Manikür French Nasıl Yapılır?

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve busra_tuna tarafından 3 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : busra_tuna
  1. busra_tuna

busra_tuna Guest

Manikür

Tırnaklarınızı temizledikten sonra elinize yumuşatıcı bir krem uygulayın. Böylece elleriniz nemlendirilmiş, tırnaklarınız da canlandırılmış olur.

Tırnaklarınızı orijinal şekline sadık kalarak törpüleyin: Oval, kare veya yuvarlak.
    Yumuşak bir törpü kullanın, sert törpüler tırnakları bozar. "Git gel" şeklindeki törpülemeden kaçının. "Dıştan içe" doğru törpülemeye çalışın.

Dört yüzeyli bir törpüyle tırnaklarınızın çiziklerini yok edecek şekilde yüzeyini düzeltin.

Manikür çubuğunun ucuna (tahtadan yapılmış çubukları tercih edin) pamuk dolayarak oksijenli suya batırın ve tırnağınıza doğru uzamış olan etlerinizi iterek yumuşatın. Bir manikür pensiyle bu ölü etleri düzgünce kesin.

Manikürü, tırnaklarınıza kalsiyum bazlı bir kuvvetlendirici sürüp kurumaya bırakarak bitirin.

French

Manikür elleri son derece bakımlı gösteren bir manikür ve oje uygulama stilidir.

Tırnaklarınızı kısa ve küt olarak olarak törpüleyin.

Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve ojenizin ömrünü uzatmak için bir kat renksiz kuvvetlendirici uygulayın.

Tırnağınızın beyazına (uç kısmına) bir kat beyaz mat oje sürün. Bu işlemin kolayca yapılması için kendinden yapışkanlı bir kağıtla tırnağınızın geri kalanını kapatabilirsiniz.

Bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin.

Uç kısımlara uyguladığınız beyaz ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, tırnağınızın tümüne pembe, bej veya açık mor gibi natürel renkte bir oje sürün.

Kurumaya bırakın ve diğer elinize geçin.
  2. 3 Aralık 2007
  3. amyylee

amyylee Guest

tırnaklarınızın içinin bembeyaz olmasını istiyorsanız onları oksijenli suya batırın
  4. 3 Aralık 2007
  5. EU1

EU1 Guest

aslında tırnakların ucuna oje sürmek pek hoşuma gitmiyor...
    french tekniği ben genellikle oje kullanmayı sevmem..
    fakat şunu ilave edeyim tırnakların iç kısmına beyaz kalem sürünce zaten french etkisini yaratıyor..
  6. 28 Mart 2008
  7. fatoşangel

fatoşangel Guest

cnmmmm yaaaa katılıormmmm öptmmm kibbb
  8. 18 Eylül 2008
  9. masume_avril

masume_avril Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben nasıl manikür yapvcamm
  10. 16 Mayıs 2010
  11. ruzqar34

ruzqar34 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler a.s.
  12. 22 Mayıs 2010
  13. Meyra10

Meyra10 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendim yaptığım zaman çok belli oluyor..
  14. 22 Mayıs 2010
  15. kondu

kondu Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar uğraşamam Allahtan tırnaklarımın yapısı ve şekli güzel manikür pediküre ihtiyacım yok :) tırnakların uç kısmına içinden beyaz tırnak kalemi sürün daha kolay olur
  16. 25 Mayıs 2010
  17. Meyra10

Meyra10 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben kalemi kaybettim geçen gün beyaz oje sürdüm (içine) .d.d.d.d..d
  18. 25 Mayıs 2010
  19. callidora

callidora Μια φορά μ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben genelde kardeşimin bilimum boyama ödevlerine yardım ettiğimden. Beyaz pastel boya kullanınca frenchli gibi duruyor. Yıkamak istemiyorum. French setim var evde ama yapmaya çok üşeniyorum ya..bilmiyorumkismile