Mecbur muyum onların bulaşığını yıkamaya?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve dj_sinem tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dj_sinem
  1. dj_sinem

dj_sinem Guest

kızlar aklıma mukayet olun sinirden titriyorum
    kaynana gorumce kayınpeder bır oturuyorum
    ramazan basladı baslayalı ıftarı sahuru hazırlıyorum sofrayı donatıyorum
    fakat 5 gundur maglum sebepten dolayı nıyetlı deılım
    sahura kalkmıyorum sabahları esımı yolcu etmek ıcın kalktıgımda sahurdan kalma yıglı bulaıgı gorunce tepeme vuruyo bugunde aynısı oldu yemeklerı yaptım camasırları yıkadım serdım tum ıslerı bıtırdım ama sahur bulasıgına elımı surmedım mecburmuyum ya evde genckız var kocayı bılıyo suan sacına fon cekıyo sevgılısıyle buluscak bılıyorum yıkamadan cıkcak kaynana ıste delı olcam ya
    sanah esıme dedım ben mecburmuyum ya ben hazırıyordum bulasıgıda yıkayıp ole yatıyodum nıye sabaha bırakılıyo madem bırakıyosunuz yıkayın yaaaaaaaaaa :kızgın:benmııym mılletın enayısı bu kadarda olmaz
    arkadaslar ne yapmalıyım sınırden catlıyorum ne yapayımkı anlasınlar ya ne olur bısey dıyın :enbuyukkk:

2. 14 Eylül 2008
  3. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşinle konus ve oda diğerleriyle sen hiç kötü olma hele işin içinde görümce varsa 10 kaynanaya bedeldir allah yardımcın olsun kardeş

4. 14 Eylül 2008
  5. kardelen1800

kardelen1800 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı evde yaşamk çok zor Sanırım maddiyat Allah yardımcın oldun ama çok taviz vermişsin onlarda alışmışalar nasılsa gelin yapar diyolar Nekadar verşsen okadar alırlar nekdarlık evlisn bilmiyorum ama umarın enkısa zmannda kendi evine çıkarsın eşin senden yana olsunda gerisi boş.
    Şimdilik allah için yap eşini seviyosan çalışmıyorsanda başka ne yapacaksınki evde işle güçle ilgilen vakit geçir onlar bilmezse Allah bilirbigün seni mukafatlandır.Neden kendini enayi gibi düşünoysunki böyle düşünürsen dahada kızarsın.Belli müddet sabret.
    Sabır Sabır Sabır Allah eninde sonunda mükafatlandırıyor...:KK66:

6. 14 Eylül 2008
  7. albanian

albanian Guest

bence tavır takınıp kötü elektrik yaratma ortamda.ama herşeyi tek başına üstleneceğine yavaş yavaş görümcenle işleri paylaş.en azından elini alıştır.mesela ben masayayı hazırlıyorum hadi bakalım sende yemekleri ısıtla başlayabilirsin.bulaşığı elde yıkıyorsan sen yıka o durulasın.eşinlede konuş meseleyi.eğer eşinde kardeşine yumuşak ama yaptırımı olacak şekilde konuşursa sanırım daha etkili olur.yine de Allah kolaylık versin arkadaşım.

8. 14 Eylül 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aynı evde yaşandığında kişiler sorumluluklarını biliyor olacaklar..
    sen neden onların çıkardığı bulaşığı yıkayacakmışsınki..yasakkelime
    elden ayaktan düşerler yada başka bir şey olurda hadi yaparsın..evin kızısındır..
    evde genç olacak bulaşıkları geline bırakacak..yok öyle yağma..:nazar:
    Ramazansa herkese Ramazan..:teselli:
    ben yıkamam şahsen aynı durumda olsam,hatta mutfağa bile uğramam..:smiley-cool:

10. 14 Eylül 2008
  11. LadyAtom

LadyAtom Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    113
    Ödül Puanları:
    153
    onlar nasıl olsa yapan biri var diye ellerini çekmişler bütün işlerden, yavaş yavaş bırak yapmayı, herkes sorumluluğunu bilsin, yapılmayınca gör bak nasıl yapmaya başlayacaklar

12. 14 Eylül 2008
  13. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yıkamayın, söylerlerse siz de söylersiniz, sorumluluklarını bilsinler, alışmasınlar böyle.

14. 14 Eylül 2008
  15. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Canım Allah tez zamanda kendi evinize çıkmayı nasip etsin:Saruboceq: Yoksa bitmez bu sorunlar.:1no2:
    İnsan yeri geliyor bekarken kendi annesiyle anlaşamıyor:nazar:
    Kayınvalidene bir şey diyemem. Evde 2 tane genç kadın var bana mı yakışır bulaşık yıkamak diye düşünüyor olabilir.
    Ama görümcenin yaptığı hiç hoş değil.:eek:klava:
    Biran önce konuşun görev paylaşımı yapın. Ne demek her şeyi senden bekliyorlar. Her işin ucundan tutması lazım.
    O sizinle o evde yaşamıyor muymuşkötükedihüso
    Ben olsam, hanfendi sevgilisine gitmeden önce o bulaşıkları ona yıkatırdım.:jeyyar:
    Üstünede yüz göz olmadan lafını verirdim.:1closedeyes:

Son düzenleme: 14 Eylül 2008
  16. 14 Eylül 2008
  17. sedefcik

sedefcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence bu kadar agresif olmayın arkadaşlar. dj_sinem arkadaşım evinde çıkacak bir huzursukta yine sen üzülürsün.bende 7.5 yıl kayınvalidemle oturdum.biliyorum çok zor.bence sesini yumuşatıp görümcenden yardım isteyebilirsin.biriniz yıkar,biriniz durular mesela.dışarıdan ahkam kesmek kolay ama başkalarının tahrikleriyle olayı büyütürsen yine üzülen sen olursun.umarım en kısa zamanda ayrı eve çıkma imkanı bulursun.kendi evine çıkana kadarda ortamı germeye gerek yok bence.

18. 14 Eylül 2008
  19. eylul.b

eylul.b Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben de aynı senin gibi kayınvalide görümce falan oturuyorum.ha benim kayınvalidem çalışmıyo ve biz ev işlerini birlikte yapıyoruz.paylaşıyoruz yani.ama senin görümce çalışmıyomuş.ona akşama kadar çok yorulduğunu ve yardıma ihtiyacın olduğunu söyle.umarım anlayışla karşılar ve sana yardım eder.ama etmezse de sen ona tavır alma.boşveerr.valla bazen benim de bunaldığım zamanlar oluyo ama bana Allah sabır veriyo.vee Allah'tan benim kayınvalide öyle her şeyi bana yıkmıyo.şu an hamileyim ve 1 ay sonra doğumum var.o ve Allah görüyo.bu halimle koşuşturuyorum.sen hiç sıkma canını.aç müziği(şaka değil,ciddiyim)başla işlere.bak nasıl çabucak bitiyo.Şeniz