mama veren var mı benim gibi

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

20 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar kızım 10 günlük oldu ilk günler sütüm azdı sarılıkta olunca arada mama werdik gece uyumadan önce we sabah kalkınca şimdi sütüm daha iyi bana göre emerken yutkunuyo ama saat başı en az 30 dk emiyo bi türlü uykuya dalamıyo mamayı verince 2 3 saat uyuyo bende diyorum demekki sütüm doyurmuyo öffffff napıcamı bilmiyorum sanırım mamayı artırarak wermeye devam edicez sizin bebekleriniz nasıl emince nasıl uyuyor böyle sık uyanması normal mi. azaltallım mamayı diyorum ama kayınvalidem aç o yiyince uyuyo deyip weriyo kaşıkla sanırım midesini büyüttük kızımın.keşke 2 3 ay emzirebilsem neler yapabilirim ilk aylardan mama weren arkadaşlar warsa önerileriniz neler

2. 20 Haziran 2008
  3. bendenxixzz

bendenxixzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    başta çok yanllıs yapmıssın,
    sarılık olan cocugu ozellıkle anne sütü kendıne getırır,
    bı kez mamaya alısırsa zaten senın sütün bebısıne az gelır,
    ben hiç mama vermedım kızıma,
    banada soyleyenler oluyodu actır bu doymamıstır dıye ama doktorumuzun hiç bi sözunden cıkmadım,
    zaten ne kadar sık emzırırsen o kadar cok sutun gelıyo ılk zamanlar ıcın yanı....
    yenı dogan bebeklerın uykuları bellı olmuyokı ıste,
    bu arada ben kızımı 2 yasına kadar emzırdım:))

4. 20 Haziran 2008
  5. deryacelik

deryacelik Zuzularımmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende mama verdim ama benim bebeklerim ikizdi ve süt yetmiyordu ayrıca küvezde kaldıkları ve çok erken doğum yaptığım için sütüm zaten azdı sonrada kesildi zaten.Evet ben mama verdim ama sütüm yetseydi ikisine de asla mama vermezdim.çünkü mama bebeğin midesini genişletitor ve bebek ondan çok yemek yemek istiyor benim bebekler 2100 ve 1640 doğdu ama heray çok hızlı ve çok fazla kilo alıyorlardı.Aslında buna kiloda denmez şişiriyor mama çocuğu.İleride ek gıdalara geçince belki vitaminsiz kalmasın diye takviye yapabilirsin ama bence mamayı verme çocuğa arkadaşım ona alışırsa seni emmez bebek.Hem daha çok küçük 10 günlük yani

6. 20 Haziran 2008
  7. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende ogluma 1 aylıkken mama vermeye basladım.yaklasık 15 gun meme ve mama olarak devam ettı.fakat bıberona alısınca memeyı kabul etmedı.suan 3aylık olmak uzere ve sadece mama yıyor.benım sutum yetmedıgı ıcın mamaya baslamıstım.ılk ay sadece emzırdım fakat benım soylenenın aksıne emzırdıkce cogalmadı sutum.ılk ay oglum hıc kılo almamıstı.sutum hıc cogalmadı.keske olsaydıda emzırseydım.fakat bırazda bunyeyle alakalı sanırım.bır suru sey denedım artmadı sutum bıraz streslede alakalı benım lohusalıgımda sure gelen zamanda uzuntuler yasadım sanırım buda kestı sutumu.bence hemen mamaya sarılma cunku cocuklar cok zekı.memeyı tamamen reddeder sonra benımkı gıbı

8. 20 Haziran 2008
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim bebeğimde tabiki ilk doğduğu günler yarım saat emiyordu sonra bir saat uyuyor uyumuyor tekrar emiyordu.Benim eşim ve annemde bebeğin doymadığını sanıyorlardı mama ver diye baskı yaptılar baya bir buyüzden gerilmiştik özelliklede ben vermedim iyikide vermemişim onların aç kalıyor dedikleri bebeğim ilk ay 1400kg ikinci ay ise 1750kg almıştı boyuda sınırın en üstünde uzamıştı.demem oki doktora sormadan tartısına bakmadan mama verme bebek o zaman emmeyi bırakır.En azından dene eğer sütün tahmin ettiğin gibi doyurucu değil yada az ise başlarsın mamaya.Hem emzirmek mama vermekten çok daha kolay mama vermek zor uğraştırır.bebeğin büyüdükçe emme süreside azalacak benim bebeğim şuan iki göğsümüde sekiz dk boşaltıyor.Öyle kolay kolay mamaya başlamanı tavsiye etmem.Dediğim gibi benim bebeğim aç gibi emip birde ağlayıp duruyordu.

10. 20 Haziran 2008
  11. ringo

ringo Guest

Merhabalar
    Benim bebişim 1 ay 4 günlük oldu. Bizim de sarılık riskimiz vardı ve bebek hemşireleri süt gelmezse mutlaka beslemek içn mama verin dedi. Kaşıkla verilebileceğini bilmediğimiz içi biberonla verdik. Sütüm sanırım az geliyordu ki kızım kıyameti koparıyordu. Sürekli aranıyordu bu durumda biz de mama takviyesine geçtik. Şimdi hem meme hem de mama veriyorum. 60 cc yi günde 7 kez verip üstüne meme veriyorum ve hala doymuyo :)
    Bu arada gaz problemimiz çok. Bu konuda ne önerir siniz arkadaşlar. Dün ve bugün rezene çayı verdim sanki iyi geldi. aynı sorunu yaşayanlar varsa cvp yazabilirler mi.

12. 20 Haziran 2008
  13. deryacelik

deryacelik Zuzularımmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım gaz problemini mamalarda çok yapıyor.Bunun için zinco damla öneririm ben ikizlerimde kullandım 1 yaşımıza girene kadar yeni bıraktık .Çok memnunkaldım.Eczanelerde satılıyor ama ilaç değil tamamen bitkisel.İşte bitki karışımı bir damla canım kesinlikle dene.

14. 20 Haziran 2008
  15. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    a.s.merhaba bende ilk aydan itibaren mama verdim ama:1no2: mecburiyetten cünkü gögüs uclarim yara olmustu ve emziremiyordum makinayla sagiyordum sütümü oda az geliyordu doymuyordu birinci ayin sonunda ancak emzirebildim benim kizim tekrar memeyi emmemek icin cok direndi ama sonunda tekrar emmeye basladi simdi 3 ayimiz bitmek üzere günde 2 yada 3 kez yine mama veriyorum ben her ikisinide emiyor cok sükür:nazar::nazar:.sen devam et canim emzirmeye ama mümkün oldugu kadar mamayi az vermeye caliski hepten memeyi birakmasin yine anne sütü almis olur doyurmasa bile ,kolay gelsin....:teselli:

16. 20 Haziran 2008
  17. ringo

ringo Guest

çok teşekkürler. günde kaç kez vereyim?

18. 20 Haziran 2008
  19. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba canim gaz problemi olmayan yoktur sanirim bizdede vardi ilk zamanlar ama artik kizim ögrendi gazini cikartmasini :roflol::roflol:ben sab simplex adli bir damla kullanmistim gercekten faydasi olmustu ama yinede bebeklerin migde ve bagirsaklari alisincaya kadar bu problem oluyor alistiktan sonra kendisi ögreniyor annesi özellikle karnini doyururken ve emzirikengazini cikariyor benimkisi insallah kisa zamanda bu problemden kurtulursunuza.s.

Son düzenleme: 20 Haziran 2008