Maya Burcunuz Ruhsal Enerjinizi Belirliyor !

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve suri tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  19 Ekim 2009
  Konu Sahibi : suri
 1. suri

  suri peri Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]
  Maya burcunuz ruhsal enerjinizi belirliyor!

  Maya takviminin bize sunduğu rehberlik ruhsal evrime dair bir rehberliktir. Haberimizi okuyun, kendi Maya burcunuzu bulun!

  Mayalar’ın astronomik gözlemlere değil şamanik vecd hallerine dayanarak oluşturdukları Tzolkin (Zolkiin) takvimi, evrenin ruhsal enerjilerinin akışını açıklar. Bu yönüyle de maddesel olan diğer tüm takvimlerden ve astrolojik sistemlerden ayrılır.

  Imix: Timsah
  Timsah 20 günlük döngünün başlangıcıdır, yani ilk burçtur. Bilincin herhangi bir safhasının başlangıcında, ego veya birey bilinci hala zayıftır. Ve kolektif zihnin derin sularından hala tam olarak ayrılmadan ortaya çıkan bu ego veya öz bilinç, zamanın hakim ruhundan etkilenir. Bu sayede Timsah gününde doğanlar, yaşadıkları toplumun ruhunda var olan tüm değerleri yansıtabilirler. Timsah koruyucu ve baskındır, tıpkı bir annenin yavrularını koruması gibi. Bu günün sembolünde doğanlar genellikle pozitif ve çalışkandır.

  Kişilik: Enerjik, yaratıcı ve başlatıcı. Ebeveyn gibi koruyucu ve baskın. Hassas ve özel.

  Temel engeli: Reddedilme duygusundan özgürleşmek, özellikle de ebevbeynlerden.

  Çözüm: Bir iş kurmak veya bir yuva yapmak. İçe yönlendirilmiş güçlü ve olumsuz duyguların yol açtığı zararları iyileştirmek için güçlü bir ilaçtır.

  Ik: Rüzgar
  Mayalar’a göre Rüzgar, Tanrı’nın nefesidir. Rüzgar gününde doğan insanlar bu Tanrısal gücü yoğun şekilde taşırlar. Yaşam enerjileri ve yaratıcı ilhamları çok yüksektir. Eğer Rüzgar insanı, içini dolduran bu enerjinin kendi egosu değil de ilahi nefes olduğunu bilerek hareket ederse, neredeyse sonsuz bereketli bir enerji ile donanır, ve bir yaz akşamı esen tatlı bir rüzgar gibi olur. Aksi takdirde bu gücün egosundan kaynaklandığını düşünürse, bir kasırga gibi esebilir ve bu gücü yanlış şekilde kullanabilir.

  Kişilik: Konuşkan, zihinsel, çevik, zeki ve çok yönlü. İdealist ve romantik. Modanın farkında veya sanatçı.

  Temel engeli: Sorumluluklar ve mecburiyetler ile ilgili korkular, kararsızlık ve kendini adayamama.

  Çözüm: Daha iyi iletişim kurmak üzerine eğitim ve öğrenim görmek.

  Akbal: Gece
  Mayalar’a göre Gece burcunda doğan insanlar hem yin (dişi) hem de yang (erkek) enerjinin bilgeliğini tüm yaşam alanlarında taşırlar. Dilsel yetenekleri gelişmiştir. Çok iyi yazar ve konuşurlar, ve duygularını çok iyi ifade ederler. Sözleri o kadar güçlüdür ki yaralayıcı olabildiği kadar ilham verici ve şifa vericide olabilir. Sanatsal yetenekleri yüksek olduğu gibi psişik yeteneklerde geliştirebilirler. Mayalara göre Gece insanları çok iyi şaman olabilirler.
  Kişilik: Güçlü, mantıklı, organize, derin, düşünceli ve ölçülü. Dayanıklı, içgözlemci.

  Temel engeli: Zihinsel katılık ve paylaşmak ile ilgili sorunlar.

  Çözüm: Sistemler inşa etmek, yapılan her şeyin temelini aramak.

