mavi gül..............

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve BENOZ tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  30 Haziran 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Uzun çok uzun yıllar önce mutluluk ve güzellik içinde yaşayan bir topluluk varmış.Başarılı,sevecen,dürüst insanlarmış bunlar.Bu toplumu çekemeyen komşuları ise mutluluklarını bozmak için çeşitli planlar kurar dururlarmış.Amaçları ise kaleyi içten işgal etmekmiş.Hemen işe koyulmuşlar tabi.Kısa bir zaman sonra bu mutlu toplulukta isyanlar ve kavgalar başlamış.Bunu fırsat bilen diğer topluluklar ise hemen savaş açmışlar.Kendi iç savaşları yetmezmiş gibi birde, diğer toplumlarla yıllarca savaşıp iyice yılan bu insanlar göç etmeye karar vermiş. Savaştan arta kalanlar yollara düşmüşler huzuru bulmak için. Dolanıp durmuşlar.Ve bir gün bir tipinin ortasında kalmışlar.Ama ne tipi; tam 15 gün sürmüş.Bittiğinde ise bulundukları yerin dağlarla korunaklı bir yer olduğunu keşfetmişler.Güneşin güzel ışınları karlarda dans ederken, uzakta başını gökyüzüne kaldırmış duran MAVi bir gül görmüşler.Saatlerce bu güle bakıp hayal kurmuşlar.Bu gül onları öylesine etkilemiş ki, çiçeğin bir sihirli, bir gücü olduğuna inanmışlar. Nasıl inanmasınlar ki soğuk bir bölgede sıcağı seven bir gül duruyor.Bu çiçeğin onları koruyacağına inanmışlar ve oraya yerleşmeye karar vermişler.Yıllarca mesut yaşamışlar; eski güçlerine tekrar kavuşmuşlar bu bölgede.Tabi biricik gülleri de onları yalnız bırakmamış; her yıl ayni yerde ve zamanda çıkmaya başlamış. Ünleri yine tüm dünyayı sarsmaya başlayınca herkes şaşırıp kalmış bu işe.Gel zaman git zaman bir gün MAVİ gül çıkmamış.Hemen ertesinde ise o mutlu toplulukta kaybolmuş.Ticaret yapan kervanlar bir gün bu ülkeye gelince o topluluğu bulamamışlar.Kimse o güzel insanların ve gülün akıbetini çözememiş.O toplumdan ise sadece ağızdan ağza söylenen şu sözler kalmış :

  " - Saflığın, Dürüstlüğün,Sevginin,Onurun,Mutluluğun,Özgürlüğün çiçeğidir Mavigül.

  Bizler bu çiçek sayesinde sevgiye ve özgürlüğe ulaştık; Yaşamın gizemine eriştik...Şimdi ise mutluluğa eriyoruz..!Size bir armağanımız olacak.Mavi Gülü size de bırakacağız; Yaşamın anlamını öğrenmeniz için.Bu EFSANE ÇİÇEK dünyanın herhangi bir yerinde ve herhangi bir zamanda ortaya çıkarak sizi şaşırtacak. Onu görenler ise dünyanın en bahtiyar,en mutlu ve şanslı insanları olacaklar. "

  İşte efsane böyle* inanıyoruz ki; herkesin hayalinde yaşattığı bir Mavi Gülü vardır. Mavi gül zerafetin ve sevginin simgesidir.


  sizde sevdiğinize sevginizin simgesi olan Gülü verin..Mavi gül efsanesi,Sevginin ışığı yolunu aydınlatsın
   
 2. 30 Haziran 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 3. HeartLess

  HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2007
  Mesajlar:
  12.846
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.