Manuel Hayat

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 19 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  19 Eylül 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Bizler büyük bir toplumun varoluşunda , büyümesinde ve en büyük devrim nitelikli gelişme göstermesinde dünyaya örnek olmuş atalarımızın torunlarıyız . Neyi doğru neyi yanlış yapmış iselerde bu böyle bilinmişdir ve yaşam kendi adına bizlere sunacağı hayatı yine bizlere sunmuşdur . Bu hayat içerisinde ne mi var ?

  Hayat başlı başına hem bir dert , hemde bir derman niteliğindedir . Bu yetmemiş gibi hayatın içerisinde sevdaya şayan , dillere destan aşklar ve sevdalar . Sonrasında elbette duygusal olan durumlar ve şiirler ve makaleler ve öyküler . Bunların varoluş hikayeleri öyle tüyleri ürpetecek türdenki , okumak onu anlamak artık bir mesele olmaya başladı , çünkü anlayanların sayısı malesef az dı , ve hala da az . Üzüntümüz de bundandır . Anlamayan anlamak istemeyen bir hayat tarzında yaşam otomatik fitesde ilerleyen bir uçak yada bir araç gibidir , oysa Manuel olan hayatın zevki bir başka güzel .

  Manuel olan hayat tarzımızda ise , değer bilmek var , kıymet bilmek var , kadir bilmek var . Her ne kadar boş gibi gösterilmeye çalışılıyorsa da Allahına kadar sevmenin bir anlamı ve o sevdanın bir adı var . Bu ad lekelenirmi , işte bu çok zor . Çünkü sevenlerin ve sevgiyi bilenlerin yüreğinde peklik vardır , cesaretlik vardır . Birde Sevginin en büyük meşalesi olan Allahın rahmeti ve ona olan sevgi vardır . Bunu lekelemek , hatta bu lekelemeyi düşünmek bile hayinlikdir ve aptallıkdır .

  Sevgide manuel e erişmek yada onu kontrollü bir süreçde dürüstlüğün ve değer bilmennin ötesinde var etmek ise , Seven yüreklerin ve Seven gönüllerin işidir . Bu işe soyunmak hiç ama hiçde kolay değildir . Lakin Sevgiyi bilenler için bu bir iş değil , yaşam şeklidir . Bu olmalımıdır ? Elbette olmalıdır .

  Hayatımızın her alanında manuel , kontrolün bizden olması ve onu yaşama şansını elde etmesi adına , siz sevdiğimiz dostlara selametle kolay gele diyoruz . Herşey ama herşey gönülünce , gönlümüzce olsun .

  Sizleri sevmek sizlere değer vermekde bir yaşam şeklidir , hemde manuel .