  Kan: Kertenkele
  Mayalar Kertenkele gününde doğan bir insanın hem zengin hem de bilge olacağını söylerler. Eğer dikkatlerini kendi yaşam misyonlarına verirlerse iyi talihin onlara geleceği söylenir. Kertenkele insanı oldukça dünyasaldır ve yaşamında iyi bir sağlığa ve berekete sahiptir. Aile, cinsellik ve sihirli filizlenme bu burcun karakter özellikleridir. Bu insanlar yaratıcı ve üretken bir yaşam sürerler ve genellikle değişmez ancak alışılmadık ilişkileri vardır.

  Kişilik: Liderlik ve performansla ilgili, aktif, dinamik ve seksüel. Etkili, yüksek standartlara sahip.

  Temel engeli: Dengeli bir kişilik sahibi olmak, cinsel olarak olgunlaşmak.

  Çözüm: Performans ile ilgili aktiviteler, detaylar için ter dökmek.

  Chiccan: Yılan
  Mayalar’a göre yılan gününde doğanlar çok yüksek bir spritüel potansiyel taşırlar ve kolaylıkla bir medyum veya ruhsal şifacı olabilirler. Yılan burcunda doğanlar her zaman fark edilir ama genelde onlar hakkında az şey bilinir.
  Kişilik: Kararlı, aşırı uçta, güçlü ve karizmatik. Diğerlerini derinden etkileyen duyguları ve kişisel güçleri vardır.

  Temel engeli: Bilinçli olarak güçlü dönüşümler yaşamak.

  Çözüm: Bilgeliği öğrenmek ve geliştirmek.

  Cimi: Ölüm
  Ölüm burcu Maya takviminde en şanslı burçlardan bir tanesi sayılır. Ölümün sembolize ettiği en temel şey “dönüşüm”dür. Bu, mayalı Kahraman İkizleri insan olmaktan Tanrı olmaya götüren kozmik dönüşüm ile örneklenebilir. Bu burçta doğan insanlar politik bir farkındalığa sahiptir ve çoğu kez kendilerini toplum hizmetine verirler ya da en azından politik olayları takip ederler.

  Kişilik: Güvenlik bilinçli, maddeci, özverili ve yardımsever. Toplum ve politikaya karşı ilgileri ve merakları vardır.

  Temel engeli: İnanç sahibi olmak ve kurbanı oynamaktan vazgeçmek.

  Çözüm: Topluma faydalı olmak.
  Yön ve amaç eksikliğini dönüştürmek için güçlü bir ilaçtır.
   
 2. 19 Ekim 2009
  Konu Sahibi : suri
 3. suri

  suri peri Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Manik: Geyik
  Geyik gününde doğan insanları sembolize edecek bir özellik varsa o da güçlü olduklarıdır. Bu günde doğanlar cinsiyetleri ne olursa olsun belli bir erk taşırlar. Bu burçta doğanlar genellikle konuşkan ve barışçıl insanlardır, ama haklı olduklarını düşündüklerinde gözü pek ve cesurca konuşurlar.

  Kişilik: Huzurlu, cömert, yardımcı, sanatçı ve ilham sahibi. Ayrıca göçebe, açık sözlü ve bireyselci. Yoldaşlığa gereksinim duyar.

  Temel engeli: Bir ilişki içerisinde hem özgür ve bağımsız olmak hem de güvende olmak.

  Çözüm: Kendi kişiliğine güven duymak ve ne kadar tuhafta olsa bu kişilik içinde rahat olmak.
  Başkalarını anlamayı öğrenmede güçlü bir ilaçtır.

  Muluc: Su
  Su burcunda doğanların ağır bir karma taşıyarak bu dünyaya geldiği söylenir. Sağlık problemleri ile hayatları boyunca karşılaşabilirler ve kronik rahatsızlıklardan şikayetçilerdir. Fakat bu onlar için bulunmaz bir fırsattır, bu zorlukların üstesinden gelip inanılmaz başarılı bir hayata imza atabilirler. Su insanı duygusallığı ve kırılganlığı yanında son derece sanatsal yeteneklere sahiptir.

  Kişilik: Duygusal, yaratıcı, psişik, romantik ve fanteziye eğilimli. Yoğun duygular yansıtarak diğerlerini domine edebilir.

  Temel engeli: Kendini kontrol ve sorumluluk meseleleri.

  Çözüm: Devamlılık ve sebat.

