Maviden Fikralar

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve MAVXIX tarafından 14 Mart 2008 başlatılmıştır.

14 Mart 2008
    Konu Sahibi : MAVXIX
  1. MAVXIX

MAVXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Domatesler

Mary ne kadar ugrassa da bahcesinde yetistirmeye calistigi domateslerin karsi komsudaki kadar guzel kizarmasini basaramaz ve careyi komsusu John Bey'e isin sirrini sormakta bulur.
    Komsu da isin sirrini soyle aciklar;
    "Ben her sabah fideleri suladiktan sonra pantolonumu asagi indirip bir muddet karsilarinda dururum, domatesler de utanclarindan kipkirmizi olurlar."
    Mary hemen uygulamaya gecer ve bir hafta sonra bu kez John sorar:
    "Nasil bir gelisme varmi domateslerde?"
    Mary'den cevap:
    "Domateslerde bir degisiklik yok ama, salataliklari bir gormelisin!"

Şeytanı da
    Fazlasi ile zampara olan bir adam tövbekar olmak istemis. Ne yapayim ne edeyim derken "40 gün 40 gece bir magaraya kapanip dua etmesi" söylenmis.
    Eleman magaraya kapanmis. 1 gün 2 gün 3 4 5 derken 39 gün olmus. 39ncu gün disarida bir yagmur bir yagmur, ortaligi sel goturuyor. bir bakmis ki magranin kapisinda yagmur iliklerine kadar islemis bir bayan. Guzel mi guzel. Bayan hemen iceriye girmis. Eleman, bayanin ustunu kurutmak icin ates yakmis. Fakat bayana hic yaklasmamis. Bayan uzerindekilerini kurutmak icin cikartinca, "kendisinin korkutugunu ve adamin kendisine sarilmasini" istemis. Adam sarilirken tovbesini bozmak istemiyor fakat bayan cilvelenince tovbe diye sey kalmiyor ve is bitiyo. Sevismenin ardindan kadin kahkahalar ile gulmeye baslayinca merakla sormus.
    - Neden guluyosun ?
    Kadin:
    - Ben seytanim. Senin tovbeni bozmak icin geldim ve basardim. demis.
    Bu sefer adam kahkahalarla gulmeye baslamis ve bu sefer
    - Niye guluyosun ? diye kadin sormus.
    Adam:
    - Bu dunyada becermedigim bi seytan kalmisti . Onu da becerdim ya, bosver gerisini. demiş.

Sünnetçi
    Sünettçinin biri her sünnet ettiğinden kestiği parçayı saklarmış hatıra olsun diye...
    Gel zaman git zaman bu parçalar o kadar çoğalmış ki, evde bir koli dolusu kupkuru meşin gibi parça...
    Düşünmüş ne yapçam bunları diye... Atmaya da kıyamıyo hatırası var... En son bişey gelmiş aklına... Gitmiş bir ayakkabıcıya, anlatmış durumu "bu parçalardan bana işe yarar bişey yap" demiş...
    Ayakkabıcı "Yaw olurmu öle şey" demiş, ama sünnetçinin ısrarlarına dayanamayıp "Peki peki... bir hafta sonra uğra" demiş...
    Bir hafta sonra gitmiş bizimki... Ayakkabıcı "hazır senin şey, al bakalım beğencen mi" demiş.
    Sünnetçi bakmış bir CÜZDAN!...
    "Yahu..." demiş "O kadar parçadan sadece bunu mu yapabildin?..."
    "Çaktırma abi.." demiş ayakkabıcı,
    "Biraz okşayınca bavul oluyor!.."

Metroda Neden Olmaz
    İki ibnenin cani yatmak ister, ama bu isi yapacak mekan bulamazlar. Birinin aklina bu isi metronun son vagonunda yapmak gelir. Giderler metroya ama beklenen tren bir türlü gelmez. Sonra aralarinda su diyalog geçer,
    -"Oglum gel burada istasyonda halledelim?"
    -"Oglum nasil olur?"
    -"Bu Türk toplumu hiçbirseye tepki göstermez. Bak sana bunu bir örnekle gösterecegim. Simdi su "Sigara Yçilmez" tabelasinin altinda bir sigara içecegim ve
    kimse bir tepki göstermeyecek."
    Adam dedigini yapar ve kimse bir tepki göstermez. Sonra oracikta birlikte olurlar ve mutlu bir sekilde oradan ayrilirlar.

