margarin zararlı mıdır

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve yaren42 tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : yaren42
  1. yaren42

yaren42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    meraba arkadaşlar kayınvalidem acayip margarin kullanan bir insandır yemeklere pasatalara kurabiyelere herşeye kullanıyo bende kullanma zararlıdır diyemiyorum margarin sevmediğimi belirtmeme rağmen hala kullanıyo ben bunu ona nasıl açıklayacam kendine de dün meme kanseri teşhisi konuldu biliyorum ki hep yediklerinden içtiklerinden oluyo ama hala anlayabilmiş değil ben bunu ona nasıl anlatcam

2. 15 Ekim 2010
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    kırmadan söylemelisin,ya da eşin söylesin.Margarin çok zararlı,bizim vücut ısımızda erimiyor,bu da damar hastalıklarına yol açar.Kanser riskini artırır.Bir de margarini açık bir kaba koyup bekletirsen kesinlikle sinek konmaz ve mikroorganizma üremezmiş,ilk duyduğumda çok ilginç gelmişti bu.

4. 15 Ekim 2010
  5. yaren42

yaren42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    evet onu bugün bende okudum normalde bekarken kendi ailme asla tükettirmezdim eve sokturmazdım margarini ama evlendim kayınvalidemle yaşıyoruz yemekleri genelde kendi yapıyo bişey diyemiyorum kolestrolüde çok yüksek çıktı eşime söyletcem gerekirse dolaptaki bütün margarinleri çöpe attıracam kendini düşünmüyosa bizleri düşünmeli....

6. 15 Ekim 2010
  7. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148

bence rahatsızlığı nedeniyle daha sağlıklı beslenme düzeninize geçmeniz gerektiğini söyleyin. tedavi süresince çok sağlıklı beslenmeli...

çok geçmiş olsun..

8. 15 Ekim 2010
  9. merveuzun

merveuzun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    margarinin zararları ile alakalı yazılar oku diyeceğim ama pek etkili olacağını sanmam, belki daha az kullanmaya ikna edebilirsin

10. 17 Ekim 2010
  11. Tukhidna

Tukhidna 듹우 약물 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2-3 sene öncesine kadar zaten çok margarin kullanan bir insan değildim ama öğrenciyim yemeklerimi kendim pişiriyorum diye hani daha ekonomik olduğu için kullanırdım. Onda da koca tencereye 1 tatlı kaşığı kadar atardım en fazla. 2 senedir hiç almıyorum artık margarin. Tavada yumurta yaparken bile zeytinyağlı yapıyorum o kadar lezzetli oluyor ki.. Kayınvalideniz zeytinyağını sevmiyorsa yemeklerde keten tohumu yağı, soya yağı, susam yağı gibi sağlık içinde çok faydalı olan yağlardan kullanması gerçekten faydalı olur. Bunun içinde internetten bu tarz yağların sağlık için faydalarıyla ilgili olan yazıları ona okusanız mesela? Bütün ailece baskı yapsanız kullanmaması için? Ne bileyim aklıma başka bir yol gelmiyor. Aslında en güzeli bütün margarinleri çöpe atmak ve eve kesinlikle alınmamasını sağlamak :eek:lmaz:

12. 25 Ekim 2010
  13. unuttum

unuttum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    margarinin kimyasal yapısı plastikle aynı zaten. yani hiç bir yararı yok. üstüne zararı bile var. mümkün olduğunca az tüketilmeli, hatta hiç tüketilmemeli bence.

PembePuantiyeli bunu beğendi.
  14. 3 Kasım 2010
  15. sewalim

sewalim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    damar tıkanklığına yol açarrrr

16. 4 Kasım 2010
  17. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tabi kiii çok çok çok zararlıdır hemde. hakiki tereyağ en güzeli o da abartmamak şartı ile. ben diğer yemeklerede ya fındık yağı, ya da zeytinyağı kullanırım.

18. 29 Kasım 2010
  19. 1989

1989 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    fındık yagında yemekler kokuyor mu???bızde aılece margarına savaş açmış bulunuyoruz..annem bı 15 seneden berı margarın kullanmıyo..bende evlendım..bende asla evımın ucundan bıle gecırmıyorum...