mamalar...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve semprex tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : semprex
  1. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oğlm 28 günlük sütümçok az geliyor. mecburen mama veriyorum ve bu benim canımı çok sıkıyor okadar uğraştık emmedi zaten bıktımartık milletin lafı kendi sıkıntım mahvoldum valla oğluma her mama verişimde içim parçalanıyor bebelac kullanıyorumm ama smilaca başlicam yarın sağıp azda olsa anne sütü vermeye çalışıyorum çok üzülüyorum yaw sanki zehirliyorum yavrumu....

2. 22 Mart 2010
  3. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    Bende ilk mama verdiğimde sizin gibi düsünmüstüm bebişimi zehirliyorum ben kötü bir anneyim. ama yapacak bişey yok benim bebiş 3 aylık oldu memeyi kesmedim sadece serbet niyetine alıyor ama süt gelmeyince aglıyorrr hırslanıyor o zaman cok üzülüyorum sütünüzü sagmayın sagınca azalıyor ben artık ara ara veriyorum emiyor valla ben inanmıyorum biberona alısan memeyi istemez diye benim kızım deli gibi istiyor olsaa emecek herseyleri denedim olmayınca olmuyor işte .Bebelactan neden vazgeciyorsunuz sorunmu cıkardı benim kızım aptamille basladık gaz ve kabızlık yaptıgı için bebelaca gectim sorun bitti smilactansa size sma öneririm bizim cadı bebelac sevmeseydi sma baslıyacaktım cünkü

4. 22 Mart 2010
  5. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    gerci eczanede calısıyormussunuz yeni farkettim niye smilac dahamı güzel bilgi verirseniz bizide yönlendirirsiniz

6. 23 Mart 2010
  7. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    yapmayın kızlar yaaa
    zehirlemek mi
    ben doğduğu günden beri veriyorm içimde çok rahat,besliyoruz büyütüyoruz biz onları

8. 23 Mart 2010
  9. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bunları duyduğuma çok sevindim aslında bütün mamalar aynı fakat milupanın içinde çok fazla şeker var şişiriyor bebeği milupanın içindekilerden bağışıklık güçlendirici bebelactada varda şikayetim var.comda bir yazı okudum kötü oldum sma smilac aynı ikiside aynı firma bir farkları yok ta smilac anne sütüne daha yakın mümessili öyle demişti dikkat ettiyseniz smilac sma bakkalda markette yoktur elimdeen geldiği kadar sütümü vermeye çalışıyorum anne olmak ne zormuş allah yardımcımız olsun. vitamalta başladım inşallah bir yararı olur..tarım ve köyişleri herşeye izin verior bu ülkede pek güvenemiyorum aslında o yüzden içimin sızlaması bende milupayla büyümüşüm bir tarafım eksik değilde ne bilim işte üzülüyorum

10. 23 Mart 2010
  11. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım stres yapma benim doğumdan sonra sütüm iyi gelmişti ama birden üzüntüden bir günde kesildi daha sonra bebek emdikçe geldi şuan kızım dört aylık oldu ve ben anne sütü ile besliyorum ayrıca sağdıkça süt azalmaz benimki sağdıkça ve kızım emdikçe arttı. bende sma kullandım bazen günde bir kere falan kullandığım oluyor. sma kaliteli bir mama dediler ama bilemiyorum artık. hem şu mama sıkıntısını kafana takma bebekler daha anne karnında kimyasalla tanışıyorlar yani doğal yaşam diye birşey yok bizler elimizden geleni yapıyoruz sonuçta. smayı artık eczaneler satmıycakmış heralde doğrumu marketlerde satılacakmış

12. 23 Mart 2010
  13. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    KORKMA SAgmak sutunu azaltmaz oğlum 45 gunluk suan ılk 11gun hıc sutum gelmedı sonra cok az gelmeye basladı oğlum benı tutmadı bende sagdım sagdım verdım hıc tutmuyordu benı emzıren annelerı gorunce kalbıme kor atesler duserdı sagdım verdım bıberonla oğlum bır aylıktı ılk kez gosumu emdıgınde ara ara verıyordum ama tutamıyordu hem sutum cok azdı hemde gogus ucum yoktu saga saga gugus ucumda cıktı sutumde arttı hele sol gogusumden 10cc cıktıgında bayram edıyordum sımdı daha ıyı duzenlı beslen benım oğlanın kolıklı oldugu için bazen saat 2de sabah kahvaltısı yapıyorum gunde ıkı kez mama gerı kalan gunduz kendı sutumle beslıyorum

14. 23 Mart 2010
  15. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende aptamıl kullanıyorum gaz sorunumuz var ama benımde bu ara ne yesem gaz yapıyor bakalım 3aylık olunca gecer dıyorlar ınsallah gecer

16. 23 Mart 2010
  17. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kafana takma moral cok onemlı bunları benım yazdıgıma bıle ınanamıyorum cunku daha dune kadar burdakı arkadaslar bana yzıyorlardı sutun gelır takma kafana moralını yuksek tut dıye vede cok haklıymıslar

18. 23 Mart 2010
  19. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saolun arkadaşlar valla sma nın markette satılcağnı pek zannetmiyorum sütümü sağıp biberonla veriyorum bugün emzirmeye çalıştım azcık aldı bıraktı sütüm geldikçe deniycem artık inşallah tutarda hiç bırakmaz günde iki kere ne güsel ben daha fazla mama veriyorum ama azaltırım inşallah