mazeretim var, asabi ve hamileyim

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hamarat33 tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : hamarat33
  1. hamarat33

hamarat33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ben 29 (yaklaşık) haft. hamileyim yani 7. ayımın başındayım..
    ama artık dayanamıyorum.. geceleri zaten uyku nedir bilmiyorum toplasan 1 saat 2 saat uyumuşum.. günde 2 defa banyoya giriyorum.. malum burası mersin ve sıcaktan çok nem var..bide evin işleri, yemek ve 3,5 yaşındaki kızım oda çok yaramaz.. artık düşünün.. delirmek üzereyim.. fizyolojik olarak bebek aşagıda oldugundan zaten hareketlerim rahat değil..bide psikolojik olarak 2. bebeişin geliyor olmasıda beni ayrıca bunalıma sokuyor.. daha 28 yaşındayım ve sanki artık benim için hayat sadece çocuk ve evden ibaretmiş gibi geliyor...bu hamilelik sendromuddur inşallah ve geçicidir..kızlaar nolur şu mübarek aylarda dua ederken benide içine sayın.. ha birde erken doğum riski var.. ayyy sizide sıktım..nolur benim için dua edin

2. 21 Temmuz 2009
  3. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kaydirigubbakcemile5 aynı sorunlardan muzdarıbız canımcım ama benım ılk cocugum o ayrı yerimseniben Allah yardımcın olsun senınde guzelım bu sıcakta valla cok zorrr:umursamaz:

4. 21 Temmuz 2009
  5. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben de ilk bebeğimi bekliyorum şimdiye dek hamileliğim kolay gibiydi ama bende de moral bozuklukları başladı her gün bir şeyi bahane edip ağlayıp duruyorum bbek de tekmeyi basıyor:KK43:
    gece uykularım huzursuz, sık sık da uyanıyorum.
    ev işlerini boşverdim gitti bir tek yemek yapmaya çalışıyorum, o da bazen iğrenç oluyor hep bir şeyleri koymayı unutuyorum iyice salaklaştım:KK43: sonra yemek bile yapamaz oldum diye gene ağlıyorum. tam bir kısır döngü içindeyim yani.
    ama bunlar hep normalmiş geçecekmiş, merak etme canım.
    sürekli kendime telkin ediyorum her şey normal her şey yolunda herkes yaşıyor bunları abartmamak lazım diye... biraz işe yarıyor tavsiye ederim şekerim

6. 21 Temmuz 2009
  7. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    bence kendini sıkma bütün işleri yetiştirmek zorunda değilsin zaten sıcaklr da tuz biber ekiyor üstüne,bir de kızın varmış... rahat ol. istemiyorsn bir şey yapma.

8. 21 Temmuz 2009
  9. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.896
    Ödül Puanları:
    463
    sıkmayın canınızı, çocuklarımız rabbimizin lütfu :1hug: benimde ikinci çocuğum olacak inşallah. ilk oğlum 3 yaşında. 2 yaş sendromunun tam göbeğindeyiz anlayacağınız, üstüne bu haftaya kadar homeoffice çalışmak zorundaydım işlerimi doğum sonrasına bırakmamak için. zaten sıcak birde bilgisayar mahvetti beni. uyku deseniz sabah 4,5 a kadar bütün televizyon kanalları hakkında bilgi verebilirim size :lepi: siz gene maşallah banyo yapıyorsunuz ben ağırlaştım onu da yaparken canım çıkıyor. birde bunun yanında sizinki gibi erken doğum riskim var. her gün nst ye giriyorum sancılarım çıkıyor. kafamçokkarıştı
    ama allahım bize dünyanın en güzel ödülünü verdi çok şükür, ee boşuna dememişler anne hakkı ödenmez diye. sabredin inşallah çok güzel olucak herşey sonunda.
    şimdiden hayırlı doğumlar...

10. 21 Temmuz 2009
  11. nerdennereye

nerdennereye herşeyim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    amaannnnnnnnnnnnnnn bugünn bendede sinyaller başladı vallaaaaa:sinifsinif:herşey gözüme batıyo..Çok üzgünüm çoook

12. 21 Temmuz 2009
  13. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106

sıcaklarla başetmek zaten başlıbaşına sorun klima açsak soğuk hasta olma riski var
    ben de şimdiden dua ediyorum (burası da antalya yaniiii) şu iki ay çabucak geçsin
    ben de bunalıma girmeden.....
    umarım çarçabuk atlatırsınız bu bunalımlı günleri kızlar

14. 21 Temmuz 2009
  15. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :roflol: çok şekersiniz ya benim gözümü korkuttunuz ama benimde 3.5 yaşında kızım var ve 5 haftalık hamileyim şimdilik bir sorun yok bakalım inşallahda olmaz ben sizin aylarınıza geldiğimde kafama bi huni takar öle gezerim heralde Allahım hepimize sabır versin ve tüm hamile arkadaşlarım hepimize hayırlı kolay doğumlar:lepi:

16. 21 Temmuz 2009
  17. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Canım arkadaşlarım lütfen böyle olmayınn,hele hele ilerleyen hamileliklerde her duygunuz yavrularınıza geçiyor,lütfen,,kendinizle beraber sıkıntılı ve stresli bebekler geliştirmeyin,her halinizden ve psikolojinizden etkileniyorlar.Evet sıcak çok zor ama o yavrulara kavuşmak için insanlar ne tedaviler,ne masraflar,ne acılar ve muamelelerle karşı karşıya kalıyorlar,bir okusanız,Rabbimizin verdiği o lutfa şükredersiniz.
    Psikoljisi düzgün bebekler psikolojisi düzgün annelerden dünyaya gelirler unutmayın lütfen,sabıra.s...

18. 22 Temmuz 2009
  19. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    offf offf, bende aynı durumadayım, gerçi benimde ilk bebeğim ama çok hassaslaştım çoookk, zaten balık burcuyum, hassas bi yapıya sahibim, eşimde iş yüzünden sıkıntılı bu aralar, 2 hafta öncesine kadar birbirimizi yedik durduk, ama Allah'a şükür şimdi ikimizde kendimizi frenleyebiliyoruz, bi ara artık sürekli ağlayarak uyur duruma gelmiştim, şimdi atlattım biraz