mart anneleri aranızda bebeğine takviye olarak mama veren var mı?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve karabiberim tarafından 28 Mart 2009 başlatılmıştır.

28 Mart 2009
    Konu Sahibi : karabiberim
  1. karabiberim

karabiberim yaren'im canım kızım... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben sütüm az olduğu için gece ve gündüz birer kere veriyorum ama bu durum beni çok üzüyor baska mama veren var mı varsa nekadar ve kaç kez veriyorsunuz?

2. 28 Mart 2009
  3. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende seninle aynı durumdayım.sütüm yetmiyor gibi geliyor bana kızım doymuyor ve doğal olarakta yarım saate bir uyanıyor ve ağlıyor,meme verince susuyor demekki doymuyor.bende arada mama takviyesi yapıyorum.dr lar her ne kadar verme sütün yeter deselerde biz bebeğimizide kendimizide daha iyi biliyoruz.milupa veriyorum akşamları yatarken ve bazende gündüz duruma göre yani.inşallah biberonla içmeye alışıp emmeyi bırakmazlar.

4. 28 Mart 2009
  5. karakuzummm

karakuzummm yakışıklı oğlum ozan'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende veriyorum maalesef aynen sizin gibi durumum yarım saatte değil 15 dakikada bir kalkıyor emmeye bende çok mutsuz oluyorum mama verirken ama napalım başka çaremiz yok.

6. 28 Mart 2009
  7. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yani bu bebişler sürekli emmek mi istiyor.nasıl ya gecede mi damla.

8. 28 Mart 2009
  9. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebişlerin her ağlaması acıktıkları için olamaz ama yaa. yani nasıl 15 dk da bir acıkabilir ki? bence emme duygusunu tatmin etmek için emiyorlar. acıktıkları için değil. bunun da tek çözümü emziğe alıştırmak bence.

10. 28 Mart 2009
  11. karakuzummm

karakuzummm yakışıklı oğlum ozan'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım gecede aynı :ecrin_bebek:
    canım emziği atıyor ya tutmuyor aç olunca itiyor diliyle. memede uyuyunca 15 dakikada bir acıkıyor maalesef.:ecrin_bebek:

12. 28 Mart 2009
  13. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    emzik düşüncede ağlıyor benimki o da ayrı bi rezillik gece gece yani.2 dk bir kalk emziği tekrar sok ağzına.ondanda vazgeçtim.ooof of...

14. 29 Mart 2009
  15. cerez

cerez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    peki emzige nasil alistircaz ya??
    almiyor benim hatunkizim.. aldigi zamanlarda uyuya kalsin mesela.. uykuda agzindan düstümü yine uyaniyor, ayni rezillig al bastan

al bendende o kadar

16. 29 Mart 2009
  17. evk

evk DORUK 10 MART Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde sütüm yetmiyo bebişime.bende mama takviyesi yapıyorum ama günde 4 kere falan 60 cc veriyorum benimki biraz obur.zaten sürekli memede duruyor yapışık ikiz gibiyiz oğluşumla :)

18. 30 Mart 2009
  19. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    emzik düşmesi gerçekten başa bela. ben uykuya dalınca kendim alıyorum ağzından ve biraz pış pış yapıyorum o zaman aramıyor. ama uyanıkken düştüğünde kıyamet kopuyor tabii. bir de emziğe alışmayan bebişlere chicco nun damaklı kauçuk emziğini önermiş doktor. topiclerin birinde görmüştüm. bizimki de ondan kullanıyor hemen alıştı. ama tabii ki emziğin hijyeninin sağlanması da ayrı bi sorun. tam emerken ağzından düşüyor. yıkayıp getirene kadar ağlamaya başlıyor. en iyisi bi tane de yedek bulundurmak. ben emziği bulunsun belki lazım olur diye almıştım. alıştırmayı düşünmüyordum. şimdi bu emziğin başına bişey gelirse ayvayı yedik diyoruz :)