Maşallah demenin önemi

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve clochette tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : clochette
  1. clochette

clochette Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    konuyu nereye acacagimi bir turlu bilemedim buraya actim:uhm:
    dun esimle yuruyuse ciktik yolda giderken karsidan bisikletli bes alti yaslarinda bi oglan cocugu geliyordu Pakistanli bi cocuk ama oyle guzel oyle guzelki masallh yani uzaktan bakinca gozlerini alamiyosun cocuktan yanimizdan gecene kadar hayran hayran baktim tam gecip giderken esimede dedimki su cocuktaki karizmaya bak Allahim nekadar guzel diyessiye...
    arkadan bi ses geldi oyle bi dustuki hemen kostuk kiyamam bisiklet bi tarafa cocuk bi tarafa hem agliyo hem kalkamadi esimde ilk yardim biliyo ilgilendi kontrol etti biseyi yok sadece cani acimis doktora goturelim dedik iyiyim dedi o sirada kuzeni geldi oda on yaslarinda falan oda ayni guzellikte masallh artik kalkti beraber gittiler evlerine ama esim tum gun bana cok kizdi niye masallah demiyosun diye aslinda herzaman guzel gordugum herseye derdimde bu defa kulagimda muzik vardi belki ondan dusunemedim
    ben sanirdimki kiskanarak bakarsan nazar deger ama ben severek begenerek bakmistim:çok üzgünüm:
    sizce bu masallah demedigimdenmi oldu ben cok kotu oldum kimbilir benim yuzunden cocugun kafasinda kac tane hucre oldu:çok üzgünüm:

2. 31 Mayıs 2009
  3. bonita

bonita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nazar acayip birşey..Bence maşallah deyin her zaman gerçekten öyle bir enerji fırlatılıyorki gözlerden karşısındaki insanı kötü etkiliyor.Ben her zaman boncuk takarım...Beğendiğiniz kimselere maşallah deyin mutlaka

4. 31 Mayıs 2009
  5. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bende beğendiğim biri oldumu maşallah derim

6. 1 Haziran 2009
  7. melik_riza

melik_riza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya gerçekten maşallah kelimesini bi çok insan bilmio nazara inanıyorummm.kuranda bile var yanii

8. 1 Haziran 2009
  9. be_reN

be_reN I'm takin back my love Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende cok ınanırım nazara..tabııkı soylemek lazım..bende kullanırım sureklı..ne olur ne olmaz...

10. 1 Haziran 2009
  11. hawana

hawana Guest

amaaan kıyamam....suçlu hissetme canım sen kendini belki tamamen tesadüftür...çok nazarın değer mi başkalarına?

bundan sonra dersin unutmazsın bak çocuğa da bişey olmamış çok şükür biraz canı acımış sadece...üzme kendini... :teselli:

12. 1 Haziran 2009
  13. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ya... Düşünmen yeter..
    Bak bu kadar üzüldüğüne göre kesinlikle kem gözden değil elbette.
    Annelerin bazen çocuklarına bile nazarları değer.

14. 4 Haziran 2009
  15. clochette

clochette Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok tesekkur ederim ilginize bende baska nazara inanan yok sanmistim kimse yazmayinca meger sonradan yazanlar olmus gormemisim sagolasiniz arkadaslar allah hepinizi nazarlardan korusun
    bonitaa.s.:1hug:
    copcua.s.:1hug:
    melik_rizaa.s.:1hug:
    be_rena.s.:1hug:
    hawanaa.s.:1hug:
    melekberkea.s.:1hug:
    opuyorumnanaktan

16. 4 Haziran 2009
  17. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    çoook önemli evet çünkü öyle diyerek o kişiyi Allah'ın korumasını ,sakınmasını, beğenimizden bir

kıskançlık zarar gelmemesini temenni ediyoruz .... benim arkadaşımın annesi kızını bayılttı gözlerimin

önünde ne kadar etkili bilemem ama anında düştü bayıldı kız annesinin iltifatını duymamaışken...

18. 4 Haziran 2009
  19. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    bende maaşallah ın önemine çok inanırım.sürekide kullanırım.taşındığım evimde bahçemi çok beğendimsürekli çok güzel dedim ama maaşallahı unuttum ve bahçeme nazar deydi sararmalar oldu çok üzülüyorummafoldumben