mama takviyesi yapan anneler

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve azyeb tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : azyeb
  1. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    herkese merhaba
    benim şöyle bir sorunum var.benim kızımın doğum kilosu 3,630 du.ilk ay anne sütü yanında küçük bir kutu 350 gr.lık mama verdim sarılığı vardı atması için..800 gr aldı ilk ay ikinci ay sadece anne sütü verdim ilk 10 günü hiç kg almadı sonraki 20 gün 500 gr aldı.sonra memede çok sık ağlamaya başladı.dr götürdüm 1 haftada kg alacağına vermiş ve mamaya başladık.ilk önce günde 3 kere 60 cc ver dedi dr.ama yetmeyince ben 4 kere verdim.sonra hastalandı yine aynı kg kaldı ve dr öğünleri artırdı.günde 5-6 kere ver dedi.ben zaten emmemesinden korkuyordum.şimdi hem meme veriyorum hem mama..ama ne yazıkki memede çok durmuyor en fazla 5-10 dk.sonra başlıyor ağlamaya.mamayı kaşıkla vereyim dedim oda ayrı bir sorun oldu.ağzını kapatıyor almak istemiyor.size sorum şu sizin bebişler ne kadar kalıyor memede.bu sorun bendemi var sadece bırakırmı diye korkuyorum.kilo alımıda hiç iyi değil.en son 1 hafta önce tartıldı hala 4,900 kg.şimdi olsa olsa 5,100 yada 5,200 kg dadır diye düşünüyorum..

2. 2 Nisan 2010
  3. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    aynı dert bende de var:KK43: kızım 3400 doğdu ilk 2 ay 700 gr aldı ama bu ay 25günde 300 gr almış..benden grip kapmış hastalanmıştı ondan kilo almadı diye düşünüyorum ama dr mamaya başlatmadı..2hafta daha bekleyelim bakalım dedi..ama ben çok kararsızım..kızımın eli sürekli ağzında.emdikten 30-40 dakika sonra tekrar emmek istiyo dr 2 saatten önce emzirme diyo..anlamadım gitti valla..siz hangi mamayı veriyorsunuz bebeğinize??

4. 3 Nisan 2010
  5. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım bebeğin kilo alımı az olmuş.benimkide azdı ama bu kadar değil.ben memede ağlamaya başlayınca dr gittim ona göre mamaya başladım.hastalıktanda kilo almamış olabilir seninki.eli bu aylarda zaten hep ağzında oluyor bütün bebeklerin o açlık göstergesi değil.bence emmek istediği zaman emzir.ben ilk ay ne kadar emerse emziriyordum.sonra dr lar 10 dk bir memede 10 dk diğer memede dursa yeter doyar diye söylenince,memede çok durursa gaz olur denince 2.ayın başlarında 10 ar dk emzirip bıraktırdım ve ilk 10 gün hiç kilo almamıştı.sonra sürekli emzirdim 20 günde 500 gr almıştı.şimdi o kadar pişmanımki öyle yaptığıma emmek isterken ben emzirmemiştim şimdi o emmek istemiyor.bence nasıl hisediyorsan öyle davran.emmek istiyorsa sütün varsa emzir..zaten kilo alımı düşük niye 2 saat bekleyeceksinki..ben aptamil kullanıyorum canım..ama anne sütü takıntım devam ediyor..

6. 3 Nisan 2010
  7. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    galiba mamanın tadını alan bebek emmek istemiyor benim oğlumda 2,5 ay zarla zorla emdi.

8. 4 Nisan 2010
  9. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bende mama takviyesi yapiyorum...nedeni ise sütüm cok az ilk baslarda hic yoktu yeni geliyo ama oglum doymuyo....önnce emzirip sonra mama veriyorum kilo alimida normal...memeyi almak istemiyor benimkide zorla veriyorum....elinden geldigi kadar meme ver zorlada olsa doymadigi zaman icitgi kadar mama ver....ben dogdugu günden beri öle yapiyorum mecburen kilosu cok iyi 3 bucuk haftalik 4.5 kilo....1 kilo aldi....

10. 5 Nisan 2010
  11. yaxgxmur_26

yaxgxmur_26 Canım Oğluşummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede aynı sorun var bende doymadığı için mecburan mama takviyesi yapıyorum... ama keşke emme diyorum... sürekli emmese meme vermeye razııyım ama olmayınca da ne yapayım zorlamaklada olmuyor.

12. 5 Nisan 2010
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Benim şutum çok değil beni emmedigi için sahip veriyorum ancak pes ettim şutum azalma isaretleir gostermey aslaid
    bende şimdi emziriyirjn geceleri 90 cc aptamille donformil veriyorum hen uzun uyuyo bende asa yukarı o oğunu sahip difrize atıyorum şutum kesilirse günde bı ognn verebileyim diye
    50 günlüğü bugün anca emmeye başladı
    1400 gr almıştı 40 gunkukken

14. 5 Nisan 2010
  15. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    dün iki emzirme arasında 30 cc mama verdim acıktığını hissedince ve kızımın uyku süresiyle uyanık kaldığı süre bile düzenliydi..bugün hiç vermemiştim ama dünden çok farklıydı..yarım saat uyuyup uyandı kızım..mama almadığı günlerde böyle olunca bende bugün itibariyle mama vermeye başladım max.50cc vericem..ama oda sürekli değil..göğsümde süt birikmesine izin vermiyor kızım o nedenle aç kaldığını hissttiğim an takviye yapıcam..emzirmeye devam ediyorum tabiki çünkü sütüm var şükür ama göğsümün dolmasına izin vermiyorki doyursun..bu arada bende aptamil pre veriyorum..

16. 6 Nisan 2010
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ben dün sagamadim cocuğun üstüne basına aktı hep
    mamAyla da uzun uyuyolar bende dün 140 cc verdim âm amAcım 90 ccsinirli kalmK
    birde iki emzirmeaeasinda ne kadar zaman olmalı bide. Emzirmeye başladım 8 de dr iki saat diyo 10 damı emziricem yoksa emzirme nezaman biterse ondN sonramı iki saat

18. 6 Nisan 2010
  19. mernur

mernur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar.benımde bır sıkıntım var.gündüz sütüm cok az oluyor.cocuk rahat uyuyamıyor.5dk da bır uyanıyor.devamlı emmek ıstıyor.1 aylık ken 1 kilo almıstı.2aylık ken hıc kılo almamıs.ben kahroldum.sımdı mama basladık.gunde bır kac defa verıyorum.bende delı olucam gunduz neden sutum az aluyor yememe dıkkat edıyorum.3 lt su ıcıyorum.ama gunduz yok denecek kadar az.benım durumumda olanlar varsa lutfen yardım edın.tesekkurler.