maya'da tüp bebek yaptıranların yorumlarını bekliyorum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sakinlink tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

22 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sakinlink
  1. sakinlink

sakinlink hasretimiz bitecek annem, Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kıslar mayada tedavi olanlar varmı ben orayı düşünüyorum ama sizlerin yorumlarını merak ediyorum

2. 22 Haziran 2009
  3. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben 2. micro'yu mayada yaptırdım. çok menun kaldım, doktorundan hemşiresine kadar çok ilgililer. gerçi benim sonucum negatif oldu o başka mesele. ınşallah hakkında hayırlısı olur canım.

4. 22 Haziran 2009
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    çok pozitiflermiş öyle okudum hep ama ben bi gecmişi vamrı yokmu onu araştırmanı öneririm birde lab. ne düzeyde bu işin en öenmli kısmı döllenmenin olacağı lab.. başarı şansını lab artıramaz ama kötü bi lab başarı şansın düşebilir.. ne takibi yapan doktor ne transfer yapılmasında değil iş önemli olan bu işin mutfağı

6. 22 Haziran 2009
  7. babytwin

babytwin Cemre Kızım :) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba sakinlik,
    Ben Maya'nın taze gebelerindenim. Nisan aynının sonunda başlayan tedavim mayıs ayının sonunda sonuçlandı. ilk denememdi. Osman Hoca başta olmak üzere diğer bütün doktorlar özellikle hemşireler hep yanımdaydı. hiçbir sorun yaşamadım, hatta bir merkezden beklenenin çok ötesinde bir ilgi ve yakınlıkla karşılaştım. tabii ki maya'nın bu özelliği çok ön planda olsa da aslında bence Osman Denizhan Özgün'ün Türkiye'de microenjeksiyonu ilk uygulayan doktorlardan birisi olması, Sevgi hastanesinden bu yana aralıksız 15 yıldır tüp bebek konusunda uzmanlaşmış olması merkeze olan güvenimi artırıyor.

Sana tavsiyem "umutlu bekleyişim bebeğimle devam ediyor" başlıklı konumu okuman. ya da babytwin.blogcu.com dan daha kısa zamanda okuyabilirsin. gün ve gün tedavimi adım adım yazdım.

Osman hoca'yı tanıyınca ne demek istediğimi anlayacaksın. Tabii gülencimin de dediği gibi laboratuvar çok önemli, ama türkiyenin üreme tıbbi konusunda önde gelen bilim adamlarından Enver Kerem Dirican var laboratuvarın başında. Şuan Türkiye'den sonra ABD'de uygulanan Macs tekniğini geliştirmiş kendisi ve daha pek çok araştırması var. Ve Kerem Bey de yine Osman Hoca gibi tam 15 yıldır embriyoloji alanında uzman bir bilim adamı. O da sevgi hastanesi kökenli. Yani Türkiyede zaten microenjeksiyon 15 yıldır var. biliyorsun bu işte tecrübe çok önemli. Kerem bEy ile de özellikle tanışmanı tavsiye ederim.

Hem bende hem de eşimde infertilite sorunu vardı. Eşimin morfoloji % 1'di, ben ise pco, yumurtlama bozukluğu var.
    doğal yollarla şansımızın % 2 olduğunu söyledi Osman Hoca. yaklaşık 2.5 yıllık evliyiz, beklemek istemedik. ıyi ki de Maya ile yollarımız kesişmiş.
    Benim açımdan oldukça keyifli bir tedavi dönemiydi. Ohss olma riskim vardı ama çok, hemen hergün yapılan e2 testlerimle tedavim kontrol altındaydı. ÖZellikle Şerife hemşirenin bana verdiği moral ve desteği de burada birkez daha vurgulamak istiyorum.
    Türkiye'de en başarılı merkezlerden birisi Maya. Sayfamı okursan ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın canım.
    Benimle birlikte esel83 de tedavi gördü, o da ikizlere hamile. :)
    Ayrıca sormak istediklerin varsa her zaman cevap verebilirim.

Son düzenleme: 22 Haziran 2009
  8. 22 Haziran 2009
  9. fical

fical belki bir gün.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende sonunda mayada karar kıldım fakat biraz beklicem maddesel olarak biraz beklemek zorundayım bende düzcedeyim sanırım sende boludasın bolu die yazıo şehir yerinde..sevgilerimle..

10. 14 Haziran 2010
  11. aze0303

aze0303 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    olumunekankayizsmileolumunekankayizsmile10 06 2010 mayada transfer yaptıran var mıolumunekankayizsmile

12. 14 Haziran 2010
  13. ISPANAK

ISPANAK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben varım canımmmmm bugün 10 nu yani transferin ilk gününüde sayarsak 5.günüm yeli,z senmisin desemmm :))))

14. 14 Haziran 2010
  15. esengxuxlxuxm

esengxuxlxuxm minik erkeklerim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bnde mayada tedavi oldum minnoşlarıma hamiş kldım darısı sana olsun inş.......