marKANı kENDin seç !!! TÜM KK KADINLARI BURADA !!!

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve princess7 tarafından 27 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2012
    Konu Sahibi : princess7
  1. princess7

princess7 ✌ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Markanı kendin seç vicdani sorumluluk kampanyası bu..herkes kendi alışverişinde dikkat ederse, işkenceyle can cekişerek ölen tüm hayvanlar kurtulur, imkansız değil,

talep yoksa arz da yok !​

o hayvanların canlarını aslında biz yakıyoruz.. Işte şimdi buna son verelim..

Belki bilmeden alıyorduk,belki deney diyorduk ama böylesine tablolar olabileceğini düşünmemiştik vs. Işte şimdi o tablolar sizlerin önünde..bunlara ragmen o ürünleri almaya vicdanınız elverecek mi ? Her aldığınız ürün,onlara verdiğimiz her para o canilere gidiyor..caniler çünkü öldürene kadar sürüyor bu deneyler..hiçbiri yaşamayacak sonunda..öldürücü dozu nedir saptanmak için hergün daha fazla madde veriliyor..onların seçim hakkı yok, zorla toplanıyorlar, zorla bilmedikleri maddeler vucutlarına enjekte ediliyor, vücutlarında tümörler oluşuyor, zorla gözlerine saç spreyleri sıkılıyor, çamaşır suları damlatılıyor, gözleri yanıyor iltihaplar akıyor hatta kör oluyorlar, zorla vücutlarındaki tüyler jiletleniyor heryerleri kan yara içinde kalıyor, küçük bedenli hayvanlar tüplerin içine sokuluyor kapakları kapatılarak zorla sigara dumanını teneffüs etmek zorunda kalıyor..köpeklerin yüzlerine zorla maske takılıyor sigara dumanı solutuluyor bunun gibi binlerce yolla onlara işkence ediliyor..kaçma şansları yok kurtulma şansları yok, mecburlar, seçim hakları yok ama çok canları yanıyor çok........................ Peki neden ? Onlar sigara mı içiyor? Alkol mü alıyor? Saç spreyi, makyaj ürünü, kozmetik ürünler, jilet, çamaşır suyu mu kullanıyor ? Yo hiç birini kullanmıyorlar ama insanların kullanımına sunulacak her ürün onlar üzerinde denemeden geçiyor, üstelik başka türlü sonuçları görmek mümkünken..onların suçu ne?

bir daha evimize bu ürünleri sokmayalım kullanmayalım..yerine hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan alışveriş yapalım..her aldığımız ürün milyonlarca hayvanın can çekişe çekişe ölmesine neden oluyor..evet milyonlarca..eğer kullanmaya devam edersek, işte bu görüntüler de devam edecek..bu resimlerde onların korkularını,canlarının yanışlarını görebilirsiniz..hepsi anne kuzusu hepsi korkuyor hepsi ağlıyor birdahaki deneme saatinin gelip de o adamların kendilerini kafeslerinden çıkarmalarını hiçbiri istemiyor belkide ilk denemede can çekişerek ölüyorlar..buna razı mısınız? Hayvanlar üzerinde test yapan ve yapmayan markalar burada belirtilecek..eğer ilk kez duyduysanız böyle bir konuyu çok çok şaşıracağınız markalar yer alıyor ama o cani markaların muadili hayvansever markalarda var ve hiç bir marka vazgeçilmez değildir..peki sizce çok begendiğimiz,kokusuyla,temizliğiyle,leke çıkarmasıyla vs son derece memnun kaldığımız ama o can alan markaları kullanmak bu kadar önemli mi?

