4750gr.olmuş .kilosunu çok buldu.günde 2 öğün vermemi istedi ancak benim bebeğim çok iştahlı sütte az olunca göğsümde basıyor çığlığı mecburen bu seferde mama veriyorum.ne yapacağımı şaşırdım.
    Sizler nasıl yapıyorsunuz.cevaplarınız için teşekkürler

2. 26 Ağustos 2009
  3. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım hangi mamayı veriyorsun?
    Bende kızımı mamayla büyüttüm fakat verdiğin mamaya da bağlı bu diye düşünüyorum.
    Ben kızımı SMA ile büyüttüm çok aşırı kilo almadı. Milupa verdim bir süre baktım çocuk şişti bıraktım hemen. Etrafımda ne kadar kilolu bebek varsa mama kullanan hepsi milupayla besleniyormuş
    Keşke durumu doktoruna izah edip uygun mamayı önermesini isteseydin

4. 26 Ağustos 2009
  5. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    benım kızım da yarın 2.ayını dolduruyor.20.gunden ıtıabren benım de sutum az ve sıfır yağlı olduğu için mamaya gectık.Dr bize aptemil pre verdi ve hızla kılo almaya başladı bebeğim.ama benım cadı da asla doymuyor.karnı tokken ondan tatlısı yok ama açken feci.gecen hafta kontrolde doymuyor bu kız dedim 4870 çıktı tartıda.doktor aptemıl 1 e gecırdı.gunde 4 kez 120 cc suya 4 ölçek verıyorum.1 preden daha doyurucu.

6. 26 Ağustos 2009
  7. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada ben süreklı emzırıyorum,sadece mamayla beslemıyorum yanı.

8. 27 Ağustos 2009
  9. ela26

ela26 annesinin küçük meleği Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 2buçuk aylık sma veriyordum ezcanelerde satılıyo bulmaak sorun bittiğinde doktorum aptamine geçin dedi aldık bkalım sma bitsin vermeye başlıcam kilosu 5600 60 cm çok şişirirse bırakırım smaya gecerim ben aşırı kilolu sevmiyom ben 3cc yapıyorum 4kere aralarda hep emziriyorum bide sadece gece yatarken 4cc yapıyorum karnı açıksa bile uyanmıyo uyku tatlı geliyo kıyamıyorum

10. 27 Ağustos 2009
  11. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sütüm yetmiyor diye mama vermeyin göğüsleriniz boşta olsa çeksin bebeginiz mutlaka süt gelir mama verirseniz dahada azalır...bende başta aynı hataya düştüm 1 hafta mama verdim sonra arkadaşımın uyarısıyla bıraktım bebek ne kadar çekerse süt o kadar gelirmiş.. bebeğin çekmesiyle vucut uyarılıp ne kadar süte ihtiyacı oldugunu anlıyormuş.. eger bebeginiz 500-600 gr alıyorsa aylık mamayı kesin birde 3 lt mutlaka su için,tahin helvası,komposto,malt( alkolsuz bira),rezene,bulgur pilavı süt yapıyor

12. 27 Ağustos 2009
  13. ela26

ela26 annesinin küçük meleği Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim yemediğim sey kalmadı bir zaman sonra bitiyo ve benim kızım 300 gram almıştı doktor tavsiyeiyle başladık açlıktam 25 gün ağladı ve su an sütümde iyi geliyo mama olmaaa yetmez takviye şart yani doymuyoo bende istemem mama hem cebe hem bana zor bende hiç taraftar deildim ama insan mecbur kalınca veriyo emzirmek hem daha kolay hm masraf yokk emin olun kimse isteyerek başlamamıştır

14. 27 Ağustos 2009
  15. duygukaan

duygukaan Guest

aynı benımde öyleydı cnm bende cocugumu 20 gun aç brakmışım yok gazı var yok bılmemne doktora bı gıttık aç bu cocuk dedı öyle mama takvıyesıne basladım ve ogunden berı bebişimin ağlaması bıttı okadar üzüldümki nasıl aç bıraktım dıye.sadece anne sütü verenler geneli mamaya karşılar onlarında olmasaydı o zaman bizi kesın anlarlardı:KK43:

16. 27 Ağustos 2009
  17. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende mama takvıyesı yapıyorum hem emzırıyorum ama benım böcügüme yetmıyo doymuyo sıpa yarasın pasama hem mama yesın hem anne sutu emsın can bogazdan gelırzemuszemus
    ben her ıstedıgınde verıyorum canım zaten acıkınca kıyametı koparıyo ne kadar yerse okadar verıyorum doyana kadar kılosu gayet normal hero baby kullanıyorum gayet memnunum
    :nazar:

18. 27 Ağustos 2009
  19. basak 35

basak 35 iki melek annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim fıstıkta 1 aylık oldu ilk başta pre aptamil kullandım sonra aptamil 1 geçtim ama rahatsızlandı kızım 2 gün boyunca agladı karnında agrı yaptı tekrar pre aptamile geçtim aldıgım mamaları hemen degiştirdim şimdi iyi ben biberonla degilde kaşıkla besliyorum doydugunu anlıyor birde şapırdatarak yemesi varki çok hoş oluyor biberon kullanmayı düşünmüyorum ilk kızımda kullandım yıllardır bıraktırmak için uıgraştım sonra şimdi ise koca danayı halen ben elimle besliyorum yani agzında tadını alarak yemesini bilmiyor bence biberonla beslenen bebekler