Mart Basi Anneleri.. Balik Burcu Ccocuğu

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve B&M tarafından 19 Eylül 2007 başlatılmıştır.

19 Eylül 2007
    Konu Sahibi : B&M
  1. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    20 SUBAT 20 MART

Balık burcunda doğan çocuk, çekingen, mahçup ve utabgaçtır. Aslında resim, müzik, edebiyat gibi konularda kabiliyetli olan çocuk bir hayal aleminde yaşar. Onun için her masal bir gerçek sayılabilir. Çocuk kendi haline bırakılırsa daha da içine kapanır ve hayalleriyle başbaşa kalmayı tercih eder. Anne ve babanın ona büyük sevgi göstermesi, yaşına uygun çocuklarla arkadaşlık etmesini ve dışa dönmesini sağlamaları lazımdır. Çocuk neşeli ve dostluk seven bir tip olduğu için böyle ilişkiler onun yavaş yavaş mahçupluktan sıyrılmasını sağlar.

Çocuk, okulda zekası sayesinde derslerini çabuk kavrar. Ama sert bir söz veya bakış onun kırılmasına ve derslerden soğumasına yeterlidir. Öğretmenin da çocuğu anlayarak yumuşak davranması lazımdır. Böylece çocuk hem öğretmenini hem derslerini sever. Çocuk küçük yaşta güzelliklere olan düşkünlüğünü de blirtecektir. Resim yapması, kitap okuması, müzik dinlemesi için onu teşvik etmek çok yerinde olur. Böylece çocuk, güzellik arzusunu tatmin eder ve yeteneklerini de yavaş yavaş ortaya koyar. Bu çocuk aynı zamanda kıskançtır. Kardeşlerini ona tercik etmek de onun huzurunu kaçırır.

Hassas, duygusal, hayalperest ve sempatiklerdir. istediklerini tatlılıkla ve güleryüzüyle yaptırırlar. Hayal aleminde yaşarlar. Ona güven vermelisiniz. Sert tavırlar ve istediklerinin yapılmaması onların hemen kırılmasına, küsmesine ve kısa sürede gözyaşları içinde kalmalarına neden olur. Çok hassa yapıya sahiptirler ve çok kolay kırılırlar.

Çok nazik çevrelerini incitnek istemeyen ve buna göre davranışlarda bulunan Balık çocukları kendisinede böyle davranılmasını isterler. Olaylara ve çevresine karşı gelmek yerine uyum sağlamayı tercih ederler. Çevresindekileri olduğu gibi kabullenen ve iyi yönlerini gören Balık çocukları, insanlara yardım eden ve her türlü sorunlarında yanında olan bir yapıya sahiptirler

2. 19 Eylül 2007
  3. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    vay be ne çocuk doğururmuşum:dance:
    daha doğrusu daha dogmadıda dogcak allah nasip ederse benım mınık oğluşumda balık burcu olcak inşallah

4. 19 Eylül 2007
  5. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde Bebişim Nasip Olursa Balik Olcek Daa Cinsiyetini öğrenemedik 10 Ekimde Insallah Yasemin.allah Bebeğine Sağlikli Uzun ömürler Versin

6. 19 Eylül 2007
  7. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ALLAH SAĞLIKLI SIHATLİ VE HAYIRLI EVLATLAR DOĞURMAYI VE BÜYÜTMEYİ :1hug::1hug:NASİP ETSİN HEPİMİZE CNM

8. 19 Eylül 2007
  9. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de bebeğim balık burcu olacak ama inşallah bu özellikleri taşımaz:))

10. 19 Eylül 2007
  11. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Birde Ben Sey Duydum Balik Bebekleri Alti Temiz Karni Tok Oldunda öle Kendi Haline Birakirsaniz Uyuyomuş Ve Fazla Zahmet Vermiyomuş Balik Bebekleri Tabi Sağliği Yerindeyse :))))))

Allah Kucana Almayi Nasip Etsin R2d2

12. 19 Eylül 2007
  13. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benim bebişimde balık olcak

14. 19 Eylül 2007
  15. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim canım çok sağol. Sen de inşallah.

16. 19 Eylül 2007
  17. mohini

mohini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    biz de balık burcu olucaz... aşırı duygusal olacağı düşüncesinden çok memnun değilim doğrusu... çok üzülür o zaman çünkü.... ama hayalci olması güzel... bu yaratıcılığını geliştirir... üstelik sanat dallarına ilgi duymasından da memnun olurum... sonuç olarak yetiştirecek olan bizleriz... ne burcu olursa olsun bizim eserimiz olacak bir bakıma....

18. 21 Eylül 2007
  19. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    aaa ne güzel egedenizi yaseminsende 4 mart benimde 4 mart