Ekli Dosyalar:

solina bunu beğendi.
  2. 27 Temmuz 2012
  3. Mikerinos

Mikerinos ATAM izindeyim... Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooofffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ooofff offfffffffff şu sondan ikinci köpek resmi içimi acıtıyor.......................ne zaman son bulacak bu vahşeeeetttt!!!!!!!!!!!! Tabi ki ttüm dünyada tepkimiz onları rahatsız edince!!!!!! Allah kahretsin bu kanlı ürünlerden kaç tane var acaba elimde diş macunum bile P&G yani colgate bile yapıyor bildiğim kadarı ile bu kadar aşağılık olmak zorunda mıyız 3 KURUŞ UĞRUNA!!!!!!! hiç mi insanllık kalmadı içimizde bu vahşete bir insan nasıl ortak olur... Ben de acizim o kadar acizim ki evimdeki ürünlerden kaçı bu kanlı sektöre ait acaba... Kaçı... Sokakta iki kedi doyurmayla olmuyor bu işler işte... en büyük aciz benim BEN...

Son düzenleme: 27 Temmuz 2012
  4. 27 Temmuz 2012
  5. firmus

firmus bu dünya hepimizin!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gözlerim doldu
    nasıl bir vahşettir bu neden kimse bu insanlara dur demiyor

6. 27 Temmuz 2012
  7. Mikerinos

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM...
    Hiçbir b.ka yaramadığım için... KENDİMDEN DE...

8. 27 Temmuz 2012
  9. Mikerinos

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Princess, petanın imza linkini de ekler misin...

10. 27 Temmuz 2012
  11. princess7

princess7 ✌ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    halihazırda 2 tane imza kampanyası var...(daha birçok var onları da paylaşırız ama önceden paylaştıklarım bu konuda da olsun)

ilki Mikerinosun dediği gibi peta'nın tütün şirketlerine karşı başlattığı imza kampanyası..bu kampanya ile peta sizin adınıza Amerika Gıda ve İlaç Kurumu olan FDA ya bir mektup yolluyor..konusu hayvanlara zorla sigara dumanı solutmaları..çeşitli maskelerle veya hayvan küçükse bir tüp içerisine konularak borulardan gelen duman solutuluyor..tabi bu sadece bizim bildiğimiz yöntemler daha neleri vardır kimbilir..resmin içerisinde link var,bir alttaki resimde ise FDAya sizin adınıza gönderilecek mektup var..çat pat ingilizcemle yazdım hatam varsa arkadaşlar düzeltecektir..tek amacımız dili ve kaçacak yerleri olmayan olsa bile kanunlarca zaten korunmayan hayvanlarımızı korumak..

$DESTEK OL.jpg

$test.png

Bu imza kampanyası ise eskişehir elmalı konaklarında avukatın çocuk parkında bir köpeğe ateş etmesiyle ilgili..avukatlar meslekleri gereği ruhsatlı silah taşıyabiliyorlar..avukat turgay balabanında silahı vardı üzerinde..avukat beyin çocuğu, yatmış vaziyette olan belediyece kısırlaştırılmış küpeli sokak köpeğine taş atıyor ve bunun üzerine köpek havlıyor..çocuk koşarak babasına söylüyor bunun üzerine avukat turgay balaban silahını çıkararak birkaç kez ateş ediyor köpeğe..köpek de hızla ordan kaçıyor Allahtan köpeğin hayati bir tehlikesi yok ama boynundan yaralandığı tespit edilmiş..şuan itibariyle 5400 kişi imzalamış daha da artması için lütfen katkıda bulunun..

imza kampanyasına katkı için link : BİR AVUKAT ELMALI KONAKLARINDA HEMDE ÇOCUK PARKINDA KÖPEK VURDU...!!! İMZA KAMPANYASI - imzakampanyam.com

$İMZA KAMPANYASI.png

bu da o kuzucuk..ne kadar saldırgan duruyor dimi ısıracak gibi sanki(!)

