mayalı gıdalar nelerdir

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve beyza20 tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : beyza20
  1. beyza20

beyza20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bol su iç sıvı gıdalar tüket
    ben vitamalt kullanmıştım birde humana stell

2. 22 Mart 2009
  3. EU2

EU2 Guest

bol su gercekten güzel süt yapiyor cnm
    yaninada bir iki bardak still tee ic
    haa birde stressten üzüntüden uzak dur bak benim bugün aninda sütüm kesildi .......sakir sakir damliyordu düne kadar

4. 22 Mart 2009
  5. ssaslan

ssaslan oğluşuna aşık (Sibel) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    boza, yoğurt, peynir

bu arada ben hergün en az 3 lt su içiyordum daha iyi süt yapsın diye fakat cananın eklediği yazıda fazla suyun süt üretimini baskıladığını yazdığını görünce artık canım istedikçe içmeye başladım ve sütümde azalma falan olmadı hatta sanki arttı bile
    ama sanırım bunlar bünyeden bünyeye değişiyor herkes kendi için iyi olanı bulmaya çalışmalı

6. 23 Mart 2009
  7. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    günaydın kızlar. canım ben internette gezinirken bir forumda bira mayasını direk tüketilmesinin sütü arttırdığını okudum. 1 tatlı kaşığı mayayı( şu pastalara falan kullandığımız boncuk boncuk olanlar. pakmaya falan) 1 su bardağı kadar ılık suda eritip içiyorsun.ben sadece bir defa denedim.içine meyve suyuda kattım çünkü tadı çok iğğğrençti.meyve suyuyla biraz daha iyi oldu.ama dedim ya saece bir defa denedim ve o gün ondanmıdır yoksa psikolojikmidir bilmem bana işe yaradı gibi geldi.tabi ne derece sağlıklı ne derece doğru bilmiyorum.ah ahh şu annelik nelere kadir.bir damla fazla süt için herşey..allah hepimize bol sütler nasip etsin inşallah.

8. 23 Mart 2009
  9. EU2

EU2 Guest

yukarda yazmayi unuttum ben bi ara 5-6 litre su iciyordum fakat cok asiri su icmek su zehirlenmesine neden oluyormus en iyisi günde 3 litre su ve yaninada bikac bardak still tee ve vita malt icieceklerinden icmek yeterli olur

10. 23 Mart 2009
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bünyeye ve psikolojiye bağlı bu süt işi...benim ne bozakaldı, ne vitamalt, ne ısırgan, ne bulgur, kayısı kompostosu, still tee, helva, su, keçi boynuzu...neler neler..farketmedi hiç..ama benim oğlan emmiyor...sağdığım için tam performans alamıyorum tabi...

12. 23 Mart 2009
  13. elagxuxlce

elagxuxlce Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    süt herkesin sorunu ama fazla tüketilen şeylerde sütün kalitesini ve tadını değiştiriyor bilginize özellikle humana steel tea çayı :içelim:vitamaltta kalori oranı çok yüksek haftada 2 tane içmemi önermişti dr.um en güzel süt artıran uyku yani dinlenmek ve stresten uzak durmak...
    a.s

14. 23 Mart 2009
  15. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım bir bunu denememiştim..bari bunu da deneyeyim..yaş maya mı kuru maya mı kullandın hayatım? küp gibi olanlar yaş maya, kabartma tozu paketinde olanlar kuru maya..bir bilgi verirsen sevinirim..

16. 23 Mart 2009
  17. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    su çok önemli gerçekten su içmediğim zaman kızım doymuyor

18. 24 Mart 2009
  19. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kzılar ben alkolsüz bira alıyorum.dr dedi içebilirsin diye.birde börülce salatası yapıp yiyorum faydasını gördüm.deneyin kızlar.alkolsüz bira heryerde satılmıyor isteyenler metrodan alabilir.börülce salatasınında tarifini vereyim çok lezzettli oluyor.börülceyi haşlayın aynı kusu fasülye gibi.içine soğan dereotu maydanoz isterseniz domateste koyabilrsiniz.azcık yağ ve limon koyup afiyetle yiyebilirsiniz.inşallah faydasını görürsünüz.