Maydonozlarınız haftalarca sararmasın

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve amanxixn tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : amanxixn
  1. amanxixn

amanxixn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bir yerde okumuştum ve daha sonra denedim hayretle onayladım
    Maydonozu demetiyle kağıt peçeteye veya kağıt havluya sarıp cam kavanozda ağzı kapalı bir şekilde saklarsanız tek yaprağı bile sararmadan haftalarca yemyeşil tutabiliyorsunuz.(Bu arada kavanozu buzdolabında muhafaza etmelisiniz)

2. 5 Eylül 2008
  3. peteknur

peteknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Süper yaaa teşekkürler paylaşımın için.Her hafta 1 demet maydonoz alıp yarısından fazlasını çöpe atıyorum sarardıgı için.Dmetleride küçük yapmıyorlar ki canım:1closedeyes:

4. 5 Eylül 2008
  5. kahvefincanxix

kahvefincanxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    çok maydonoz tüketen biri olarak tşk. ederim. yıkayıp koysak aynısı olmaz değil mi?

6. 5 Eylül 2008
  7. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    bazen bende kağıt havluya sarıp buzdolabı poşetine koyup atıyorum buzdolabına hiç birşey olmuyor ..

8. 5 Eylül 2008
  9. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238
    Bende onu merak ettim..Maydonozları yıkayabilirmiyiz..
    Yani yıkayıp kurumasını beklesek sonra koysak gene olurmu??

10. 5 Eylül 2008
  11. Elis

Elis Guest

bu da iyi bi yontem hic duymamistim...bende maydanozu yikadiktan sonra difrize atarim...lazim oldugunda cikarip avucunuzla ufalamaniz yeter....dagiliyo hemen buzlu oldugu icin....ama isterseniz dograyipta koyabilirsiniz difrize..........:kahve:

12. 5 Eylül 2008
  13. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben maydanozu aldığım gibi yıkıyorum sonra hepsini küçük küçük doğruyup küçük poşetlere bir avuç bir avuç koyup derin dondurucuya atıyorum.sonrada lazım oldukça çıkarıp kullanıyorum.

14. 5 Eylül 2008
  15. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Bende maydanozu bütün olarak aldığım gibi sirkeli suda bekletiyorum sonra duruluyorum süzgeçte süzülmeye bırakıyorum. Sap kısımlarını (bir maydanoz dalıyla bağlıyorum) sadece kesip ayırıyorum buzdolabı poşetine koyup difrize atıyorum. Çorba yapacağım zaman kaynayan suya bu sapları da katıyorum çorba çok lezzetli oluyor... (Piştikten sonra o sapları içinden çıkarıyorum)...

cokacimcoook

16. 5 Eylül 2008
  17. yagmurtasi

yagmurtasi Guest

Annem baya zamandır uygular bu yöntemi sadece maydonoz değil tüm yeşillikleri kağıtlara sarar görüntü olarak benim hoşuma gitmiyor ama cidden daha uzun dayanıyor ama üzerine ne olduğunu yazmayı unutmayın yoksa tek tek tüm kağıtları açmak zorunda kalabilirsiniz :p

bir arada kavanozlara su koyup vazoda çiçek bekletir gibi tutuyordu yeşillikleri, sonra tezgah üzerinde hoş durmuyor diye vazgeçti

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Eylül 2008
  18. 5 Eylül 2008
  19. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Maydanozlar sararmasın diye arkadaşta yazmış, aynı olmakla birlikte az bir fark var benimkinde.
    Maydanozları sirkeli suda bekletip durulayıp kuruttuktan sonra ismini yazamayacağım kaplar vardır yaaa Tupp...... geniş olanının altına bir havlu selpak yayıyorum, saplarından ayrılmış maydanozları oturtuyorum üzerine tekrar havlu selpakla kapatıyorum arada kalacak maydanoz, o saklama kabının kapağını havasını çıkararak kapatıyorum. Buzdolabının alt kısmında. İnanırmısınız 1 ay dahi gidiyor...

kaydirigubbakcemile5