12. 27 Temmuz 2012
  13. snur42

snur42 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben markaları göremiyorum yalnız:KK43:(
    resimler içimi yaktı....hepsi yapma der gibi nasılda masum bakıyor:KK43:(

14. 27 Temmuz 2012
  15. princess7

princess7 ✌ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar elimde 2 pdf dosyası var adobe reader dan açıyorum test yapan ve yapmayan markalar diye 2 liste ama boyutunu bir türlü küçültemiyorum buraya eklicem yapamadım birtürlü..test yapmayan toplamda 1400 marka var o nedenle çok büyük boyutta dosya..ben onu yapana kadar size bir link vericem ben de zaten ordan indirdim güncel listesidir peta nın :

Search for Cruelty-Free Companies and Products | PETA.org

$peta.png

16. 27 Temmuz 2012
  17. princess7

princess7 ✌ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    unilever markasına ait hiç bir ürünü almıyoruz arkadaşlar..anestezi bile yapılmıyor acı çeke çeke can veriyorlar ya..nolursunuz almayın bu ürünleri nolursunuz......

$UNILEVER.jpg

$animal-testing-research-photo2.jpg

18. 27 Temmuz 2012
  19. princess7

princess7 ✌ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    evimde birsürü hayvan kanı buldum...unilever'in kendi sitesinde de dediği gibi "Buzdolabınıza bir göz atın, ya da banyodaki rafınıza... Mutlaka tanınmış markalarımızdan birini göreceksiniz. İnsanların ailelerini beslemek, kendilerini ve evlerini temiz ve ferah tutmak için tercih ettikleri ürünleri yaratıyor, pazarlıyor ve dağıtıyoruz."

" Sürdürülebilir yaşam için ‘Unilever Vakfı’ kuruldu

OMO, Yumoş, Elidor, Dove, Lipton, Knorr, Sana, Magnum ve Algida gibi lider markaların üreticisi Unilever, sürdürülebilir bir değişim yaratmak için dünya çapında 5 sivil toplum oluşumu ile birlikte Unilever Vakfı’nı kurdu. Bu ortaklık, Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda kamuoyuna açıklandı. Unilever Vakfı, şirketin tüm dünyada bir milyardan fazla insanın sağlık ve esenliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak hedeflerine ulaşmak için attığı önemli adımlardan birini temsil ediyor. "

o gariplerin sesini ise hiç kimse duymuyor sadece bana acı çektirme diyerek bakıyorlar o işte o kdr.. ne için öldürüldüklerini dahi bilmiyorlar..lanet olsun iinsanlığın geldiği noktaya ben de dahilim buna ve bundan sonra ölünceye kadar asla bu markalardan birine elimi dahi sürmeyeceğim

"Unilever ürünleri her gün 2 milyardan fazla kişinin yaşamına giriyor – saçları parlayan ve ışıl ışıl gülümseyen birinin kendini harika hissetmesiyle; insanların evlerini ferah ve temiz tutmalarıyla; nefis bir fincan çay, doyurucu bir yemek ya da sağlıklı bir atıştırmalıkla"
    günde 2 milyar ne demek arkadaşlar ya..2milyar..saçların parlasın,dişlerin ışıl ışıl olsun,evin ferah olsun,nefis bir fincan çay bilmem ne...hepsine bir çizgi..sizin bize yutturduklarınızla değil, bizim seçtiklerimizle yaşama vaktidir artık..yumoş kokularmış rexona ter kokusunu önlermiş o şöyleymiş bu böyleyniş kapadım kulaklarımı hepsine ...siz de öyle yapın..

resimlerin üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz,hatta açılan penceredeki aynı resme sağ tıklayıp resme bak derseniz orjinal boyutuyla görürsünüz...

$26072012256.jpg

$26072012258.jpg

$26072012267.jpg

$26072012252.jpg

$26072012292.jpg

$26072012288.jpg

$26072012285.jpg

$26072012283.jpg

$26072012282.jpg

$26072012281.jpg

$26072012275.jpg

$26072012274.jpg

$26072012263.jpg

$26072012261.jpg

$26072012259.jpg

$26072012293.jpg

$26072012303.jpg

unilever'den başkalarınıda koydum arkadaşlar..

burda özellikle kırmızıyla işaretledim küçük yazıları okumak zorunda değilsiniz unilever için,yani görülmücek gibi olmadıklarını göstermek için kırmızıyla işaretledim..baktınız " u " gördünüz almayın..