Mebran mı Lake mi ? Yardım rica kızlar :)

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve armak tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : armak
  1. armak

armak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar,

Yeni mutfak yaptırmayı düşünüyorum renk olarak beyazı seçtim a.s Sizlere danışmak istediğim mebran kapak mı daha iyi temizliği kolaydır yoksa lake kapak mı ?
    ıki ayrı yerden fiyat aldım birisi lake yi çok övdü diğeri lake zamanla sararır mebranı tercih et dedi tabi benimde kafam karıştı :KK43: sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum hatta varsa resimleriniz paylaşırsanız sevinirim kaydirigubbakcemile5

Teşekkürler

Son düzenleme: 3 Temmuz 2009
  2. 3 Temmuz 2009
  3. etiket

etiket Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Lake zamanla sararır ancak membranında sararmayacağı garanti değil,bu noktada beyaz biraz risk taşıyan bir renk.Ancak ben iyi uygulanmış bir lakeyi hiç birşeye değişmem.Fiyat değişmiyorsa lake yaptır derim :)

4. 3 Temmuz 2009
  5. esra222

esra222 Ben O' na Resmen AşıĞım.. Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    113
    bence beyaz iyi bir seçenek değil meşe tonları daha göz dolduruyor mutfaklarda bizim beyazdı eski evimizde öldür allah izleri kalıyor çıkmıyor insanı deli edıyor hemde mutfaktaki beyaz eşyanı hiç qöstermıyor beyaz eşya ykmuş gbi bir de beyaz zamanla insanın qözünü alıyor her yer beyaz olunca tabi..bir de lakenin temizliği çok iyi değildir daha pahalıdır diğerlerine qöre övmeleri de doğaldır. ya da ille de açık renk istiyorum dıyorsan bak cnm aşağıya link kopyaladım membran krem renqi ck hoş duruyo... bak istersen.. :):)
    http://www.artvinmobilya.com/imgs/NS2N3W5m_SNV34663.jpg

6. 6 Temmuz 2009
  7. xsxayan

xsxayan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekürler bu bilgiler ve link çok yararlı oldu benim içinde bende mutfak konusunda çok kararsızım

8. 6 Temmuz 2009
  9. birzey

birzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    memran yenı cıkan bı kapak. beyaz düşünüyorsan eger lamınant da yaptırabılırsın annem tam6 yıldır kullanıyor ve hiç bir sikayeti yok. beyaz bence cok ferah gösteriyor ve temızlıgının daha kolay oldugunu dusunuyorum koyu renkler tozu parmak izinini falan daha cok bellı edıyor bende kendı evıme beyaz yaptırdım bır cest meran kapak pvc uzerıne kaplama ama 13unde tasınıcam Allah kısmet ederse fotolarını yollarım ıstersen kendı evımı eger vaktın varsa 2o gun sonra falan annemınkılerıde gonderebilirim annemlerle aynı yerde degılızde
    ha bırde beyaz tavsıye ederım ama beyazın herseyle uyumu kolaymıs gıbı gorunsede modern bı mutfak ıcın cok zor oluyor ara fayansı yok tezgahı yok halısı falan bunlarıda dusunun derım...

10. 6 Temmuz 2009
  11. armak

armak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    zamanım var resimleriniz var ise görmek isterim. Beyazı kırmızıyla kombine etmeyı dusunuyorum. hayırlısı artıkyerimseniben

12. 7 Temmuz 2009
  13. madame

madame Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lake çok yumuşak,en basit darbe de bile iz kalıyor,ayrıca beyaz lake sararıyor,benim banyo dolaplarım beyaz lake idi artık krem lake oldular:KK43:( bir de beyaz mobilyada deterjan damlası beklerse çıkmayan lekeler kalıyor,benim banyo dolabıma çamaşır suyu damlamış,görmemiştim,şimdi orası sapsarı.yine boyayan bir kumaşı temizlikçim dolabın üstünde bırakmış,morumsu bir leke de var artık.

benim mutfağım mdf,rengi de yeni meşe,çok memnunum,temizliği çok kolay ve kullanışlı bir malzeme.:nazar:

14. 7 Temmuz 2009
  15. esra222

esra222 Ben O' na Resmen AşıĞım.. Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    113

kırmızı çk agresif ve yorucu bir renk sinir sistemini aşırı şekilde uyarıyo ve bi süre sonra qözlernz ağrımaya başlıyor tbi bütn gününüzü mutfkta qeçiriyorsanz kırmızıyı tavsıye etmem ...

16. 7 Temmuz 2009
  17. xsxayan

xsxayan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Canım bende mutfak arayışındayım.Üst dolapları beyaz lake istiyorum alt dolap kapaklarına karar veremedim.siyah veya gri tezgah,tezgahla dolap arasına kırmızı beyaz cam mozaik,kırmızı sandalyeler düşünüyorum.Tam karar veremedim

18. 7 Temmuz 2009
  19. rapsodi

rapsodi Kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bende yeni mutfak yaptırıyorum.karar verene kadar her safhası bir krizdi.malzemesiydi, rengiydi, kuluplarıydı çok şükür sipariş verdik.lake nin çok hassas bir malzeme olduğu için kullanımı biraz zor diyorlar.çok dikkatli kullanılması gerekiyormuş.çabuk çizilmesi söz konusuymuş.kısacası ben mebran yaptırdım.ama bence tamamını beyaz düşünmemelisiniz. ama illaki beyaz istiyorum derseniz 2 renk düşünebilirsiniz beyazla kombine edebileceğiniz.benim favori rengim mor ve beyazdı. çok da şık duracaktı ama firma sahibi iki kez arayıp koyu renk olduğu için en ufak bir parmak izini ve buhar lekesini göstereceğini, temizlik açısından çok sıkıntı vereceğini söyledi.bende lila ve beyazla kombine etmeye karar verdim tezgah arasınıda morlu lilalı beyazlı küçük cam seramiklerden döşeticem.a.s.