Bir baska gün baska iki kisi ormana mangal yapmaya gitmek için metroya giderler.
    Ama bekledikleri metro bir türlü gelmez. Adamlardan biri mangali metroda yakalim der. Digeri ;
    -"Olur mu ya metroda mangal yakilir mi?" der.
    Digeri, -"Bu Türk toplumu hiçbirseye tepki göstermez. Bak sana bunu bir
    örnekle kanitlayacagim, simdi gidip su -"Sigara Içilmez" tabelasinin altinda durup bir sigara yakacagim, ve kimse bir tepki göstermeyecek...
    Digeri panik bir sekilde atilir:
    -"Sen ne diyon oglum! geçende birisi su tabelanin altinda bir sigara içmeye kalktida oracikta z...ktiler adami!"

2. 14 Mart 2008
  3. MAVXIX

MAVXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Maskeli Balo

Evli bir çift cadilar partisine davetliydi. Disariya çikmak için hazirlanirlarken kadinin migreni tuttu, evde kalmak zorundaydi. Kocasina partiye yalniz gitmesini, onun eglencesini bozmak istemedigini söyledi. Biraz tartistiktan sonra adam kostümünü giydi ve partiye gitti, kadin da birkaç aspirin alip yatti. Biraz uyuduktan sonra kendini
    daha iyi hissederek uyandi ve partiye giderek kocasina sürpriz yapmaya karar verdi.
    Tam hazirlanirken "acaba ben yaninda degilken kocam neler yapiyor" diye düsündü ve kocasinin kendisini tanimamasi için degisik bir kostüm giyerek partiye gitti. Oraya vardiginda bir kenarda onu izlemeye basladi. Kocasi arka arkaya degisik kizlarla ve onlarla çok yakinlasarak dansediyordu, nereye kadar gidebilecegini görmeye karar verdi. Onunla çok samimi bir sekilde dansetmeye basladi, kulagina disariya çikabileceklerini fisildadi. Arabalardan birine girerek sevistiler ve geceyarisindan
    önce maskeler çikarilmadan kadin eve gitti, kocasinin dönüsünü beklemeye basladi. Adam sabaha karsi 01.00 sularinda eve döndü ve dogru yataga gitti. Kadin "parti nasildi kocacigim" diye sordu, adam da "sen siz hiç eglenemedim tatlim" diye yanitladi. "inanmiyorum" diye cevapladi kadin "bahse girerim çok eglenmissindir. "gerçekten hayatim. Partiye gittigimde bazi arkadaslarla sikildik alt kata inip bütün gece poker
    oynadik. Fakat kostümümü ödünç verdigim o Allah'in cezasi herif harika vakit geçirdi".

4. 14 Mart 2008
  5. MAVXIX

MAVXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    KARPUZCU

Bir gün padişahın biri bir emir vermiş;
    - ''çevreden geçen tüm seyyar satıcıları bana getirin'' demiş. vezirleri dışarı çıkmış bir bakmışlar erik satıcısı geliyo hemen yakalayıp padişahın yanına götürmüşler.
    padişah;
    - ''bütün eriklerin *ötüne sokulmasını'' emretmiş.
    onlarda yapmış bu arada adamda can acısından ağlayıp duruyormuş arkadan elmacı gelmiş onada aynısını yapmışlar o dahada fazla ağlamış ondan sonra da ayvacı padişah yine aynı emri vermiş ama bu sefer ayvalar girdikçe ayvacı gülüyormuş bu padişahın dikkatini çekmiş;
    - ''bundan önce gelenlere daha küçüğünü sokturdum ama onlar ağladı sen niye gülüyorsun'' diye sormuş.
    ayvacı;
    - ''ben arkadan gelen karpuzcuyu düşünüyorum'' demiş...

6. 14 Mart 2008
  7. MAVXIX

MAVXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ÇILGIN MORUK
    Yaşlı bir amca parkta bir banka çökmüş etrafi seyrediyormuş....Derken yanina bir delikanlı gelmiş ki saçları yeşil, kırmızı, turuncu, mavi, sarı renk boyalı... Adam çocuğa bakakalmış....çocuk da küstah bir sesle:
    - "Ne var moruk, sen hayatında hiç çılgınca bir şey yapmadın mı" demiş.. Adam gülümsemiş:
    -"Yaptım.. bir seferinde çok sarhoştum ve bir papağanı becermiştim.. şimdi de yoksa bu çocuk benim oğlummu diye merak ediyorum..."

8. 14 Mart 2008
  9. MAVXIX

MAVXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    KARIŞIKLIK
    Temel öksürükten Dursun'da kabızlıktan şikayetçidir. Beraber doktora giderler.
    Doktor Temel'e öksürük şurubu Dursun'a da mushil verir. Bunlar ilaçları karıştırırlar.
    Bir hafta sonra doktor Temel'e;
    - ''Nasıl oldun? Hala öksürüyor musun?''.
    - ''öksürmeye cesaret bile edemiyorum doktor bey''...