  Oc: Köpek
  Köpek gününde doğan bir insanı tipik olarak sembolize edecek şey son derece yüksek bir cinsel enerjiye sahip olmasıdır. Tensel arzuları neredeyse vücutlarından taşacak seviyededir, ve bu yönelim aslında dünyasal ve duyusal olan genel bir eğilimle paraleldir. Lüks düşkünlüğü ve aynı zamanda yaşamda kolayca zevk ve neşe bulmak, Köpek gününde doğan insanlarda tipik olarak görülür. Bir köpeğin sadıklığı ve inancı göz ardı edilemez.

  Kişilik: ışbirlikçi, tutarlı, sadık ve yardımsever. ıyi bir takım oyuncusu ve katılımcı, ama aynı zamanda iyi bir lider. Hayatta çok çeşitliliğe ihtiyaç duyar.

  Temel engeli: Duygusal olgunluk ve baba ile ilgili otorite sorunları.

  Çözüm: Gerekli olduğunda liderliği kabul etmek.

  Chuen: Maymun
  Maymun en şanslı burçlardan birisidir. Bu burçta doğanların evlilik, çocuklar, iş ve para gibi konularda çok şanslı olduğu söylenir. Onlara bir şey öğretmeye gerek yoktur çünkü zaten biliyorlardır. Maymun insanları bu dünyanın doğal sanatçı ve zanaatkarlarıdır. 20 burç içinde ortada olduklarından bir maymun gibi tüm diğer burçların niteliklerinden beslenebilirler. Bu da onların her işten biraz anlamalarıyla sonuçlanır.

  Kişilik: Dikkat çekici, sanatçı, zeki ve duygularını saklamayan. Farklı ilgi alanları, konuşkan ve çok meraklı.

  Temel engeli: Bir işte iyi olacak kadar uzun süre onunla ilgilenmek.

  Çözüm: Yaratıcı çıkış noktaları.

  Eb: Yol
  Yol burcu Mayaların Cennete çıkan merdiven olarak adlandırdıkları yasam spiralini sembolize eder. Sempatik, itaatkar, adanmış, çalışkan işçi ve organizatörlerdir. Yol insanları iş ve seyahat konularında şanslıdır. Kibarlık ve kişisel inceliklerinin merkezinde Hassaslık ve duygusal farkındalık vardır. Pratik bir düşünce tarzlarına sahiptirler.

  Kişilik: Rahat, nazik, titiz ve faydalı. Ayrıca hassas, alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkan.

  Temel engeli: Öfkeyi bastırarak kendini zehirlemek.

  Çözüm: Nasıl hissettiğini başkalarının bilmesini sağlamak.

  Ben: Kamış (Saz)
  Bugünde doğmuş olmak çok talihli bir durumdur. Eski Meksika mitolojisinde bu gün Tüylü Yılanın (Quatzelcoatl), yani ışık getiren Tanrının doğum günü olarak geçer ve tanrıların dünyaya indiği gün olarak bilinir. Bu günde doğanlar üretkendir. Toplumda lider olarak öne çıkarlar ve ebeveyn olarakta talihli ve bilge olurlar. Bu burcun insanları çok çocuk yapmaya eğilimlidir.

  Kişilik: Popüler, bilgili, başarılı ve yetenekli. ılkeler için mücadele eder, bir dava insanıdır. Ona meydan okunduğunda buna karışılık verir.

  Temel engeli: ınatçı olmamak ve katı tavırlardan vazgeçmek.

  Çözüm: ınsan doğasını tanımak.
  Huzurlu ilişkiler yaratmak ve içsel güç ve çözülüm elde etmek için güçlü bir ilaçtır.
   
 4. 19 Ekim 2009
  Konu Sahibi : suri
 5. suri

  suri peri Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Ix: Jaguar
  Jaguar gece görüş yeteneği son derece yüksek bir hayvandır. Jaguar gününde doğmuş olanlarında diğer insanların görmediklerini görmek gibi bir yetenekleri vardır, aynen bir Jaguar gibi. Bu yüksek Şamanik ve psişik yetenekler ile Jaguar insanında kendini gösterir.
  Mayalara göre Jaguar gününde doğanlar zengin olmaya meyillidir. Ama bu zenginliğin bir bedeli vardır ki bu bedel kendini hastalıklarla gösterebilir.

  Kişilik: Gizemli, duyarlı, zeki ve psişik. Din ve spritüelaite ile ilgili. Agresif ama direkt cephe almaktan kaçınır.

