mecburen vazgeçtiklerimiz

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve peptyy tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : peptyy
  1. peptyy

peptyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    dünyayı saran ekonomik kriz sizin de benim gibi evinizi sardımı arkadaşlar ? almaktan içiniz gitse bile aklınıza önce elektrik kira gibi şeyler gelipte daha ucuzunu aradığınız ihtiyaçlar neler ? ben sıralamaya başlıyorum deterjanın daha ucuzu ilk sırada ,sonra da indirim yapan marketleri kapı kapı dolaşmak ikinci sırada çok şey var ama şu an aklıma gelen üçüncüsü kişisel bakımımla ilgili giderlerden hemen hemen vazgeçmek sizler eğer masrafları kıstıysanız nelerden vazgeçtiniz paylaşalım arkadaşlar!:çok üzgünüm:

2. 26 Şubat 2010
  3. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet pazar gunu arkadsaımla alısverıde ıdım ve bısı alıcakdım ama fıyatı yuksek geldı almadım arkadasımda aa sen ılk defa begendını almadın dedı bende krız vurdu dedım ..
    oda guldu daha yenımı ozaman sımdı baslıyo krız dedı...
    acıkcası cok fazla kesmedım krız yuzunden masrafımı..
    sadece fuzulıden kacındım..dolaba gıda olarak aldıklarımı kullanılcak kadar aldım bozulmalarını onlemek ıcın..toptan yerlerden ıs yerıne alısverıslerde ev ıhtıyaclarında aldım daha uyguna mal oldu boylelıkle..
    evde su elektırıkden gereksız harcamalardan kacınarak kıvrıldım..
    sezon basında dırek alısverıse dalmadım..az ortasında % ındırımlerı bekledım..
    kartlarımı dıkkatlı harcadım..allahıma sukur cok sıkıntıya dusmedım bu sayede bıraz tasarruf etmeyı ogrendım sanırım..

4. 26 Şubat 2010
  5. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    94
    Ödül Puanları:
    108
    offf offf hemde ne sarmak bi çok şeyden vazgeçmek zorunda kaldım dışarda yemeler kesinlikle bitti zaen sinema deseniz en son nezaman gittm hatırlamıyorum kendime bişi alırken amaan buna bukadar para verene kadar eve şunu şunu alırım kişisel bakım desennnn ooooo..... ama geçicek biliyorum tek umudum bu kiraydı elektirikti çok zor gerçekten ama eminim bi gün biticek.......

6. 26 Şubat 2010
  7. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hangı bırını sayayım.valla artık su guzelmış gıyerım dıye hıç bırsey almıyorum.3-4 sene oncesine gore o kadar çok seyden vazgeçtım kı. 15 gunde bır manıkure gıden ben artık 2 ayda bır gıdıyorum.
    her sene 1 çızme alırdım 3 senedır almıyorum.ev alısverışlerı son derece dıkkatlı yapılıyor.şimdılık aklıma gelenler.bır de benzın son derece dıkkatlı kullanıyorum.
    eskıden pahalı yemekler gıdılırdı.simdi, pıdecı .fast food.....
    devır hesap devrı ne yapalım.hıçbır sey eskısı gıbı değıl

8. 27 Şubat 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Çok kitap okuyorum ben..
    En önemli masrafım bu sanırım..
    Geçen sene bir yer buldum,kitapları satın almıyorum,haftada bir kiralıyorum.
    Yarı yarıya farketti..:lepi:
    Giyim,kozmetik,aksesuar konusunda zaten çok açılmam..boshayallersmile

10. 27 Şubat 2010
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha her konuda dikkatli olmaya calisiyorum....ay sonu gözünü ac kapa geliyor...

Kizlarin giyimlerini uygun magzalardan aliyorum mesela....pahali markali almiyorum, hem okulda kreste cok cabuk yipratiyorlar hemde en fazla 3-5 ay sonra kücülüyor giyimler, yenisini almak zorunda kaliyorum.
    Allahtan burda gerek bu konuda gerek gida konusunda uygun yerler var.a.s

Kendime fazla harcaman zaten, bir tek lüksüm sigara, onuda ucuzundan aliyorum.

Mecburuz arkadasim, ayaklarimiz yorganimza göre uzatmak zorundayiz....gecinmek kolay degil....

Bazisi vardir para o kadar cokki nereye harcayacagini sasirir bazisi vardir bizim gibi yuvarlanip gider iste, bazisida vardir yiyecek ekmek bulamaz...:çok üzgünüm:

Her halimize sükürler olsun.:Saruboceq:

12. 27 Şubat 2010
  13. Huysuz

Huysuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    offffffffffffffff en canımı sıkan evlenmeden önce hep alışverişe yatırırdım şimdi nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    daha yenı sezon sonu ındırımınden kışlık aldım bıdahakı kış için

marketleri sıkı takip ederim nerde hangi deterjan ucuzlamış yada hangi yağ
    ucuzundan derken adi olanından almam ama market ındırmı oluyo ya ordan alırım
    buyuk alacağım malzemeleri takip ederim yanı

elektrık ve suyu israf etmemeye çalışırım
    doğalgazı gece kapıyoruz bırde:))
    aklıma geldıkçe yazarım

14. 27 Şubat 2010
  15. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bulaşık makinası deterjanları çok pahalı özellikle taplet şeklinde olanları . arkadaşlarım kuzenlerim akrabalarım eşimin tarafı çok gelip gider doğal olarakta bulaşık makinası sık sık çalışıyo baktım böyle olmicak her alışverişe gittiğimizde deterjan alıyoruz.calgonit batıracak bizikaydirigubbakcemile3 tableti ortadan ikiye bölüp atıyorum makinaya çokda güzel yıkıyor bayağa iyi oldu böyle hala bitmedi deterjanım.gece yatarkende televizyonun uydunun fişini çekiyrum fiş pirizdeyeken daha çok elektirik yakıyomuş.eşim traş olurken su akıp gidiyor bekliyorum başında kapatıyorum bende suyu kızıyo ama napim:umursamaz:

16. 27 Şubat 2010
  17. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu kriz herkesi mahvetti valla ne yalan söyleleyim 2 gündür cebimde sadece 15 kuruş var. :)
    market alışverişi için bişeyler söyleyebilirim.

mesela carrefour, şok, tansaş gibi marketlerin kendi markalı ürünleri bazen kalite olarak aynı ama fiyat olarak düşük oluyor. Hatta ton balığı, süt vs gibi ürünlerde ben tat ve içerik olarak fark görmüyorum. deneyebilirsiniz....

18. 27 Şubat 2010
  19. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    aynen canım,tansaş hep pahalı gerçi benim gördüğüm 1.5 liralık şey en az 1.75e satılıyor tansaşta,dianın kendi ürünleri çok güzel,mısırı traş köpüğü pizzası un kurabiyesi falan o marka alıyorum,bim'in de çikolataları çok uygun oluyor set halinde,carrefour hep aynı ama bazen indirime giriyor belli ürünler yada promosyon veriyorlar öyle alıyorum ben.

babam kriz falan takmayın kısmayın bişeyinizden der ama ben indirim sezonu gelmeden hayatta evdekilere alışveriş yaptırmam,erkek kardeşlerime kıyafet ben alırım malum erkekler alışverişte acımasız oluyor fiyatlar konusunda,suyu doğalgazı idareli kullanıyoruz ama şu prizden fişi çekmeyi bi türlü alıştıramadım bizimkilere