"Markette çalışan bir kasiyeri şikayet ettim! "

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Emine tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Emine
  1. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    iyi aksamalar arkadaslara.s.

benim bir derdim var bölümüne aciyorum bu konuyu , aslinda öyle büyük bir dert degil ama icimde rahat degil kendimi kendimi yiyip bitiriyorum.

gecen cumartesi bir kac ev erzaki icin yakinimizdaki bir büyük markete gittim, alisverisimi yaptim , alisveris sirasinda elimde indirim yapiskanlari vardi onlardan bazi alisverisimin üzerlerine yapistirdim ve kasaya gelince orada indirim yapiliyor normalde.
    neyse kasaya geldim kasiyer benim alisverisi kasanin üzerinden geciriyordu ve ben farkina vardim nutella almistim onada indirim yapiskanindan yapistirmistim ama bu onu almadi bende hemen " özür dilerim ama bunu görmediniz herhalde dedim " kadin kafasini cevirdi ihladi felan devam hesapladi....neyse sonra bir kücük kabak almistim buna diyor o indirimi kullanin bende dedimdi kabak ucuz zaten neden hakkimi bir ucuz sey icin kullanayim ben onu nutella icin kullancaktim dedim...kadin kafasini yine cevirdi ve aldigim bir kabagi iki defa hesapladi...ben bunun farkina vardim yine özür dileyerek ona yatigi hatayi söyledim kadin onu geri alip düzeltmedi hatasi inanamadim...ve bana ayriyetten aldigim muzlariöylesine verdi ve bir indirim yapiskani ekledi bir dahaki alisverisime kullanmam icin ama ben orada kendimi cok kötü hissettim , aslinda bütün aldiklarimi oracikta birakip gitsem hakliydim...cünkü ayni kadin bana ve esime buna benzer bir hata yapmisti yine....1 kilodan az bir domatese 1 kilonun fiyatini almaya calismisti ama sonra diger bir kasiyer onun hatasini düzellttirdi...
    bende baska care görmeyerek onu sikayet etmeye karar verdim....ve o sirketin sikayet bürosuna e-mail yazdim.....buraya yazdigimin aynisini oraya yazdim ve ekledim eger dedim "benim dis görünüsüme bakiyorsa evet dedim ben bir türk kadiniyim ve basörtüsü tasiyorum ama dedim ben 150 iscisi olan bir fabrikada yöneticilik yapiyorum dedim ve hic bir sorunum yok....beni rahatsiz eden sadece bana böyle davranilnasi degil , bir cok insan var her kurusu iki defa hesaplamak zorundalar onlara böyle davranilmasini istemiyorum" ve e-maili gönderdim...

sizlere sorum siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?????CADIARZUCADIARZU

2. 27 Ekim 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    her ne olursa olsun müşteriye bu tarz bir yaklaşım olmaz..
    bazı insanlarda varki gerçekten çileden çıkarıyorlar insanı..
    sizin durumunuza gelince keşke o an verseydiniz tepkinizi..
    durmuyorsada durmasını sağlasaydınız..siz beni dinlemiyormusunuz gibi bir cümleyle..

4. 27 Ekim 2008
  5. Huli81

Huli81 Ve yine hüsran ve aci... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    nerden biliyorsun disgörünüsüne göre hareket ettigini?
    Insallah faydali olur sikayetin....
    ama sunuda söylemeliyim bende bir aralar kasiyerlik yaptim, ve cok stresli oldugu zaman o tür kuponlar kolaylikla gözden kaciriliveriyor ama tabiki uyaridan sonra düzeltilmesi gerek, umarim böyle birseyi birdaha yasamazsin

6. 27 Ekim 2008
  7. ayisigim

ayisigim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla bana göre kasiyer hatalı hemde çok ii yapmısın kimse şikayet etmicek nasılsa die dikkat etmio anlaşılan işine ben olsam bnde şikayet ederdim hatta maille deil(çünkü pek dikkate alındıgını sanmıyorum)

direk sorumlu amirine şikayet ederdim hakedio

8. 27 Ekim 2008
  9. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence en dogrusunu yaptin.. benim hayati tecrübem senin ki kadar cok degildir sanirim.. ama bu dislanma konularindan bende cok cektim.. böyle davranmasi cok yanlis..

ama malesef yurt disinda böyle durumlarla cok karsilasiyoruz.. yabanci oldugumuz icin..

neyse hayirlisi olsun.. insallah bundan sonra o hanimefendi kendine ceki düzen verir ve insanlari din irk dil yüzünden yargilamaz..

