Mayıs Annesi oldum...

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve ezozgun tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : ezozgun
  1. ezozgun

ezozgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    18 mayıs 2008 sabah saat 8 de yeni güne gözlerimi açtım. herzamanki bir gündü taki lavaboya gidip nişanımı görene kadar... işte o gün hayatımda yaşayacağım ilk farklı güne uyandığımı anlamıştım...doktorumu aradım durumu belirttim kendisine erken olduğu için doğumun başlamış olabileceği ihtimalini bile düşünemiyorum yada konduramıyorum...çerkezköyden istanbula doktoruma doğru yola koyulduk eşim aşırı sitresliyken ben güle oynaya gidiyordum...hastaneye ulaştık beni hemen nst ye bağladılar...nst ye bağlandıktan yarım saat sonra sancılarımda başladı işte o an tamam dedim sanırım doğum başlıyor çok geçmeden doktorum geldi muayene etti ve 2 cm açılmam olduğunu hemen yatış işlemlerini başlatalım dedi... heycanlandım... ne olduğunu anlayamadım sanki...derin bir nefes aldım eşimle görüşmeye gittim... beni merak etme bebeğimle birlikte geri gelicem dedim ve sancı odasına geri döndüm... saat 10:30 da başlayan bir macera normal doğuma doğru herşey yolunda gidiyor... birbiri ardına gelen sancılar tarifi mümkün değil... o odada oğlum ve ben başbaşayız...sancılarımın sıklığından oğluma zarar vermemek için kıvranamıyorum bile...sancılarımı ayakta yürüyerek geçirmeye çalışıyorum... saatler geçti akşam üzeri dr tekrar muayene etti beni ardından ultrasonda bebeğime baktı... bir anda herşey değişti... hissettim... yolunda gitmeyen bişeyler vardı... sancılarımın boyutu değişti... tekrar nst ye bağlandım... oğlumun kalp atışlarını gördüm düşüşe geçiyordu... hemşire ezgi hanım nefes alın diye bağırıyordu oysaki ben elimden geleni yapıyordum ama olmuyordu... bebeğime zarar veriyordum korkmaya başladım... tek istediğim bebeğimin kurtulmasıydı... hangi yolla olduğu önemli değildi... oğlum birden pozisyon değiştirip kordona dolandığı için uzun bir sancı sürecinden sonra akşam 18:30 da apar topar sezeryana alındım...hatırladığım oğlumu kurtarın...18:45 bebeğim dünyaya geldi... 19:30 da kendime geldim ve ilk cümlem bebeğim nerde...eşim ve tüm sevdiklerim başımdaydı...eşim çok güzel bir bebeğimiz olduğunu fısıldadı kulağıma... ama görmeden rahatlamam mümkün değildi... 10 dakka sonra oğlumu getirdiler kucağıma işte o an herşey bitmişti ve ben anne olmuştum... ne yaşanmış olursa olsun oğlumu sağsalim kucağıma almış olmak yeterliydi... Rabbim hepinize hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin... o ilk duygular anlatılmaz yaşanır...

jelibon25 bunu beğendi.
  2. 23 Mayıs 2008
  3. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    söyleyecek kelime bulamiyorum..hayirli olsun canim..insallah sezeryanin getirdigi zorluklari cabuk atlatirsin..
    nisan nasil biseydi..ya bende dün gece hic uyumadim,sancilandim devamli vesabah nisan olabilecegini düsündügüm biseyle karsilastim..hayirdir insaallah..

4. 23 Mayıs 2008
  5. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    CANIMM Senı merak etmıstım ınanmıyorum dogumyaptıgına.. gozlerımden yaşlar gelerek okudum yazdıklarını.. Allah kurtarmış canım zor bı dogum macerasından sonra mis kokulunu almışşsın kollarının arasına.. Cok cok mutlu oldum senın adına . Darısı başımıza ezgicim
    ay cok duygulandım ben yaaa

6. 23 Mayıs 2008
  7. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    evet gercekten anlatilmaz yasanilir ancak cok haklisin
    allahim anali babali buyutmeyi nasip etsin insallah
    darisi bizlerin basina hayirlisiyla bizde dogum yapsaydik sag selim

8. 23 Mayıs 2008
  9. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Geçmiş olsun öncelikle tüylerim ürperdi okurken
    bebğinin ve senin iyi olmana çok sevindim
    Rabbim analı babalı büyütsün :nazar:

10. 23 Mayıs 2008
  11. ezozgun

ezozgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sağol canım benim allah razı olsun...sezeryan zor ama ben çabuk ayaklandım ameliyat yerimde hafif sızı var o kadar... nişan akıntının renkli olması demek kanla karışık biraz...bende önce nişan geldi sancım sonradan başladı... seninki nasıl bişeydir kesin bir yorum yapamıycam canım...dediğin gibi hayırdır inşallah...ama dikkatli ol olurmu...

12. 23 Mayıs 2008
  13. ezozgun

ezozgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel dualarınız için çok teşekkürler... Rabbim hepiniz için hayırlısını versin... Yaşananlar sizlerle paylaşmak çok güzel...

14. 23 Mayıs 2008
  15. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    ezgii bizi habersiz bırakmaa sakın .. bebeğinide cok merak ettim dogrusuu kıme bezıyo kac kılo ? tam kac haftalık dogmuş oluyor şımdı ?

16. 23 Mayıs 2008
  17. bebikyUzlU

bebikyUzlU Evli-Mutlu-Çocuklu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Canım benim çok sevindim.
    Bir ömür boyu oğluşunla mutlu olmanı diliyorum.
    Benim yerimede öp o mis kokulu bebişi

18. 23 Mayıs 2008
  19. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    canım gözünaydın bebişin sizi çok bekletmeden kollarına gelmiş,Allah analı babalı,sağlıklı ve mutlu şekilde büyütmeni nasip etsin inşallahhhh.. darısı tüm hamişlerin başına!