Mantar varm!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU2 tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

akıntım ve kaşıntım vardı doktora gittim bugün mantarın var dedi.ilaçlar falan verdi.eşimle beraber kullanmam gereken ilaçlar verdi.
    mantarlar neden ileri geliyo bilen varmı?internette biraz araştırdım.doğum kontrol hapı fln mantar enfeksiyonunu kolaylaştıran etkenlerdir diyo.bende doğum kontrol hapı kullanıyodum.acaba onu kullanmam mantarın gelişmesine sebep olurmu?sonuçta doğum kontrol hapı gebeliği engellemek için hormanlarımı etkiliyo..neyse sorum o değil.ilerde hamile kalmak istesem kalabilirim dimi?bu mantar bana bi zorluk çıkarmaz dimi?:gitme:

2. 5 Ağustos 2009
  3. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    doğum kontrol hapı mantara sebep olmaz,sonuçta birçoğumuz kullanıyoruz , kadınların büyük bir çoğunluğu mantar enfeksiyonu geçirmiş ve geçirmektedir eğer bu hastalık gebe kalmaya engel olsaydı tehlikeli virüs diye önlem alınırdı,yok böyle birşey,rahat ol.......

4. 6 Ağustos 2009
  5. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    Sewgılı arkadsım sana tawsıeym sabah kaltında we aksam yatarken genıtal temızleme jelı kullanmandır benımde ole dr ılac fılan werdı gectı ıste sona bu jel fılan kullandım artık alıskanlık yaptım sabah yuzumu yıkamadan yıkıyorum genıtel temızleme jelıyle bunu sende alıskanlık yapmanı tawısye ederım janım benım kocaman optum Şekerım:)

6. 6 Ağustos 2009
  7. EU2

EU2 Guest

genital temizleme jelini nerden temin edebilirim?herhangi bir markası falan varmı?
    çok teşekkür ederim hepinize.açıkcası içim rahatladı..allah razı olsun hepinizdenopuyorumnanaktan

8. 6 Ağustos 2009
  9. debby

debby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sik ic camasiri degistirmen ve genital temizligine onem vermen gerekir ki mantar olmasin

10. 6 Ağustos 2009
  11. candy85

candy85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı sorun bende de vardı antiiyotik kullandığım için olmuştu. Fazla antibiyotik kullanımı malesef mantar yapabiliyor bünyeye göre:KK43:

12. 7 Ağustos 2009
  13. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende mantar olurum artık alıştım, fitil kullanıyorum geçiyor. Doktor bana bunu bünyenin yaptığını söyledi, genital bölgede aşırı temizlik yapmaktan olabilir, yazın sıcaktan olabilir, ıslak mayodan olabilir herhangi bir ilaç kullanımına bağlı olabilir, umumi tuvaletlerden geçebilir bağışıklık sisteminin zayıf düşmesinden ve vajina ph ının değişiklik göstermesinden dolayı oluyor hiç üzülme, ilaçlarını düzenli kullan geçer.

14. 7 Ağustos 2009
  15. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    :enbuyukkk:
    bıtanem walla ben awondan genıtal temızleme jelını kullanmaktayım 1 senedır cok memnunun sabah aksam kullanıyorum bıde eskı ıc camasırlarımı attım hep yenı kullanıyorum pamuklu ...:kahve:

16. 12 Ağustos 2009
  17. EU2

EU2 Guest

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederimopuyorumnanaktan

18. 12 Ağustos 2009
  19. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu aralar benimkide tekrar basladi.
    acaip moralimi bozuyor..netten ilac arastirdim fitil,tek tablet ve krem aldim ama su
    fitilll offf cok zor geliyor...bu 5 li tr de tek fitil kullanmistim..bakalim ins iyi gelir..
    ic camasirimi utuleyip giyince kasintim yoktu.tembelligimden tekrarladi:KK43:((

bazi haplar yapabiliyor mantar..ilac kullan,camasirlarini utule,orayi nemli birakma..
    dikkat edince duzeliyor dert etme canim..ilacla zaten onu atiyorsun mantari..

Son düzenleme: 12 Ağustos 2009