Mantar Kurabiye

Konusu 'Bisküviler - Kurabiyeler' forumundadır ve Elif tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

28 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.125
    Ödül Puanları:
    438

2 Paket Buğday Nişastası
    1 Su Bardağı Un
    2 Adet Yumurta
    1 Paket Margarin
    1 Çay Kaşığı Kabartma Tozu
    1 Paket Pudra Şekeri
    Üzerine: 1 Tatlı Kaşığı Kakao

Geniş bir hamur yoğurma kabında buğday nişastasını,1 su bardağı unu,2 adet yumurtayı,1 paket oda sıcaklığında margarini,1 çay kaşığı kabartma tozunu ve 1 paket pudra şekerini karıştırın.Ele yapışmayacak kıvamda bir hamur elde edene dek yoğurun.
    Fırın tepsisinin boyutlarında yağlı kağıt serin.Tepsinin içine yerleştirin.Hamurdan ceviz iriliğinde parçalar koparın.Elinizde yuvarlayarak şekil verin.Küçük hamur toplarını tepsiye dizin.Yuvarlak küçük bir şişe kapağını kakaoya batırın.Sonra küçük hamur topunun üzerine bastırın.Önceden ısıtılmış orta ısılı fırında kurabiyelerin üzeri çok hafif pembeleşene dek pişirin.

2. 28 Aralık 2008
  3. Elis

Elis Guest

kardesimin ustune tanimam bu kurabiyeyi guzel yapan..........harika bi lezzet,,,,,,,,,,

4. 8 Ocak 2009
  5. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    bunun tarifi bendede var bir iki defa yaptim görsel olarak cok hosda acimsi bi tat oluyo kabartma tozundan sanirim...

6. 17 Ocak 2009
  7. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    su mantar kurabıyeyı cok severım ama bır turlu yapmak kısmet olmadı.burdakı tarıfı denıcem en kısa surede.cok sekerler

8. 2 Şubat 2009
  9. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi yaptım tarifini.fırında.yumurtayı köpürene dek çırptım.hamuru süper oldu.öyle yiyesim geldi valla.güzel görünüyolar bakacaz tadına... sağolasın

10. 2 Şubat 2009
  11. biopelin

biopelin Hayat akan bir sudur.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ben de yapıyorum bunu çok güzel oluyo ama herhalde tarifte bi yanlışlık var..500 grlık nişasta paketinin yarısını kullanıyorum ben..2 paket bayaa fazla değil mi..