Mecburiyetten Normal ve sezeryan arasında kaldım yardımmmm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eyican78 tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : eyican78
  1. eyican78

eyican78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Arkadaşlar 30 haftalık hamileyim .Ben normal doğum istiyorum. İlk zamanlarda doktorumda epiduralle normal doğumu tavsiye etmişti. Yanlız geçen ay bebek biraz iri gibi sezeryan olabilirsin dedi. Bu ayda bebeğin kilosu normal ama sen biraz sıkıntılısın( Kasıklarımda sancım oluyor ve biraz psikolojik sorunlarım var ayrıca yaşım 32) bebeği riske atmayalım sezeryan yapalım dedi ben ısrar edince sonra konuşalım dedi. Yani ben doktoruma güvenmek istiyorum . Normal doğumda bebek daha mı riskli oluyor. Bazı doktorları direkt sezeryana yönlendirme gibi huyları var ya. Açıkçası sezeryan hiç istemiyorum. bebeğimle geçireceğim en güzel zamanlarda acı içinde dolaşmak istemiyorum. Siz nasıl doğum yaptınız. Nasıl bir yol izleyeyim.Beni aydınlatırsanız çok sevinirim

2. 1 Kasım 2010
  3. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    herkes öncelikle normal doğumu tavsiye ediyor efet zor oluyor ama en azından doğumdan sonra hemen toparlanıp işini görebiliyorsun ama sezeryanda en az 2-3 gün hastanede yatıcaksın ve sonrasındada yine evde yatman gerekicek sezeryanda hemen ayaklanamıyorsun ve dikişlerin falan iyileşmesi gerekiyor. bende şahsen normalden korkuyorum ama en önce normal istiyorum eğer olmuyorsa sezeryan gerekiyor diyorsa o zaman yapıcak bişi yok tabiki

4. 1 Kasım 2010
  5. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben 24 yaşındayım,bebeğimi 5 ay önce epidural normal doğumla dünyaya getirdim,unutamıcağım anlar yaşadım,herşey çok güzel geçti,en güzelide bebeğimle kendim ilgilendim sonrasında.ama benim kızım 3,150gr doğdu,çok iriyse kendini riske atma derim,sonuçta bebeğin ve senin sağlığın için doğruolanı doktorun sana söyleyecektir.ama dediğinde doğru bazı doktorlar sezeryan meraklısı,benim doktorum süper biriydi,çatılarım dar olmasına rağmen deneyelim dedi ve başarddık.allahsenide kurtarsın canım.hayırlı doğumlar.:KK19:

6. 1 Kasım 2010
  7. maytap

maytap Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yamanas tolga beyle grştünüzmü.*

8. 1 Kasım 2010
  9. yamanas

yamanas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    sezeryan hareketlerinizi kısıtlayacak kadar da zor bişey değil arkadaşlar, belki de bünyeden bünyeye göre fark ediyordur, ama zor bir normal doğumla 10 gün oturup kalkamayan arkadaşım vardı, keşke sezeryana evet deseydim dedi, eğer zor bi doğum olacağı söyleniyorsa normal olmasında ısrar etmeye gerek yok,

10. 1 Kasım 2010
  11. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doktorun keyfi sezeryan olsun diyecegini sanmiyorum benim görümcem sezeryan oldu onun bebegide iriydi, ayni anda kuzenide dogum yapti normal dogum ama görümcem kadar hemen toparlanamadilar görümcem herkese sezeryan tavsiye ederim valla diyo =) benim tercihim normal dogum ama bebek iriyse hem sende yirtilma hemde bebekte omuz takilmasi olabilir...daha dogumuna var kontrolde belli olur iri mi degil mi diye ona göre bi yol cizersin. hayirli dogumlar