  Temel engeli: Karmaşık ve girift insan ilişkilerine sahip olmak.

  Çözüm: Danışmanlık becerilerini geliştirmek.

  Men: Kartal
  Kartal burcu bütünlük ve tamamlanışın sembolüdür. ınsan var oluşunun her seviyesinde mükemmellik için uğraşmayı temsil eder. Kartal insanı yükseklere ulaşabilmek için varlığının merkezinde ve dengede kalmalıdır.

  Kişilik: Bağımsız, hırslı ve gerçeklerden kaçan. Bilimsel, teknik konulara yetenekli , eleştirici ve titiz. Hayat hakkında eşsiz fikirlere sahiptir.

  Temel engeli: Sıra dışı ilişki kalıplarını kabul etmek.

  Çözüm: ınsan doğasını bilmek.

  Cib: Baykuş
  Baykuş burcunda doğanlar faydacı hassasiyetlerinden dolayı çoğu kez statü ararlar ve otorite ile ilgilidirler. Bu çoğunlukla diğerlerinin yanındayken kendilerinin farkında oldukları anlamına gelir. Bu burcun büyük içsel gücü, arkeolojik aramalardan çıkan hazinelere kıyasla çok daha değerli bir bilgeliği insanın kendisinde keşfetmeyi sağlayan sessiz bir iç gözlem imkanı verir.

  Kişilik: Ciddi, bilge, derin, gerçekçi ve faydacı. Hayata karşı katı, statü bilinçli. Ara sıra diğerleri tarafından domine edilir. Yüksek standartları vardır.

  Temel engeli: Öz farkındalık ve kendine güvensizlik sorunlarını aşmak.

  Çözüm: Kariyerinde yükselmek. Her ne yapıyorsa onda üstün olmak.

  Caban: Toprak
  Klasik astrolojinin tersine buradaki Toprak, çok yüksek bir entelektüel ve zihinsel yeteneği sembolize eder. Toprak gününde doğan birinin zihinsel aktivasyonu o kadar yüksektir ki, bu onun doğayla olan bağının kopmasına yol açabilir. Bu, Toprak burcu insanının hayatta ki en büyük engelidir ve bunu aşmak için doğa ile olan bağını tekrar kurmalı ve korumalıdır. Hangi cinsiyette olursa olsun Toprak insanının erkeksi bir karakteri olur. Toprak insanları Meditatif ve vizyoner oldukları kadar tartışmacı veya karışık zihinli olabilirler.

  Kişilik: Zihinsel olarak aktif, rasyonel, akıllı ama pratik. Genellikle liberal ve ilericidir. Çoğu kez tartışmacıdırlar. Güçlü kanaatleri vardır.

  Temel engeli: Kendi hayatını bir plana uygun şekilde yürütmek.

  Çözüm: Daha esnek ve sabırlı olmak.
  Gezegenimiz Dünyanın geçirdiği frekans değişimii anlamak için güçlü bir ilaçtır.

  Edznab: Bıçak
  Bıçak burcunda doğan insanlar dünyayı siyah ve beyaz olarak görmeye eğilimlidirler. Bu olayları doğru ve yanlış olarak görme yaklaşımı bu burcun insanlarını önce kendilerine bakmaya ve olabileceklerinin en iyisi olmaya götürür ki bu da onların olumlu bir yönüdür. Fakat diğer insanlarda gördüklerini çok direk ve kırıcı şekilde ifade etmek gibi bir alışkanlıkları vardır.

  Kişilik: Pratik, mekaniğe meğilli, iyi organize olmuş. Sosyal, ama yakın ilişkilerde zorlanır. Uzlaşmacı ve özverili ama öfkesini bastırır.

  Temel engeli: Kendi menfaatini düşünmek ile kendini kurban etmek arasında kalmak.

  Çözüm: Diğerlerinin liderliği ele almasına izin vermek.

  Cauac: Fırtına
  Mayalı şamanlar, Fırtına burcunda doğan insanların bu hayata gelirken üzerinde çalışacakları büyük bir karmik yük getirdiklerini söylerler. Bu burcun insanları sıra dışı miktarlarda acı ve keder ile başa çıkmak durumunda kalırlar. Karmik geçmişleri böylesine fırtınalı olmasına rağmen, yakın geçmişleri aslında daha talihlidir. Fırtına insanları oldukça duyarlı ve şefkatli varlıklardır.

