Mavala ürünlerini kullanan var mı?

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve tansa tarafından 1 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1 Eylül 2007
    Konu Sahibi : tansa
  1. tansa

tansa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar tırnaklarım berbat bir şekilde kırılıyooo ve uzamıyooo acaba aranızda mavala kullanan varmı lütfen bir allahın kulu şu garibe cevap yazsın acilen

2. 1 Eylül 2007
  3. tansa

tansa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

4. 1 Eylül 2007
  5. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben mavala kullandım çok memnun kaldım tırnak sertleştirmek için çok güzel

6. 1 Eylül 2007
  7. tansa

tansa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mavala sizce uzamayan kırılan tırnalar içinde idealmi bana birileri cevap yazsın arkadaşlar

8. 3 Eylül 2007
  9. simay_simay

simay_simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım sen önce doktora gitsende bir kan tahlili yaptırsan.demir eksikliğinmi var, ne varda böyle kırılıyor.
    Saçımız dökülüyor şampuan arıyoruz,tırnağımız kırılıyor sertleştirici arıyoruz yani önce bir doktordan sorsak çinkomuz mu eksik ondan mı dökülür,demirmi yok ondan mı kırılıyor.dışardan ne yaparsak yapalım içten desteklemedikten sonra bir işe yaramaz.
    ben gittim demir eksikliği var dedi.demir ilacı verdi.kullanmaya daha yeni başladım.süper tırnaklarım uzuyor falan diyemem daha yeni kullanıyorum.

10. 4 Eylül 2007
  11. tansa

tansa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağolasın arkadaşım görüşlerin için danke schönnnnnnn...................

12. 5 Eylül 2007
  13. gula

gula Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar ben yeni katıldım aranıza.Konu ilgimi çekti ve cevap yazim dedim tırnakların kırılması vucuta bi vitamin eksik olabilir ve önce bi cilt doktoruna git o sana ilaç önericek zaten.Kafana göre alma paran çöpe gider canım

14. 7 Eylül 2007
  15. MakeupBetul

MakeupBetul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

TIRNAKLARIN GÜÇSÜZ OLUŞU ÇABUK KIRILMALARI GENELLİKLE KALSİYUM EKSİKLİĞİNDEN OLUR ÇÜNKÜ TIRNAKLARI O BESLER EĞER KİŞİ DÜZENLİ SÜT İÇİYORSA BÜYÜK İHTİMALLE BU SORUNU YAŞAMAYACAKTIR BUNUN YANINDA KASİYUM İÇEREN YİYECEKLER BEYAZ PEYNİR KAŞAR YOĞURT VS. YENİLMESİ GEREKİR

Günlük Kalsiyum İhtiyacı

0-6 ay bebek 360 mg
    6 ay - 1 yaş 540 mg
    1 - 10 yaş 800 mg
    11 - 18 yaş 1000 mg
    Erişkin kadın - erkek 800 mg
    Hamile kadın 1200 mg
    Emziren kadın 1200 mg
    Menapozdaki kadın (östrojen almayan) 1200 mg

EĞER SEN SÜT İÇMEYEN BİRİYSEN İSTEDİĞİN ÜRÜNÜ KULLAN GEÇİCİ DÜZELTİR ÖNCE TEMELİ SAĞLAM ATMAK GEREKİR MANTIKLI OLANI BU VÜCUTTAKİ HER ORGANIN BİR GÖREVİ VAR YEDİĞİNİZ İÇTİĞİNİZ HERŞEYİN YARARI VE ZARARI VAR BU ORGANLARA KEMİKLERİ DİŞLERİ VE TIRNAKLARI BESLEYEN KALSİYUM DUR

16. 7 Eylül 2007
  17. avukat

avukat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben mavala kullandım tırnak sertleştiricisi inanılmaz iyi bunun yanında avon un 7 gün oje sürülmeden sabah akşam sürülen bir kürü var o da sararan ve kırılan tırnaklar için çok iyi.

18. 12 Eylül 2007
  19. icel

icel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    mrb canım. sertleştirici ve besleyivi ayrı şeyler aslında, mavalanın sertleştici bir ojesi var ama beslemiyor,tırnak ucuna sürülüyor ve kırılmasını önlüyor.Besleyivi olarak kuaförler trind tavsiye ediyolar yani odaha iyi.Hem besleyicisi 3 yada 4 tane hafif ojeli gibi durmasını istiyosan pembe rengini alıp french de yapabilirisn.sally hansan bu iki markaya göre biraz daha kötü. Ha bide LAYLA diye bi marka geldi, italyan markası,tekin acarda satılıyo,onun ürünleini bilmiyorum ama ürünlerini inceledim akşamdan sürüyosun sabaha soyuyosun yani diğer markalar gibi tırnağında kalıp silip yenilemek zorunda kalmıyosun, bana iyi gibi geldi.
    ucuz bi marka istersende flormarın kalsiyumu sertleştiriyo eğer düzenli kullanırsan...Doğal olarakta limon yağı yada gliserin (yanlız gliserin tırnakları biraz sarartıyor).