manisa salihli de doğum yapcaklar sakın özel salihlide doğum yapmayın......

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve gelincik3381 tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gelincik3381
  1. gelincik3381

gelincik3381 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaşadıklarımı hala unutamıyorum kimseye tavsiye etmiyorum önünden bile geçmeyin derimmmmm

2. 12 Ekim 2010
  3. Nazosan

Nazosan (: 24.07.2010 :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    konuyla kişisel olarak ilgim yok ama bende manisalıyım çok merak ettim. belki bende paylaşırım brileri ile sebebini söyleyebilir misin canım?

4. 13 Ekim 2010
  5. gelincik3381

gelincik3381 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    10 ağustos da orda doğum yaptım.bu ikinci doğumum.sezeryan için doktorum gün verdi.özel oda istediğimizi söylediğimizde daha önceden arayın dedi.ve aramıştık...sabah sekizde hastanedeydik ücreti ödeyip odaya çıktık odayı görünce şok oldum....diğer odalar doluymuş bi tek küçük odayı ayırmışlar...neyse ebe beni hazırladı bekleyin birazdan almaya geliriz dediler....ve bekledik saatlerce.... sekizde gitmiştik ben üçte ameliyata girdim(düşünün)... sonra beni tekerlekli sandalyeye oturttular ameliyathaneye götürdüler ...kapıda indirip sontayla serumu elime verim yürü dediler masaya kadar öyle yürüdüm ...masayı görünce şok oldum masa temiz değildi ve bana uzan dediler üzerimi yeşil örtüyle örtüler çok kötü kokuyodu ve o da temiz değildi. narkoz verdiler(nasıl bi narkozcuysa) kusarak ayıldım ve bi adam bağırıyodu yanımda ameliyathanenin kapısında bırakmışlar beni öyle ...çok korktum hem bi adam yanımda bağırıyodu hem de canım çok yanıyodu ağrı kesici yapmamışlar ve düşünün o kadar çok acı çekiyodum ki sanki tekrar kesiyolardı beni...bağırmaya başladım yardım edin çok acıyo diye kim olduklarını bilmiyordum ama adamların elini tutup nolur bana yardım edin diyordum bi taraftan da kusuyordum.daha önceki doğumum da sezeryandı... o yüzden biliyorum yani böyle ayılmıyodum ben ...çok rahat bi şekilde ne bağırma ne kusma vardı .... ayıldığımda hem üzerim tertemizdi giyinmiştim ...hem de ne bir ağrı ne bir acı hiç bişeyim yoktu çok rahattım... sonra duydum bu narkozcu hiç iyi değilmiş zaten ki bu kadar kötü oldum ben de...eşim ve ailem beni görünce korkmuş hem bağırıyodum hem de üzerim kusmuk ve balgam varmış sürekli bağırdım ne zaman yaptılar bilmiyom ağrı kesiciyi çünkü çok uzun süre acı çektim eşime sürekli ağzımı sil dediğimi biliyorum...
    bir de bebeğim de sorun vardı 6 aylıktan sonra sürekli ege üniversitesine gitmiştik bebeğimin beyninde damar genişlemesi varmış...iki ay gittik nerdeyse bütün prof.larla konuştuk en sonunda doğum doktoru bize şimdilik yapılcak bişey yok doğumdan sonra belli olur ne olcağı dediler.. ve bizde kendi doktorumuzla kontrollere devam ettik (feridun soğancı).36 haftalıkken bebeğimizin değerlerin gerilediğini ve daha iyi olduğunu söyledi nerdeyse normal sınırlara gelmiş dedi... çok sevinmiştik...
    odaya indiğimizde çok bağırıyodum acıdan ve sonra bebeğim aklıma geldi ...hemen bebeğimi sordum eşime noldu bebeğim iyimi dedim evet çok iyi dediler ama bebeğim koltukta yatıyodu yatağı getirmemişler ilk başta sormuştuk (oda küçüktü yaa) sonra getircez bebek gelmeden getiririz demişlerdi..... o kadar istemiş ailem bir saat sonra falan getirmişler...sonra ben öyle üstümle bekledim kaç saat sontayı çıkarıp üstümün değişmesi lazımdı ben o pis şeyle karşıladım misafirlerimi falan çok utandım temiz bi önlükte verebilirlerdi yani....gece 1 de değiştirdik üstümü... kayınvalidem çağırdı hemşireyi bu kız saatlerce böyle artık çıkarsanız da sontayı giydirelim dedi öylelikle geldiler.
    bebeğimin problemini söylemiştik çocuk doktoru bakmış tekrar bakacak ve film çekilcek bebeğinizin demişlerdi .ertesi günü o kadar sorduk doktor gelmicek mi diye çok çok sonra geldi ve teste götürdüler işitme testi falan işte.... çok iyi demiş doktor ama rahatsızlığı için film çekilcek dediler burda yok ilerde bi yer var orda çekilcek dediler daha sonra doktor bebeğiniz iyi şimdilik gerek yok eğer isterseniz sonra üniversite de baktırırsınız dediler ve taburcu ettiler...
    bu kadarını bile çok güç yazdım devamını anlatamıycam ... özür dilerim

6. 13 Ekim 2010
  7. Nazosan

Nazosan (: 24.07.2010 :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok çok büyük geçmiş olsun.
    okurken bile içim ezildi. tanıdığım herkese söyleyeceğim. bilgilendirdiğin için çok saol..