  Kişilik: Genç ve dinç, hareketli, arkadaş canlısı ve yardımsever. Çok yönlü, iyi bir öğrenci ve öğretmen. Felsefe ve dine çekilir. ıyileşme ve arınma ile ilgili.

  Temel engeli: Başkalarına şifa verici olabilmek.

  Çözüm: Bir üstadın eğitimi altına girmek.

  Ahau: Işık
  Işık günü Mayaların özel ruhsal ayinlerini yapmak için seçtikleri gündür. Bu burçta doğan insanların oldukça talihli oldukları söylense de aslında oldukça kompleks bir doğaya sahiptir Işık. Aztekler bu burcun şairler, şarkıcılar, dansçılar ve yaratıcı sanatçılar burcu olduğu söylerler. Bu tür meslekler ise daha yüksek bir güç ile içsel bir bağlantının ifadesi olarak görülür. Işık insanları hayalcidirler. Güçlü içsel idealleri vardır bunları gerçekleştirmek için inatçı bir şekilde çabalarlar. Sanatçı, kahraman atlet ve bilge vizyonerler olan Işıklar insanlara liderlik eder ve onları korurlar.

  Kişilik: Sevgi dolu, adanmış, sanatçı, hayalperest ve romantik. Sosyal ilişkilerde beceriksiz ama iyi niyetli. ınatçı ve uzlaşmaz.
  Temel engeli: Gerçekçi olmayan beklentiler sonucu oluşan hayal kırıklıklarını bertaraf etmek.

  Çözüm: Yaşamı basit kılmak.

   
 6. 25 Ekim 2009
  Konu Sahibi : suri
 7. hypatia1982

  hypatia1982 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2009
  Mesajlar:
  339
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  tşk ler.tarihler yok ama nerden anlıcaz hangi burca dahil olduğumuzu?
   
 8. 4 Kasım 2009
  Konu Sahibi : suri
 9. benim_olan

  benim_olan Canım esadımmm Üye

  Katılım:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  7.325
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  ama hangi burca girdiğimizi bilemiyoruz ya bu işin bir püf noktası var oda yok sitede maalesef..
   
 10. 27 Haziran 2010
  Konu Sahibi : suri
 11. suri

  suri peri Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Maya burcunuzu nasıl bulacaksınız?

  1) http://www.2near.com/edge/carl/mayacc11***** linkine tıklayın ve karşınıza çıkan “Mayaonics” programını indirin. Programı kurmak için yeterli bilginiz yoksa bilgisayardan anlayan bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz. Eğer Mac kullanıyorsanız veya yukarıda ki programı indirip kurmakta sorun yaşadıysanız, aynı prensiplere göre çalışan Welcome to Maya Tzolkin Explorer veya The Daily Tzolk'in | The Mayan Calendar Portal adreslerinden de burcunuzu bualbilirsini.z

  2) Mayaonicsi çalıştırdığınızda en üst tarafta Gregoryen, yani “normal” takvimi göreceksiniz. Sırasıyla Ay, Gün ve Yıl bilgileri yer almaktadır. En sağda ise Milattan önce mi sonra mı seçeneğini görürsünüz. A.D. milattan sonradır.

  Şimdi bu bölüme doğum gününüzü girin. (Month: Ay, Day: Gün, Year: Yıl)

  3) En altta “Tzolkin Day” yazan satıra gelin. Bu satırda yazan sayı, doğum gününüzün 13’lü çarkta hangi ton olduğunu açıklamaktadır. Onun hemen yanında Maya diliyle yazan ise 20 burçtan hangisinin sizin burcunuz olduğunu açıklar. Örneğin 8 Oc, 11 Muluc, 2 Ik gibi… Bu okuduğunuz kelimenin hangi burç olduğuna bakmanız için aşağıdaki tabloya bakmanızı rica edeceğim.