10. 27 Ekim 2008
  11. cherryblossom

cherryblossom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hangi ülkede yaşıyorsun?
    böyle yabancıların belli ülkeler, belli milliyetler ya da inançlar hakkındaki algıları, oluşturdukları imajlar ne kadar zorlaştırıyor hayatı bazı insanlar için..
    kasiyerin başkalarına da aynı şekilde davranıp davranmadığını bilemiyoruz ama sen sana görünüşün yüzünden böyle davranmış olabileceğini düşünüyorsan şikayetini en güzel şekilde gerekli yerlere iletmişsin demektir. ben olsam (ki kapalı değilim ve milliyetçi biri hiç değilim buna rağmen bana bu şekilde davranılsaydı) ben de aynısını yapardım. tebrik ettim seni..
    umarım duyarlı davranırlar, sebebi bu olmasa da almadığın şeyleri ödetmeye, ya da seçim hakkına karışmaya kimsenin hakkı yok. ne münasebet yani..

bir daha yine aynı kasiyere git ve bakalım bir şey değişecek mi, bize de bildir..

Son düzenleme: 27 Ekim 2008
  12. 27 Ekim 2008
  13. galisra

galisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bazen öyle durumlar oluyor ki insan görmezden gelemiyor ama benim şahsi görüşüm sen onu keşke allaha havale etseydin canım tüketici olarak sen de haklısın fakat ben her ne olursa olsun böyle işinden edebilecek şikeyetlere yanaşamam çünkü mesuliyet almak istemem allah katında..Fakat anlamadığım bi durum var burada sen başörtülü olduğundan dolayı mı kendini ezilmiş hissettin canım sana bunu mu hissettirdi o vatandaş?

14. 27 Ekim 2008
  15. cherryblossom

cherryblossom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok garip neden konuşarak, bildirerek halledebileceği bir sorunu allaha havale etsin ki..
    iş yerlerinde çalışanlardan memnunuyet, hizmetten memnuniyet, üründen memnuniyet, mekandan memnuniyet vb.. konularında tüketicilerin, müşterilerin yaşadığı olumlu/olumsuz durumları bildirme hakları ve inisiyatifleri vardır.
    bir işveren için de işçinin hatasından haberdar olmak önemlidir.
    eğer o işçi kızımız da işine ve karşısındaki insana saygı gösterseydi ve işini layıkıyla yapsaydı bu durum olmazdı. yapmadığına göre ikaz edilmesi gerekir.
    sadece başörtüsü değil problem, yanlış hesaplar ve tercihe karışılması durumu da var. bunların sebebi ne olursa olsun müşteri bu konuda hakkını aramalıdır.
    bunlar genel prosedürler ve süreçler.

hakkımızı kullanmalıyız ve aramalıyız kızlar bu dünyada, alamıyorsanız hakkınızı o zaman allaha havale edin..

16. 27 Ekim 2008
  17. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    dış görnüşe göre karar verdiğini ya da sizi yargıladığınızı sanmıyorum, ama bazılarının insanı çileden çıkarttığı doğrudur, hakkınızı aramakta, susmamakta da haklısınız.

18. 27 Ekim 2008
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence hatasını söylemekle, ikazlarınızı yapmakla haklısınız....ama burda bir noktaya takıldım...anladığım kadarıyla düşünceniz sizin dış görünüşünüzden dolayı kandırabilecek kolay bir lokma sandığı ama sizin bir yönetici olduğunuzu bilse bunu yapmayacağı.....ama umarım böyle değildir, o zaman durum beni daha çok rahatsız eder...kimseye bu şekilde yapmaya hakkı yok, yönetici olan size de, alışveriş yapan bir ev hanımına da...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.