mamaya tek karşı ben miyim bana akıl verin

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve oglananasi tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

11 Kasım 2010
    Konu Sahibi : oglananasi
  1. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    7 aylık bir bebeğim var ilk 6 ay sadece anne sütü aldı şimdide içiyor fakat eskisi kadar sık değil tabi ama illa arıyor ek gıdaya geçtik amamillet kaşık maması devam sütü bilmem ne bir sürü çeşit şey veriyor ben onların hiç birini vermiyorum pirinç unuyla muhallebi yapıyorum pek sevmiyo cicibebe de pek sevmiyo biz ne yersek oda onlardan yiyebiliyor çorba meyve püresi kurabiyeli meyveli yoğurt falan da yapıyorum yani sormak istediğim şu illa o tam tahıllı kaşık mamasıymış devam sütüymüş kahvaltı mamasıymış onlar şart mı eşim de bende karşıyız çocuğun öyle beslenmesine ama herkes genelde böyle beslediği için tereddüte düşüyorum bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim

2. 11 Kasım 2010
  3. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben de kızımı senin gibi büyüttüm. Hiç mama vermedim. Kendi yaptığım, çorba , muhallebi, meyve püresi, v.b. şeyleri yedirip içirdim. Çok ta memnunum en azından içim rahat olarak bebeğime verdiğim şeylerin içersinde ne olduğunu ve temiz olduğunu bilerek yedirdim.

4. 11 Kasım 2010
  5. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda seninki kadar bende ilk 6 ay anne sütü verdim şimdi eskisine nazaran çok az emiyor bende hiç devam sütü kaşık maması vermedim 1 kere denedim beğenmedi ama kendi yediklerimizden dee vermiyorum tavsiyede etmiyorum kendimize yaptıklarımız baharatlı yağlı salçalı tuzlu oluyor bunlar çok zararlı şimdilik verme derim ben hep özel hazırlıyorum tavsiyem bebeğine özel yemekler hazırla kendin yoğurt yap onu sevmedi bunu sevmedi diye bırakma illaki bi sevdiğini bulursun sonra o bulduğunu çeşitlendir derim nacizane tavsiyemmm....

6. 11 Kasım 2010
  7. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda 6 ay sadece beni emdi. ek gıdalara başladığımdada pirinç unu kullanmıştım. 8 aylıkken beni emmeyi bırakınca mecburen devam sütüne başladım halende içiyor. ama diğer pirinç ununu bıraktık tabi. artık herşeyi yiyor çok şükür.
    Senin için rahat değilse ve evde yaptıklarından yiyorsa verme bencede.
    kendin evde muhallebi yap. içine irmik ekleyebilirsin.şu sıra gelişimi açısından tahıllara çok ihtiyacı var. çorbalarına. mercimek,pirinç v.s. ekleyebilirsin.

8. 11 Kasım 2010
  9. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    bende hiç bi sekilde hazır mama devam sütü vermiyorum 7 aylıkken emmeyi bıraktı bi 8.ayda inek sütüne basladım..
    her türlü yemekten veriyorum mercimek tarhana en sevdiklerimiz

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  10. 11 Kasım 2010
  11. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    bence mamalara bu kadar önyargılı olmayın.oğlum şuanda 1 yaşında.2 aylıkken sütüm azaldı doymadı,sürekli ağlıyordu neden ağlıyo bi rahatsızlığımı var diye düşünürken biz,sağlık ocağına götürdüğümde ebemiz aç olduğunu ondan ağladığını sağlığının yerinde olduğunu söyledi.ve mecburen aptamil devam sütüne başladık.şimdi hala sabah ilk uyandığında ve gece uyumadan 250ml seve seve içiyor.6. ayından itibaren ek gıdaların yanında kaşık mamada kullanıyoruz.hiç itirazsız yiyor:KK56:.şuan çok şükür sağlığı ve kilosu tam yerinde.bi sorunumuz yok.

Bademella bunu beğendi.
  12. 11 Kasım 2010
  13. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tahıllı kaşık mamalarının pirinç unuyla hazırlanan muhallebiden çok daha besleyici olduğunu düşünüyorum.

14. 11 Kasım 2010
  15. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım mamalara karşı olabilirsin fakat bebeğinin bir şekilde yeteri kadar süt içmesi gerekiyor.kendi sütün yeterli mi? değilse bence devam sütü vermelisin.1 yaşına kadar inek sütü verilmiyor.hem sindirimi zor hem de demir yönünden fakir.ben de kaşık mamalarını hiç kullanmadım fakat anne sütü ve devam sütü veriyorum gelişimi gayet güzel.ayrıca pirinç ununun hiçbir besleyici özelliği yok sadece kof kilo yapar bebeğinde.tabi karar senin.sevgiler.

16. 11 Kasım 2010
  17. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben kendimizinkileri de ona göre hazırlıyorum zaten onun yiyebileceği ve besleyici şekilde olan yağsız tuz baharat ilavesiz yada ona ayırıp bizimkine sonra katıyorum salça yerine domates sosu kullanıyorum tavuk et kemik suyumu kendim kaynatıyorum zaten onun yiyebileceği anca çorba ve tarif ettiğim gibi yiyecekler yağlıları ona faydalı olmayacakları vermem sebze çorbasına,domatesli tarhana çorbasına,tavuklu çorbalara,ıspanağa bayılır mesela.Yemeyi seviyor çocuk

18. 11 Kasım 2010
  19. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütüm gayet fazla nazar değmesin fışkırarak akıor onun ağzına zaten anne sütü yeterliyse devam sütüne illa ihtiyaç varmı yani zaten yetmese de keçi sütü veririm annne sütüne en yakın odur çünkü pirinç unuyla yaptığım muhallebileri çok zor yiyiyor zaten sevmiyor tuzluya daha düşkün çorbaya özellikle yoğurt seviyor meyve pürelerine bayılıyor beyin çorbası bile çok seviyor ona uygun yemekler hazırlayıp püre haline getiriyorum karşıdan kapıyor ama kaşık maması falan vermiyorum içime sinmiyor gdo riski katkı maddeleri falan