  Imix: Timsah

  Ik: Rüzgar

  Akbal: Gece

  Kan: Kertenkele

  Chiccan: Yılan

  Cimi: Ölüm

  Manik: Geyik

  Lamat: Tavşan

  Muluc: Su

  Oc: Köpek

  Chuen: Maymun

  Eb: Yol

  Ben: Kamış (Saz)

  Ix: Jaguar

  Men: Kartal

  Cib: Baykuş

  Caban: Toprak

  Edznab: Bıçak

  Cauac: Fırtına

  Ahau: Işık

  Burada ufak ama önemli bir not: her ne kadar Mayaonicste gece yarısını geçtikten sonra günün enerjisi değişse de aslında şamanik bilgiler günün enerjisinin şafağın sökmesiyle değiştiğini söyler. Yani eğer gece yarısından sonra sabah karşı bir saatte doğmuşsanız, bir gün öncesinin enerjisine bakmalısınız. Bunu da basitçe “normal” takvimdeki tarihi bir gün öncesine alarak yapabilirsiniz. (“Day” yazan bölümün yanındaki okları kullanabilirsiniz.) Benim şahsi deneyimim yeni günün enerjisinin “imsak” vaktiyle yani hava zifiri karanlıktan yavaş yavaş laciverte dönmeye başladığında geldiğidir.

  4) Artık sayınızı ve burcunuzu biliyorsunuz. Unutmayın her zaman sayı ve burç kombinasyonu beraber anılır. 7 Akbal (Gece), 3 Manik (Geyik) veya 11 Ahau (Işık) gibi. Mayalar bu kombinasyonu kendi isimleri olarak görürlerdi. Bizde bu geleneğe uyum sağlamak adına kendi adımızın yanına bu kombinasyonu yazıyoruz. Suri, 9 Akbal gibi. Bu sayede burcumuzun ruhsal niteliği ile daha yakın bir iletişime geçebiliriz.

  5) Artık burcunuzun özelliklerini anlamak için harekete geçebilirsiniz. Bu blogda yazanlar size bu konuda yardımcı olacaktır.

  6) Fakat asla okuduklarınızla sınırlı kalmayın, çünkü bu enerjiler (burcunuz ve sayınız) dinamik ve evrilen ruhsal varlıklardır. Bu enerjileri ve yaşam amacınızı anlamak için Maya takviminde bu günlerinizi takip etmek çok önemlidir.

  Her 20 günde bir burcunuzun günü geldiğinde o gün sizin için:

  Yaşam amacınızı hatırlatacak sezgilerin canlandığı, mesaj ve derslerin size geldiği bir gün olur,

  Yüksek benliğinizle buluştuğunuz bir gün olur,

  Karar vermek için iyi bir gündür,

  Yeni başlangıçlar ve bir niyet ekmek için iyi bir gündür,

  Sizin üzerinizde yapılacak bir şifa çalışması için en uygun gündür.

  Ayrıca her 13 günde bir sayınız geldiğinde, veya doğduğunuz trecananın burcu geldiğinde de önemli açılımlar yaşayabilirsiniz.

  Maya takvimini takip etmek için yine bu blogda yazan “Maya takvimini nasıl takip edebiliriz?” metnini okumanızı öneririm.

  7) Her 260 günde bir doğum kombinasyonunuz tekrar geldiğinde bu gün sizin için extradan önemli bir gündür. Mesela 10 Caban (Toprak) gününde doğan bir kişi, Maya takvimi 10 Caban gününü gösterdiğinde doğum gününü yaşar. Bu günde o kişi doğduğu gündeki ruhsal enerjilerle güçlü şekilde bağlantıya geçme şansı yakalar. Bu kişiye herhangi bir Toprak günü için verdiğimiz tavsiyeler bir kaç kat daha önemlidir. Ayrıca bu gün yeni bir tohum ekmek içinde çok uygundur, yeni bir projeye başlamak, yeni bir işe başlamak, bir niyet ekmek gibi. Bu ekilen tohum o kişinin hayatında sonraki 260 günde (ve belki devamında da) büyümeye, serpilmeye devam edecektir.

  Önemli bir hatırlatma: sizin için önemli günlerde veya dönemlerde aldığınız dersler veya hatırlatmalar acı veya tatlı bir doğaya sahip olabilir. Önemli olan bunları yüksek benliğinizle algılamanız ve ruhsal evriminiz için nasıl bir etki sağladığını görebilmenizdir.

  mayaburclari.kadinlarkulubu.com'dan Alıntı
   
  Son düzenleme: 27 Haziran 2010