Gencin Dramı
    Bir genç bir gün yanında bi kızla eve gelir;
    - ''Anneeee Babaaaaa işte evleneceğim kadını sizle tanıştırmaya geldim''.
    Neyse aile işte konuşur, kahveler içilir. Gencin babası oğlunu bir kenara çeker ve oğluna gizli gizli bir şeyler söyler;
    - ''Oğlum annen beni yatakta hiçbir zaman mutlu edemedi ben de mutluluğu başka kadınlarda aradım. İşte bu kızı tanıyorum o senin kardeşin''.
    Çocuk bunu duyunca şoka girer ve yıkılır.
    Neyse aradan biraz süre geçer ve tekrar bir kızla eve gelir ve yine aynı tanışma faslı...
    Ve baba yine oğlunu kenara çeker o kızın da kardeşi olduğunu söyler.
    çocuk artık hem bıkmış ve hayata küsmüş bir şekilde annesine gider ve bütün olayları anlatır.
    Annesi'de şöyle cevap verir;
    - ''Oğlum sen onun dediklerine kafanı takma, o senin gerçek baban değil''.

SAYISAL
    Adamın biri bir bankaya girmiş ve bankadaki görevli kadına:
    ".mına kodumun bankanızda boktan bir hesap açtırmak istiyorum" demiş. Kadın bir anda böyle bir laf beklemediği için şaşırmış ve afallamış...
    - "Afedersiniz anlayamadım, tekrar eder misiniz?" demiş. Bunun üzerine adam:
    ".mına kodumun bankanızda boktan bir hesap açtırmak istiyorum" demiş tekrar, kadın çok bozulmuş ve:
    - "Aman beyfendi sözlerinize dikkat edin lütfen ve lütfen ne istediğinizi kibarca söyleyin" demiş. Neyse adamda hiçbir değişme yok, aynı lafı tekrar tekrar söylemiş. En sonunda bankodaki kadın dayanamamış ve
    "Ben sizi müdürümün yanına götüreyim, derdinizi ona anlatın" demiş. Müdürün yanına gitmişler adam gene aynı şekilde müdüre isteğini iletmiş. Müdür:
    - "Beyfendi elemanım son derece haklı, bu şekilde konuşursanız korkarım size yardımcı olamayacağım, lütfen bu şekilde konuşmanızın nedenini anlatır mısınız?" demiş.
    Bunun üzerine adam
    "Azına sıçtımın sayısal lotosunda en büyük ikramiye bana çıktı ve bunu .mına kodumun bankanızda boktan bir hesap açtırarak değerlendirmek istiyorum"demiş...
    Bu lafı duyan müdür eliyle bankodaki bayanı işaret ederek:
    - "Ve bu *rospu size yardımcı olmuyor ha...?"

10. 14 Mart 2008
  11. CHOCOLATEA

CHOCOLATEA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    SAYISAL
    Adamın biri bir bankaya girmiş ve bankadaki görevli kadına:
    ".mına kodumun bankanızda boktan bir hesap açtırmak istiyorum" demiş. Kadın bir anda böyle bir laf beklemediği için şaşırmış ve afallamış...
    - "Afedersiniz anlayamadım, tekrar eder misiniz?" demiş. Bunun üzerine adam:
    ".mına kodumun bankanızda boktan bir hesap açtırmak istiyorum" demiş tekrar, kadın çok bozulmuş ve:
    - "Aman beyfendi sözlerinize dikkat edin lütfen ve lütfen ne istediğinizi kibarca söyleyin" demiş. Neyse adamda hiçbir değişme yok, aynı lafı tekrar tekrar söylemiş. En sonunda bankodaki kadın dayanamamış ve
    "Ben sizi müdürümün yanına götüreyim, derdinizi ona anlatın" demiş. Müdürün yanına gitmişler adam gene aynı şekilde müdüre isteğini iletmiş. Müdür:
    - "Beyfendi elemanım son derece haklı, bu şekilde konuşursanız korkarım size yardımcı olamayacağım, lütfen bu şekilde konuşmanızın nedenini anlatır mısınız?" demiş.
    Bunun üzerine adam
    "Azına sıçtımın sayısal lotosunda en büyük ikramiye bana çıktı ve bunu .mına kodumun bankanızda boktan bir hesap açtırarak değerlendirmek istiyorum"demiş...
    Bu lafı duyan müdür eliyle bankodaki bayanı işaret ederek:
    - "Ve bu *rospu size yardımcı olmuyor ha...?"[/QUOTE]

Ya Biraz açık küfürü bol ama hakkaten çok güldüm ve hala gülüyorum. :roflol::roflol::roflol::roflol:

12. 16 Mart 2008
  13. cidy

cidy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  14. 19 Mart 2008
  15. fatto

fatto DÜNYAYI KURTARAN KIZ Üye